Pátý anděl

Pátý anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14903/paty-andel-14903.jpg 4 17 17

Detektivní román vypráví příběh otce, který je rozhodnut pomstít únos své dcery. Zcela systematicky začne vyvražďovat sexuální zločince, propuštěné na svobodu. Hlavní hrdina Jack Ruskin má skvělé předpoklady stát se profesionálním zabijákem. Dříve pracoval jako prokurátor, nyní je velmi uznávaným právníkem. Díky svým znalostem nalezne zdroj informací potřebný ke své činnosti. Metodicky vyvražďuje nenapravitelné sexuální násilníky. Případ neznámého mstitele přebírá agentka FBI Amanda Leeová, sama matka dvou dětí. Zatímco hlavní hrdina dál pečlivě a systematicky naplňuje své poslání, agentka se i s dětmi ocitá v ohrožení života.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The fifth angel , 2003

cinapo
28.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Od chvíle, kdy jsem začala číst, jako bych sledovala akční film. Příběh má spád a jede jako po másle. Hlavní hrdina Jack je sympaťák, kterému jsem fandila, byť si při své misi někdy počínal jako slon v porcelánu. Vyšetřující policajtka docela prima ženská, druhý polda namachrovaný frajer, kdy jenom litujete, že mu hned teď nemůžete šlápnout do samolibého úsměvu. Podtrženo, sečteno: dobře jsem se pobavila. Skvěle investovaných 5,- Kč za nákup vyřazené knihy z knihovny. A to se vyplatí!

Val
08.07.2018 4 z 5

Kniha je bezesporu velmi čtivá. Zápletka lehko uvěřitelná. Možný spoiler : Nicméně ... na začátku jsem si myslela, že prostě a jednoduše budu s hlavním hrdinou sympatizovat, ale tak jednoduché to nebylo. Měla jsem pocit, že se z něj s každou další vraždou stává podobné monstrum, jako jsou jeho oběti.

malen
29.02.2016 3 z 5

I když se dobře četla, celkově mě nenadchla.

Darami87
22.01.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je originální a čtivá.

ivzu77
31.07.2014 4 z 5

Americká detektivka se zajímavou zápletkou pomsty a přetvářky, četlo se mi to velice dobře a ráda doporučuji.

Rampelnik
09.10.2011 5 z 5