Päťdesiat perfektných príbehov

Päťdesiat perfektných príbehov https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310907/bmid_patdesiat-perfektnych-pribehov-Q2j-310907.jpg 4 6 2

Päťdesiat perfektných príbehov – päťdesiat perfektných poviedok. Autorské zastúpenie: Alfred Andersch, Donald Barthelme, Herbert Ernest Bates, Samuel Beckett, Mario Benedetti.

krny
27.04.2024 3 z 5

Pridal som 3 poviedky, ktoré tu chýbali (Tulák, Osika, Nevesta), takže už ich je komplet 50. Túto knihu som vlastne objavil úplnou náhodou - čítal som poviedku Bezstarostné dni v knihe Dni a noci Latinskej Ameriky a tu bolo pri nej uvedené, že je aj v tejto knihe, tak som si ju požičal (inak ideálne na čítanie vo vlaku).

Moje záverečné hodnotenie (2x2* -- 24x3* -- 22x4* -- 2x5*) = slabšie 4, alebo silnejšie 3*. Závisí asi od človeka - koľko ľudí, toľko chutí, toľko poviedok. Každému sa môže páčiť niečo iné. Mne skôr sadli severskí, španielski a juhoamerickí autori. Inak mi poviedky prišli celkovo priemerné (tie 3*) a niektoré o chlp lepšie ako ten priemer (niektoré 4*) a iné celkom zaujímavé (4*) až naozaj výborné (pre mňa napr. Disk, Svetlo, Muž s plecniakom, Škrabanec, Sardinky, či Zabiť dieťa).

Za negatívum považujem, že pokiaľ niektoré neboli dosť predvídateľné, tak boli také krátke (pol strany, strana, či sotva dve), že sa príbeh nestačil ani poriadne rozvinúť. Ale súhlasím, že sa o jednotlivých poviedkach dá aspoň zaujímavo diskutovať.

Awča
13.09.2023 5 z 5

Skvělý úlovek z knihobudky ve slovenských termálech. Napřed to vypadalo jako z nouze ctnost, navíc jsem si nebyla jistá svou slovenštinou...
Ovšem výběr povídek mě uchvátil, zvláštní až nadčasové, některé mi těžko zmizí z paměti, přemýšleli jsme o nich a diskutovali.
Pozoruhodná vzpomínka na dny volna na sklonku léta.