Pavián mezi lidmi

Pavián mezi lidmi https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44750/bmid_pavian-mezi-lidmi-vTl-44750.jpg 4 31 5

Na Zemi přistane mimozemšťan jménem Čtyři-nula z planety Pavie a učí se společenskému chování, které ze své planety nezná. Spíše než na SF motivy je kniha zaměřena jako zábavná učebnice společenského chování.

petra.kosiky
26.02.2022 5 z 5

Pěkná dětská knížka se spoustou vtipných obrázků (spíš kreslených vtipů). Četla jsem ji dětem před spaním - ráda jsem si ji připomněla.

_terka_
17.09.2018 3 z 5

Jednoho dne na zem přistáli 2 mimozemšťané z planety Pavia. Protože nebyli z naší planety a neuměli se moc bavit, tak si lidé mysleli, že jsou to blázní. A rovnou je zavřeli do blázince. Jednomu z nich, který se jmenoval čtyři nula, se mu podařilo utéct.

Čtyři nula se seznámil s rodinou Etiketových, u kterých se zabydlel. A protože byl z jiné planety tak neuměl spoustu věcí a tato rodina mu v tom všem pomáhala. Jednoho dne, když šel už sám, Čtyři nula se podívat do města. Tak ho tam chytili, protože se zachoval spatně, a zavřeli ho zase do blázince. Kde se potkal se svým kolegou. A potom se vrátili zpět na planetu Pavia.

Nejvíce mě bavila příhoda, kdy se Čtyři nula učil u rodiny Etiketových různé věci, třeba, aby se naučil smát museli ho děti z rodiny vzít do kyna a tam se poprvé Čtyři nula naučil smát.

bertrand
08.12.2017 4 z 5

Opět jedna z knih, kterou "udělal" rozkošný ilustrátor Václav Kabát. Tentokrát se překonal a velice vtipně doplnil psaný text drobnými kreslenými minipříběhy, které povyšují knížku na tzv. evergreen (cosi věčně svěžího).

arket
18.11.2016 5 z 5

Knížka mého dětství, vtipně napsané rady, jak se chovat ve společnosti a děj také děti zaujme. Tato kniha se opravdu povedla.

rencovav
09.08.2013 3 z 5

Knížka mě bavila, téma je dobře pojaté. Příběh plný originální fantazie a humoru.

Rudolf Čechura
česká, 1931 - 2014