Pohár bohů

Pohár bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521230/bmid_pohar-bohu-64e0e718b3812.jpg 5 95 95

Percy Jackson série

< 6. díl

Dlouho očekávané pokračování bestsellerové série Percy Jackson. Dostat se na vysokou? To je úkol hodný samotného poloboha! Percy Jackson už několikrát zachránil svět a teď doufá, že prožije normální maturitní ročník. Bohové s ním ale ještě neskončili. Percy bude muset splnit tři úkoly, aby z Olympu získal tři potřebná doporučení na vysokou školu. Prvním úkolem je pomoct Diovu číšníkovi získat zpět jeho pohár dříve, než se dostane do nesprávných rukou. Podaří se Percymu, Groverovi a Annabeth najít ho včas?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Chalice of the Gods , 2023

Ešína
29.11.2023 4 z 5

Další jízda Percyho a spol. Je to už dlouho co jsem četla předešlé díly, proto mě to nezaujalo ve velkém. Ale fanoušky této série určitě potěší.

Áňa 998
08.11.2023 5 z 5

Percy Jackson je pro mě jedna ze sérií, která je totální srdcovou záležitostí. Na kterou se nezapomíná, těžko se s ní loučí ale nadšeně se k ní vracím. A jsem moc ráda, že jsme se dočkali šestého dílu Percyho Jacksona!
Rock Riordan je pro mě jeden z nejoblíbenějších autorů. Píše lehce a čtivě, ale jeho texty jsou plné informací. Na střední to byla zrovna série Percyho Jacksona, která mi dost zachránila známky při dějepisu. Řeckou mytologii jsem měla v malíku, i když trochu zmodernizovanou!
I když je to pár let, co jsem poslední díl četla, bylo to jako zaplout do správné rozchozených bot. Jako by to nebyly roky, ale dny. Percy se moc nezměnil, je pořád stejně odvážný, problémový a má slabost pro Annabeth, která mu láskyplně říká chaluhový mozečku. Nechybí ani ztřeštěný Grover!
Stará parta je opět pohromadě! Tentokrát Percy nezachraňuje svět, ale potřebuje doporučení do školy. Od tří bohů, za splnění úkolů. A jako první úkol dostane najít ztracený Pohár bohů.
Riordan opět začlenil zástup bohů a bůžků, kteří opravdu v mytologii existují. Napsal neskutečně čtivý příběh, u kterého mi bylo líto, že končí.
Jsem nadšená, že jsem se ke světu Percyho Jacksona vrátila. Bylo to jako setkání se starými přáteli. Nechyběl humor, akce, napětí až do poslední strany. Tohle byla úžasná nostalgie!
Kniha zároveň skončila dost otevřeně a Percymu chybí ještě dvě doporučení na vejšku... Takže se máme na co těšit!

Didi15
06.11.2023 5 z 5

Tohle je tak osvěžující , milé a vtipné , chci další díl!!:)

JitulHa
05.11.2023 5 z 5

Spusťte fanfáry! Připravte konfety!! Percy Jackson se vrátil s novým dobrodružstvím!!! Nostalgie jako vyšitá aneb říkáte si: aha, tak další pokračování po tolika letech? A prostě ani nedoufáte, že by to mohlo být takové jako předtím. Protože už jste od té doby o nějaký ten pátek starší a tak vůbec. A ejhle, ono je to stejně vtipné i stejně dobré. Zkrátka naprosto parádní, přesně jak si to pamatujete!! A to je prostě něco nad čím musíte jását, protože vážně, jak to ten Riordan dělá?? Záhada hodná samotné Athény!!! Přečteno za jedno odpoledne! Boží záležitost!! Chci pokračování, a to HNED.

hana4834
26.10.2023 4 z 5

Zase super díl těším se na pokračování

KnihoMorka
20.10.2023 5 z 5

Skvěla kniha prahnu po dalším díle

Rick Riordan
americká, 1964