Pes Tutulák

Pes Tutulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428590/bmid_pes-tutulak-7K7-428590.jpg 5 25 25

Kniha slávneho francúzskeho spisovateľa Daniela Pennaca Pes Tutulák (Cabot-Caboche) v slovenskom jazyku vychádza po prvýkrát. Poviedka zachytáva dobrodružné putovanie psa nájducha, ktorý sa učí spoznávať svet ľudí, hľadá priateľstvo a lásku.

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Asociácia Corpus

Cabot-Caboche , 1982

katerina5544
16.12.2021 5 z 5

Smutné a některé scény mě trochu emočně vysály, ale ja jsem celkove precitlivela na utrpení zvířat (a dětí). Jinak samozřejmě doporučuji a určitě pro starší děti (a nejen)k přečtení! Mala panicka a jeji rodice by ale potrebovali dostat po drzce ...hodne nesympaticke postavy!

TerJac
07.02.2020 5 z 5

Krásná, i když trochu smutná ....

triatlet
23.07.2019 4 z 5

Autor skvěle zachytil pohled na svět očima psa.
"Tak tohle je město... Něco jako skládka ve velkém, roztroušená na větší ploše a v čerstvějším vydání." (s. 22)

Psí putování je jak smutné, tak veselé. Antropomorfizace psů mi vadila pouze v kapitole Bombardování přístavu Perl Harbor.
Nepochopil jsem nadbytečné autorovy narážky na dobrmany.
Líbily se mi ilustrace Dory Dutkové.

"Když přemýšlíme, občas dospějeme k nějakým závěrům.
Když dospějeme k nějakým závěrům, učiníme občas nějaké rozhodnutí.
Když dospějeme k nějakému rozhodnutí, tak ho občas provedeme." (s. 70)

klara2793
23.01.2016 5 z 5

Výborně napsaná kniha... vřele doporučuji všem kdo mají psa nebo o jeho pořízení uvažují a především dětem a dospívajícím... krásně, čtivě napsané!

artabanb
04.05.2015 4 z 5

Výborná kniha o pejscích a kočičkách.

Roselunda 1928
16.06.2014 5 z 5

Prostě super kniha. Psa jsem si zamilovala, soucítila jsem s ním (no, to už nevím, abych vám nekecala :))
a Kdoule je někdy fakt protivná, ale mám ji taky celkem ráda :) ale mě by teda něco takového nenapadlo, oceňuju autorovu nápaditost :D

magnolia
25.12.2013 5 z 5

Pěkná knížka pro ty, kteří mají rádi psy. Je psaná pro větší děti, ale četla se moc dobře. Je tam napětí, zajímavé osudy a postavy, skutečnost se prolíná se světem autorovy fantazie. Dávám plné hodnocení také za dobrý konec, ilustrace a za autorův krásný a moudrý přídavek.

chadtka
10.04.2013 4 z 5

Vtipné i přemýšlivé čtení. Kniha se čte skoro sama a hlavního hrdinu jsem si hned zamilovala. Nejvíce mě bavily části knihy z prostředí skládky, města a psího nalezince, kdy se pes učil věci důležité pro jeho život. :)

Tonda.JI
17.12.2012 4 z 5

Velmi milá kniha psaná z pohledu čtyřnohého kamaráda, který si musí vybojovat své místo v pařížské rodince. V mnoha úsměvných epizodách najdou nejen pejskaři mnoho zvyklostí a pravd týkajících se jejich miláčků...