Chladnokrevná msta

Chladnokrevná msta https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135402/bmid_chladnokrevna-msta-CyB-135402.jpg 4 230 39

Pendergast série

Nic není takové, jak se zdá. Zvláštní agent Pendergast musí pomstít smrt jeho manželky Helen, která byla zavražděna. Odveta však není jednoduchá. Pronásledování těch, kdo jeho ženu zradili, ho z pustých skotských plání zavede do rušných ulic New Yorku až do nejtemnějších bažinatých ramen v Louisianě. Musí se přinutit podrobněji pátrat v Helenině minulosti. Je ohromen, když zjistí, že Helen dost možná napomáhala své vraždě. Když krok za krokem odhaluje celý podvod, pochopí, že spiknutí je mnohem hlubší, sahá do předchozích generací - a všechno, čemu důvěřoval, v co věřil a co chápal, je možná strašlivá lež.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Cold Vengeance , 2011

balu
23.09.2015

Pěkné jako všechny knihy autora o agentu Pendegarstovi . Doufam že nasledující
díl uzavře záhadu o jeho zmizele manželke .

MorbidCuriosity
30.11.2014 3 z 5

Chladnokrevná msta začala i skončila tak, že byl člověk opravdu obzvlášť namíchnutý. Na začátku se dozvíte, že Pendergastova žena vlastně není tak úplně mrtvá a při té příležitosti vám zastřelí hlavního hrdinu a na konci, když všechno vypadá, že to dopadne dobře, vlastně všechno dopadne úplně špatně.
Vzájemné nahánění vytočeného Pendergasta se zbabělým bratrem původně mrtvé Helen Pendergastové, o čemž v podstatě celá kniha je, bylo trošičku zdlouhavé, ale rozhodně ne nudné.
Co mě ale na knihách o Helen Pendergastové strašně mrzí je to, že Pendergast nechce ke své práci pustit Vicenta D'Agostu. To je člověk, který se v těch knihách vyskutuje pomalu tak často, jako sám Pendergast a mám ho jako postavu moc ráda. Obzvlášť proto jsem byla z této knihy trochu rozmrzelá.
Nic to ovšem nemění na tom, že je to další masterpiece z repertoáru pánů Prestona a Childa :)

Roob
10.04.2014

čekal jsem kvalitu a taky jsem ji dostal.

Gabkažabka
01.12.2013 4 z 5

..... mám úsměv na rtech ..... Pánové Preston a Child jsou mistři překvapení ..... :-)
Nezbývá mi nic jiného než se těšit na Dva hroby

Hespik
27.08.2013 5 z 5

jsem napnutý k prasknutí jak to všechno dopadne

čef
21.06.2013 4 z 5

Čistě dobrodružná kniha s neporazitelným hrdinou a s velezlými padouchy bez jakýchkoliv ambicí ohromit čtenáře třeba nějakou myšlenkou, neznámou informací nebo hlubším rozborem problému. Úsilí hrdiny také není nějak extra vynalézavé, většinou využívá někoho jiného nebo podivné náhody. Vždy příhodná náhoda mu také většinou pomůže dostat se ze smrtelného nebezpečí, kterými se román jen hemží. Nad knihou však nelámu hůl, je to v žánru dobrý průměr a určitě pomůže mnoha lidem k přežití nudy na pláži nebo k léčbě nespavosti.

Moňule13
08.05.2013

Ze všech Pendergastů se mi zatím líbila asi nejmíň, ale pořád je to starý dobrý agent :-) Nemůžu jinak, než znovu obdivovat Pendergastovu schopnost dostat se z bezvýchodných situací. A jsem moc zvědavá, jak to dopadne s Helen a jak je to vlastně doopravdy s Constance...

Luca287
13.04.2013 5 z 5

Po pravdě řečeno, už jsem četla s agentem Pendergastem napínavější knihy, ale kniha byla poutavá, zajímavá...konečně víme, jak to bylao s jeho manželkou...i když konec otevřený...autoři píší pokračovaní.... :-)))

Kortexo
06.03.2013 3 z 5

Není to tak promýšlené, jako minulé díly a vytratil se všechen horor, ale je to Pendergast!Ten mně bude bavit vždycky!

kanadan
05.03.2013 3 z 5

Už se nemužu dočkat pokračování,jsem zvědavý jaké další spletité sítě bude muset Pendergast rozplést,než se dobere kýžené pravdy.

witko
05.03.2013 4 z 5

Ano, také já jsem mírně zklamán. Řekl bych že zatím nejslabší kniha s agentem Pendergastem. Doufám že další knihy budou opět ve staré dobré kvalitě. Pánové na to určitě mají.

Patapuf
04.03.2013 4 z 5

musím souhlasit s předchozími komentáři, že tato kniha patří mezi ty slabší a ve chvíli kdy se děj konečně rozjede, tak skončí......

Fuksinka
27.02.2013 3 z 5

Pánům nějak dochází dech. Kdysi pro mě bylo spojení Preston-Child zárukou perfektního zážitku, teď mě připadá, že se kvalita každou novou knihou zhoršuje.

Liwilterhage
26.12.2012 5 z 5

Kniha obsahuje vše, co by správný triller měl mít - napětí, nepředvídatelné zvraty, vyvolává různorodé emoce.
V pořadí jedenáctá Pendergastova kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Alespoň pro mne je příjemné, jak se postava Pendergasta vyvíjí postupem času a okolností. Objevujeme skrytější, potlačovanou stránku jeho osobnosti. Z tajnůstkářského, šarmantního, neomylného Aloysiuse se stává potomek jeho předků - syn Isabelly a Linnaeuse Pendergastových.
I přesto že jsem Horečnatý sen četla již před poněkud delší dobou, "vychutnala" jsem si Chladnokrevnou mstu do posledního písmene.

Alyx
22.12.2012 3 z 5

Patří k těm slabším ze série o Pendergastovi. Ale pořád je to slušné čtení.
Více v recenzi: http://www.bux.cz/literarni-kavarna/ctenarske-recenze/lincoln-child-a-douglas-preston.html

vladka2104
10.12.2012 4 z 5

Kniha je pokračováním Horečnatého snu. Bavila mě, ale na Horečnatý sen nemá.

makhushka
20.11.2012 5 z 5

Připadá mi, jako bych na jeden nádech přečetla 6 knih. Možná tam bylo moc informací, moc dějů zárověň, ale to mi nevadilo.
Závěr jak jinak....jsem beze slov a teším se na další díl.

Desireus
06.11.2012 3 z 5

Už to prostě není ono. Nemá to ten šmrc a orginální řešení. Teď už to je spíše takové zmatené, přeumělkované. Vzpomínám na rané knihy z této série... Hlavně si autoři hrozně v knize připravovali půdu na další díl(y) a to nemám rád.

karel.kramer
24.10.2012 5 z 5

Dalsi z tajuplnych pribehu zvlastniho agenta Pendergasta. Knihu jsem precetl jednim dechem a jiz ted se tesim na dalsi pokracovani teto vyborne serie :-)

Autoři knihy

Douglas Preston