Černá komnata

Černá komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334537/bmid_cerna-komnata-x8P-334537.jpg 4 169 36

Pendergast série

Po dramatickém střetnutí s bytostí z jiného světa, k němuž došlo na exmouthském pobřeží ve státě Massachusetts, se zvláštní agent A. X. L. Pendergast pohřešuje – podle všeho je mrtev. Pendergastova schovanka Constance, zdrcená žalem, se uchýlí do sklepních komnat pod sídlem na Riverside Drive, aby tu o samotě meditovala a rozhodovala, co bude dál s jejím životem. Jenže tam není sama – setká se s temnou postavou z minulosti, která ji unese na druhý konec světa… Anebo ne? Proctor, Pendergastův osobní strážce a sluha, pronásleduje Constancina únosce do zámoří a napříč světadíly, až do neobydlené pustiny. Jenže svět není černobílý a nic není, jak se zdá. Než vyjde pravda najevo, dá se do pohybu strašlivá mašinérie a možná už bude pro všechny pozdě…... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , BB art

The Obsidian Chamber , 2016

Patapuf
12.03.2018 4 z 5

Dlouho sem na toto pokračování čekal a nevím jestli to stálo za to... příběh sám o sobě ja poutavý a má spád, ale možná by to chtělo, aby se Pendergast pustil zase do nějakého případu, který nesouvisí s jeho rodinou....

Elea
17.01.2018 1 z 5

Je tolik hezkých a zajímavých knih, proč čtu zrovna toto. Donekonečna opakovaná rodinná historie už dávno nepřináší nic nového ani zajímavého, Constance je stále protivnější (po Karmínovém břehu jsem nevěřila, že je to ještě víc možné), stále vypočítavější, marně se snažím pochopit, proč ji všichni tak milují. Děj nelze hodnotit, protože vlastně žádný nebyl. Dalšího pokračování této ságy se už určitě vzdám.

Erlif
19.12.2017 5 z 5

(SPOILER) Jsem fanynka Pendergasta už od samého začátku, jejich knihy se vždy postarají o dokonalou zápletku a ještě lepší finále, knihy jsou svižné a čtivé... Tohle je už 16. kniha s Pendergastem, ale i přesto jsem se od knihy neodtrhla a četla téměř bez přestání.

Nerada píšu spoilery, protože když si sama nějaký přečtu zuřím... ale autoři mě potěšili tím, kdo se v této knize objevil, pořád jsem v to doufala a těším se na další díl "City of Endless Night", kde by se opět měl objevit D'Agosta :-)

P.S.: Fakt nechápu, co lidi vidí na severských detektivkách :-D Protože ty se číst nedají, tohle ano!

Romžiry
11.12.2017 4 z 5

16. kniha v řadě Pendergast. Je těžké vymýšlet nové zápletky a události, ale i tak velmi čtivá.

shimice
20.11.2017 3 z 5

(SPOILER) Tři hvězdy za spád a čtivost. Dále pozor - spojlery

Kdybych tušila, že to bude knížka o Constance, asi bych do toho nešla, každým dílem je ta postava protivnější a nereálnější ( ačkoliv prakticky každá druhá postava je zřejmě z planety Krypton a každá třetí záhadně obživne, pomalu čekám, kdy se vrátí z hrobu chudák Smithback..) . Pokud pominu další, jsem poměrně v pasti z rozporu mezi prezentací Constance jako vysoce duchovní bytosti s opakovanými odkazy na buddhistická studia, a mezi osobou plnou hluboké nenávisti a pomstychtivosti, jakou se dle reálného chování jeví (takže minimálně jedna z nás dvou nedávala ve škole pozor :-) ) Kdyby vzhledem k závěru byla šance ji v dalším díle nepotkat, nestěžovala bych si, ale moc šancí tomu nedávám..

Proctorův návrat zřejmě spadá do výše zmíněné kategorie "Superman", takže bez komentáře. Diogena mi v dalším díle zřejmě ještě začne být líto :-) , taky nevěřím, že se vidíme naposledy.

Nelze nezmínit, že nevím, jak bych knihu pochopila, kdybych ji četla samostatně bez předchozí znalosti ostatních dílů, obávám se, že bych tolik vysvětlivek ke kontextu nepochytala.

Závěrem budu doufat, že pokud tvůrci budou v sérii pokračovat, stvoří více Pendergasta a méně jeho rodinné historie..

Salinka
05.11.2017 3 z 5

Po přečtení Karmínového břehu byla tato knížka jasnou volbou, ale nijak nadšená jsem z ní také nebyla...
Jak už zmiňují některé komentáře níže - příběh, děj, postavy a další aspekty - už to není to co to bývalo, je jasné, že nelze psát sérii donekonečna a pořád vytahovat nové nebo staré věci.
Pendergast je moje oblíbená postava, ale když si tak vzpomenu čím vším už si prošel (a to jsem vynechala několik dílů série!) tak si říkám, že je jak Superman kombinovaný s Batmanem a navíc, že snad nestárne, umí a zvládá absolutně všechno :-))))

čef
24.10.2017 4 z 5

Romantické dobrodružství plné geniálních tahů, klamů a lásky mámení. Odpouštím trochu pompézní styl, spoustu náhodiček a pardon štírovi kvůli špatnému dětství. Podle mne jde tak trochu jen o přenesení do jiného fantazijního světa podobného našemu, kde je ale možné vše, kde tělo a duše nezlobí, i kdyby to bylo jen po krátkou dobu čtenářského zážitku.

lampernaqui
15.09.2017 3 z 5

Čekal jsem - přiznávám - mnohem horší knížku. Takhle to byl ale pouze průměr. Nějak nevím, co hodlají autoři s touto sérií dělat dál. Protože tak, jak ji vedou nyní, ji brzo zahubí. Pendergastova rodinná historie už byla tolikrát sepsána, že další události už jsou opravdu šité horkou jehlou a za chvíli se v nich ztratí sami autoři. Já nevím jak ostatní, ale tohle téma bych dal na vždy stranou a vždy jsem měl raději díly, kde Pendergast řešil nějaký zapeklitý případ a nesužovaly ho rodinné problémy. A ano, Proctor měl sice dobrý akční úvod, ale na jeho závěrečný návrat je i facepalm málo.

Pavlnka
09.07.2017 3 z 5

Moc velká fantasmagorie. Vyloženě jsem se těšila, až už ji odložím.

Orina
26.06.2017 1 z 5

(SPOILER) Obsahuje spoilery: Pane Childe a Prestone prosím vás, už tuto dojnou krávu dál nedojte a nechte Pendergasta v klidu spát. Zápletka (byla tam vůbec nějaká?) vhodná do červené knihovny na atraktivitě knize nepřidá - miluji ji, nemiluju ho, ale budu předstírat, miluješ ho?, miluji tebe, nemůžu tě milovat, jsem stará konzerva. Pendergast se chová jako puberťák na ZŠ a ne jako nadprůměrně inteligentní jedinec, kterým má být. Některé dialogy skutečně občas vypadají spíš jako parodie. A nemluvě o konci, kdy se v NY objeví polomrtvý Proctor.... to tam plaval přes Atlantik, nebo letěl v letadle na stojáka? Už mi opravdu přijde, že si z nás páni spisovatelé střílí a spoléhají na to, že čtenáři o Pendergastovi spasou všechno.

orinka3
16.06.2017 3 z 5

Na mě příliš fantasmagorické, chvílemi mi to připadlo jako parodie.

PetraBery
23.05.2017 4 z 5

Podařený další díl o agentu Pendergastovi. Trochu mě naštvalo zmrtvýchvstání nejmenované osoby, zřejmě tuto osobu můžeme očekávat i v případných dalších knihách. Ale jako celek relativně nadprůměrné, bohužel prvních nejlepších dílů to nedosahuje. Přesto bude vyhlížet další díl série, ten si ujít nenechám.

Nelly
11.05.2017 4 z 5

Po přečtení všech knih o agentovi P. jsem nabyla dojmu, že sérii tvoří dva druhy knih - napínavé thrillery s detektivní zápletkou (někdy až mysteriózní) a pak knihy, které dotváří obrázek o Pendergastovi. Tato patří mezi ty druhé, které mnozí hodnotí jako horší. Nejsou horší, jen jsou podle mne oddechovější, ale pořád stále velmi dobře čtivé oproti jiným knihám s nálepkou bestseller. Mně se to četlo dobře, ale těším se, že další kniha bude super napínavá, super zamotaná, protože hlavní postava zde byla oproštěna od některých závazků, které jí poněkud svazovaly ruce...

Oophaga
30.04.2017 1 z 5

Mé oblíbené guilty pleasure v tomto díle bezradně přešlapuje na místě. Autoři ze svých hrdinů tak dlouho zuřivě budovali Übermensche, až zjistili, že bez lidských slabostí, pudů a tužeb by to mohla být trochu nuda. Ale zároveň nejsou schopni nechat postavy slézt z piedestalu, což z nich (na konci této knihy konkrétně z Pendergasta) nakonec dělá ultimativní slabochy. Nehledě k tomu, že psychologie nikdy nebyla zrovna silnou stránkou série.

babicka_amalka
21.04.2017 4 z 5

špatné to není, četlo se dobře; ale trochu mám dojem, že s přibývajícími díly jde kvalita poněkud dolů; na druhou stranu - při tom množství knih, které oba pánové chrlí, by bylo spíš s podivem, kdyby všechny byly špičkové kvality;

jakub0085
15.04.2017 5 z 5

Super. Po delší době kniha v sérii, které snad nemohu nic dát jako mínus.

romantika dobrodružství

Autoři knihy