Mechanický anděl

Mechanický anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239761/bmid_pekelne-stroje-mechanicky-andel-B9t-239761.jpg 4 1507 1507

Pekelné stroje série

1. díl nové trilogie od autorky Nástrojů smrti. Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany – v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Angel , 2010

Gandalff007
13.09.2016 4 z 5

Z mého pohledu vcelku neotřele pojaté, i když to není úplné můj šálek kávy, přesto se mi to četlo více než příjemně.

zuzana4291
13.09.2016 4 z 5

Úplně přesně mě nenapadá, jak tuto knihu hodnotit. Asi jedna negativní věc a to občas delší popisné a úvahové pasáže, bez kterých bych se i obešla. Jinak velmi zajímavý děj a zajímavý konec. I když přeci jen nebylo zodpovězeno hodně otázek. Tak snad v dalším díle se dovím více.

81evama
13.09.2016 5 z 5

Serie nastroje smrti byla uzasna, tak jsem se pustila do teto, ale je to uplne jine, z jine doby, neco se sice prolina, ale z meho pohledu po precteni prvniho dilu jde uplne o jine cteni. Chvilku mi trvalo se zacist, ale pak se z toho vyklubal moc zajimavy a napinavy pribeh, uz se poustim do druheho dilu, za me oporucuji.

sarahmoon
02.09.2016 4 z 5

Na tuto autorku jsem narazila náhodou a celkem mě oslovila její tvorba. Kniha se mi čte velmi dobře. Autorka píše tak, že si často připadám jako bych tam byla taky. Neotřelý nápad a napětí v této knize Vám dočasně způsobí absolutní neschopnost knihu odložit.
Jem je tak kouzelný ... ale Will je Will. Jsem celkem napnutá co se z Tessy vyklube :o)

MGT
28.08.2016 3 z 5

Přišlo mi to, jakoby autorka použila stejnou osnovu příběhu jako v knize Město z kostí. Jedna chudák holčina co přišla k průseru jako slepý k houslím a ze které si všichni sednou na zadek, jeden odtažitý, náramně "vtipný", ale jinak neodolatelný chlapec a skupina více či méně si nerozumících lovců.
Nějak mi na konci chybělo vysvětlení toho o co celou dobu šlo-co to vlastně ten mchanický anděl je-ale třeba se to dozvíme v dalších knihách.
Ale zase musím uznat, že se to čte samo, je to nenáročné a milé a autorka umí dobře popsat napětí mezi lidmi, kteří si k sobě moc neumí najít cestu.

Sarcab01
15.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha!

Terie
06.08.2016 5 z 5

Pěkná kniha. Dobře se četla, od začátku až do konce. Líbila se mi a už se těším, až si přečtu druhý díl. :) Jen Willovi bych někdy nejradši nafackovala. :D

Valča2002
12.07.2016 5 z 5

Uplně skvělá knížka, lepší jsem zatím nečetla.
Do poslední chvíle jsem to celé žrala i s navijákem.
Konec knížky ve mně zanechal spoustu nezodpovězených otázek. O tom, že autorka píše dobře jsem slyšela, ale že tak dobře to jsem opravdu netušila. Děj mě chytil od začátku a nepustil ani na konci.
Nemůžu se dočkat, až začnu číst Mechanického prince!

PandaKombajn
07.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha která se my velmi líbila a moc jsem si ji zamilovala. Jak autorka rozvíjí psaní a nebojí se překvapení se my vážně moc líbilo. A přesně proto dávám 5 hvězdiček

cérka
04.07.2016 5 z 5

Velmi ráda čtu ve svém oblíbeném koutku. Mezi kytičkami a lampou, abych na to lépe viděla :-). Když k tomu ještě ležím, v ruce mám skvělou knihu (a tato skvělá je!) a nikdo po mě nic nechce, je pohoda dokonalá :-). A tady se sešlo všechno, jen jsem občas musela vstát a "rozdýchat" to napětí. Doporučuju !!!

svobonís
02.07.2016 5 z 5

Musím říct, že mě autorka nezklamala. Knížka je napínavá ( hlavně ke konci) a velice čtivá:) Takže určitě stoprocentně doporučuji;)

Nikiny
20.06.2016 5 z 5

Kniha se mi dobře četla (kupodivu lépe než Nástroje smrti), hned se vrhám a další díl. Konečně se dozvím, co předcházelo Clary a Jacovi a konečně je to o někom jiném!!! Můžu doporučit těm, co nepotřebují extrémně akční scény jako na konci Nástrojů smrti.

Attia
10.06.2016 4 z 5

Cassandra Clare je oceňovanou spisovatelkou právem. Rozhodně má talent vymyslet a odvyprávět poutavý příběh plný napětí a zvratů, ovšem nevyhne se ani některých spisovatelským chybám mezi něž patří například neoriginální typy postav a klišé v milostné zápletce, přehnané množství popisů apod. Pravdou zůstává, že i přes jeho nedostatky jsem si Institut a jeho obyvatel oblíbila a těším se na další díl.

HankaHail
06.06.2016 2 z 5

K Nástrojům smrti jsem se nikdy nedostala, popravdě mě celkem děsí množství knih v sérii. Takže když jsem se dozvěděla o této trilogie, musela jsem mít první díl. To že mi Viktoriánské období a dřívější období nesedí ať už v knihách nebo filmech jsem věděla, ale tak nějak jsem doufala, že mě tato kniha vtáhne do děje a ani to nebudu vnímat. Bohužel se tak nestalo. Pro mě trochu zklamání. Popravdě nechápu ten humbuk okolo postavy Willa. Víc mi byl sympatický Jam. Po další díle asi nesáhnu.

Katuska88
30.05.2016 4 z 5

Pro mne oddchovka, která je mi blízká tématem i postavami hlavně nejspíš kvůli Nástojům smrti,
ale musím říct, že na mne dosud bohužel nezapůsobila tak, jako Nástroje smrti.
Jinak celkem fajn nenáročná četba i když velmi předvídatelná.

Belle Morte
15.05.2016 5 z 5

I když jsem velká fanynka knižní ságy Nástroje smrti, tato kniha mě uchvátila mnohem více. Jak už vybráním doby, kdy se děj odehrává, tak i postavami. U Nástrojů smrti mi trošku vadí neschopná a věčně fňukající Clare. Knížku jsem přečetla jedním dechem a už se těším na další díl, který by (díky bohu) měl vyjít už za pár dní.

TheBooklover42
01.05.2016 5 z 5

Nevím, třeba jsem jediná, ale mám pocit, že si C. Clare na sebe, přesto, že jsem ji ze to neskonale vděčná, "upletla bič" tím, že se snaží v tématu lovců stínů pokračovat, jelikož jsem toho názoru, že nic už nedokáže vyjádřit něco nového, než co už bylo vyřčeno pomocí Nástrojů smrti. Teda tím nechci říct, že bych, když jsem poprvé Mechanického anděla dostala do ruky, neskončila v náladě rovnající se naprostému nadšení a že jsem si nezamilovala postavy, objevující se v tomhle díle, spíše mám pocit, že už je to jen taková náhražka, výplň prázdnoty, co po sobě zanechalo dočtení Města nebeského ohně. Popravdě to považuji za neskutečně rozporuplné, jelikož na jednu stranu má člověk pocit, že jestli brzy autorka nenapíše další knihu, tak se nejspíš zblázní, ale když už tu knihu skutečně má, tak má pocit, že to "nebylo to pravé" po Nástrojích smrti. Ale přesto přese všechno jsem jsem si knihu oblíbila takže nemůžu jinak, než dát plné hodnocení.

JindraH
01.05.2016 3 z 5

Lehke zklamani, je to takovy divci roman. No, ale docetl jsem az do konce a asi otevru i dalsi dily.

Anixoxo
21.04.2016

Celkově knihu hodnotím kladně. Největší mínus pro mě byla podoba městu z kostí. část děje se dala předvídat. postavy se mi líbily má promyšlené charakteky. a to že se tam objevila camille a magnus se mi líbilo. a musím přiznat že větší milostný trojúhelník a větší nerozhodnost s kým má být hlavní hrdinka jsem nezažila. hlavně v nadcházejících dílech.

Boudicca
11.04.2016

Tato knížka, stejně jako většina kniha C. Clareové, mě vážně nadchla. Je zábavná, plná dobra a zla, originálních postav. Jediné, co bych mohla vytknout je, že se skutečně velmi nápadně podobá Nástrojům smrti. Posuďte sami, spíše doporučuji...