Pekař příběhů

Pekař příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512663/bmid_pekar-pribehu-pcm-512663.jpg 4 106 28

Chlebové těsto je jako život, je třeba s ním pracovat, mísit ho, dokud nedozraje. Stejné poznání překvapí i primabalerinu Sophii, jejíž zranění zničí závratnou kariéru. Pekař příběhů je moderní pohádka o novém pohledu na svět, která se dotkne srdcí všech věkových kategorií.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Kontrast

Der Geschichtenbäcker , 2022

knihomolkazhor
09.08.2023 5 z 5

Sofie je mladá žena, která ztrátou baletní kariéry přijde o svůj smysl života. Musí se ale otřepat a tak se dostane do pekařství, přestože dříve kvůli figuře pečivo ani nepozřela. V pekařství se setkává se svérázným Italem Giacomem, který se rozhodne, způsobem sobě vlastním, ukázat jí lásku k pečení. K Sofii se mi v průběhu čtení postoje dost měnily, chvíli jsem jí litovala, potom mě štvala, potom jsem jí fandila a nakonec jsem jí vlastně tuto zkoušku přála. Pekař příběhů je neuvěřitelně nádherně napsaný příběh, který Vás chytí za srdce. Dotýká se několika témat, která bych ani na těch 200 stránkách nečekala a přesto to není ukvapené.

Moc děkuji Knihy Dobrovský za poskytnutí knihy k recenzi, a já jí moc doporučuji, protože pro mě tato knížka předčila Knihonoše (předchozí autorovu knihu).

Dela90
09.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Sofie musela opustit svou lásku, balet. Je to pro ni katastrofa a netuší co teď bude dělat. Jenže pak jí do života vtančí jistý pekař, který v ní vidí velký potenciál. A ona najednou najde novou lásku.

"Z mého těsta byla nejdřív tanečnice a teď právě pekařka. Ale obojí jsem já. Na sto procent. Člověk se musí umět sám tvarovat."

Nádherný příběh, který Vás pohladí po duši. Příběh o ženě, která přišla o svou lásku - balet. Nemůže se smířit se skutečností, že už nikdy nebude tancovat, že už nikdy neuvidí přeplněný sál z pódia. Nežije, pouze přežívá a k tomu se jí hroutí i její manželství.

Pak, ale přijde na pohovor do jednoho pekařství a pekař Giacomo ji přiměje, aby znovu začala žít. Kouzlo je v pečení chleba. Giacomo ji postupně odhaluje svoje tajemství. Jeho vyprávění příběhů nad každým pecnem chleba. To se mi moc líbilo - každý příběh patřil někomu jinému.

Sophie, měla milující sestru a taky neteř (ta byla číslo! :D)
A pak tu byl Sophiin manžel, který se snažil, aby se jejich manželství nerozpadlo. Chvílemi jsem si přála, aby ji už dal pokoj :D Ale! K lásce jsou potřeba dva!

Giacomo byl dobrosrdečný pekař, který miloval svou práci, svou pec, které říkal stará dračice. Ve všech viděl jen to dobré a naprosto vše přirovnával k chlebu.

"Pečeme chléb, který Vám bude tančit na jazyku."

Překvapilo mě, jak je příběh čtivý a jak hezky odsýpá a hlavně, z každé strany doslova voněl čerstvě upečený chleba.

Hodnocení: 4,5/5

aNGie5
30.07.2023 5 z 5

Příběh plný ještě více lásky než Knihonoš. A humoru je tam taky požehnaně, a to doslova :) To musíte přečíst.

Kaduri
30.07.2023 4 z 5

Táto knižka bola ako na hojdačke.
Nevedela som, ako ju správne uchopiť.
Zo začiatku sa mi zdal príbeh strojený, silený. Snový. Príliš popisný. Naivný.
A hlavne štylizovaný. Akoby sa autor snažil vytvoriť atmosféru, akýsi snový svet, ale dej mu preklzával pomedzi prsty.
Postupne som sa však naladila na autorov štýl písania. A mala som čoraz väčšiu chuť na chlieb:).
Úplne najsamlepšia na celom príbehu bola Anouk, malá Mária, matka Ježiška (kto čítal, pochopí:)).
Na túto knižku musí mať čitateľ proste tú správnu náladu. Náladu na rozprávku pre dospelákov.

"Kdy mám začít? K prvnímu v měsíci?"
"Zítra," odpověděl pekař. "Zítra je vždycky ten nejlepší den."

"Normálně vstala ihned, jakmile otevřela oči.
Teď si ale zvolila nicnedělání.
Když už s tím člověk jednou začal, neměl by přestávat. Pomyslela si, že je při nicnedělání nutné ponechat světu čas, aby k člověku přišel a nepolekal se prudkých pohybů. Svět byl plašší, než se zdálo."

"Florián si přitom přál, aby na něj křičela, aby mu dělala výčitky a plakala, chtěl důkaz, že k němu ještě něco cítí. Ale z manžela se stal spolubydlící. A ona se z manželky proměnila v ježka. A Florián se právě znovu popíchal."

"Sofie by za sebou ráda přibouchla domovní dveře, ale byl to ten typ, který se úplně pomalu zavíral a tiše zaklapl. Takovou techniku musel vynalézt někdo, kdo neměl žádné manželské zkušenosti."

Ronnie68
26.07.2023 4 z 5

Krásný příběh, který se postupně vyvíjí uz od počátku... zprvu mi hlavní hrdinka připadala nesympaticka... alenpak se to už zlepšilo... Pekař byl super ... to se musí nechat... se svými moudry spojenými s těstem nebo chlebem ....

Renike
21.07.2023 4 z 5

Za mě to bylo slabší dílo než Knihonoš.

lusila
29.03.2023 4 z 5

Výborné čítanie na oddych. V knihách sa všetko zdá také jednoduché. Tento príbeh mi pripomenul vôňu a chuť babkinho chleba, ktorá piekla aj úžasné koláče v murovanej peci.

Ďumbierka
26.12.2022 5 z 5

Vtipné, milé, smutné, zo života rôznych ľudí a ja som si užívala stránku za stránkou.

Knižku som už odporučila niekoľkým zákazníkom v kníhkupectve, ktorí nevedeli, čo chcú a pýtali sa na to, čo čítam ja a čo im poradím :) .
Toto bola aktuálne jasná voľba, minimálne v tomto čase, ale vlastne kedykoľvek.

Smiala som sa nahlas aj plakala.
Piekla chlieb a premýšľala o sebe, o živote a o tom aké výstižné sú Giacomove prirovnania .

“Možno by si sa mohla doňho ešte raz zaľúbiť. To je jediná možnosť, ako sa môže vydariť dlhý vzťah. Človek sa musí stále znova zamilovávať do toho druhého. Do človeka, ktorým sa stane. Každý deň sa trošku meníme. Preto by sme sa mali každý deň nanovo zamilovať. Ráno, keď vstaneme, je na to veľmi dobrý dobrý čas.”

“Vedel, že ak človek robí niečo, čo nemá rád, znamená to námahu. Ale ak to miluje, je to naplnenie. Túto lásku bolo možné čerpať len z jedného, celkom určitého zdroja, zo seba samého.”

“Vy viete, kto som?”
“Myslím, čím som bola predtým.”
“To nie je dôležité. Ste tým, kým ste teraz. V tom je celá vaša minulosť.”

“Ničnerobenie je umenie! Pretože je vždy toľko práce, mnohí ľudia si myslia, že by bolo zločinom nič nerobiť. Ale niekedy je ničnerobenie to najlepšie, čo môže človek robiť.”

A čo bolo najdôležitejšie? No predsa LÁSKA.
“Láska nebola logická. Práve to bol jej problém a jej mágia.”