Past

Past https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310105/bmid_past-VJv-310105.jpg 4 99 34

Známá spisovatelka Linda Coradsová je pro své fanoušky i média hádankou. Je jí osmatřicet let a již více než jedenáct let nepřekročila práh své vily. Navzdory tomu je velmi úspěšná. Málokdo tuší, že ji trápí strašlivá vzpomínka z minulosti. Před lety našla totiž svou mladší sestru Annu mrtvou v jejím bytě - a zároveň zahlédla vraha. Jeho tvář ji pronásleduje všude, i ve snech. Proto když jednoho dne spatří ten děsivý obličej v televizi, je v šoku. Po zralé úvaze vymyslí plán, jak vraha dopadnout a usvědčit – nastraží mu past. Co se vlastně tenkrát v tu osudnou noc u její sestry odehrálo?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Die Falle , 2015

sgjoli
14.01.2018 4 z 5

Jedním z velkých kladů této knihy je podle mého fakt, že je to psané v ich formě. Tím, jak vidíme celý příběh jen jednostranně, se čtenář nevyhne řadě otázek – je Lindina verze příběhu ta pravá? Stalo se to tak? Čtenář si nemůže být jist tím, co čte, a je nucen veškerá fakta knihy přehodnocovat a vytvářet si různé teorie o tom, kdo je skutečným pachatelem. A mne to na knize strašně moc bavilo. Začátek knihy je trochu pomalejší, ale pak to nabírá na spádu a skvěle to v závěru graduje. Knihu jsem si užila. :-)

ArwenAragorn
12.11.2017 4 z 5

Knížku jsem přečetla za jeden večer. Pro mě to bylo nečekaně příjemné překvapení. Rozhovor Lindy s Viktorem, který zabírá větší část knížky, jsem si vyloženě užívala. Myslím, že autorce se její prvotina vydařila.

Peršanka
18.08.2017 2 z 5

Po slibném začátku najednou druhý příběh, vkládaný po částech a rušivý, dokonce nudný. Tak jsem ho vynechala, vím jak to dopadlo a ta úleva, že už je to za mnou. A vlastně mě mrzí, že jsem tak znechucená.

aja0661
16.08.2017 3 z 5

No...po anotaci jsem se na knihu moc tesila, ale zklamani...sice jsem docetla, ale nenadchla me

skubby
10.07.2017 odpad!

Nejhorší co jsem kdy četla

Teryy
23.04.2017 2 z 5

Námět je celkem ucházející, ale zpracování pokulhává.
Dlouhé pasáže typu: "Jsi šílená. Ne nejsem. Ale ano. Měla bych se léčit." Nebo nekonečné opakování textu písničky. - hrozně unavovaly, a nutily k přeskakování.
Popisování pocitů nemělo grády a unavovalo. Konec tak nějak vyšuměl do ztracena.

konicekbily
29.03.2017 4 z 5

Dobrá prvotina mladé německé spisovatelky.

Hella
04.03.2017 2 z 5

Kniha mě z neznámých důvodů vůbec nechytla a zkrátka ne a ne se začíst.

zuzana2599
17.02.2017 4 z 5

Jsem spokojená s výběrem knihy, výborně a rychle se četla díky skvělým dialogům. Děj se odehrává prakticky na jednom místě, což připomíná divadelní hru, ale vůbec to při čtení nevadilo. Prožila jsem napínavé dva večery a bavila jsem se. Tak to má být!

lenuling13
31.01.2017 4 z 5

Můžu také jen doporučit, prolínání dějů a myšlenek hlavní hrdinky dělá knihu akční a čtivou. Byla jsem u ní strašně zvědavá a napnutá :)

aneta.giraffe
06.01.2017 4 z 5

Do pulky jsem pochybovala,ale pak to dostalo spad. Detektiv uz je jen bonus. ;-)

gonegirl
30.12.2016 4 z 5

Velmi se mi líbilo, že jsme viděli Lindě do hlavy, její rozmluvy se sebou samou, pocity, když byla na pokraji zhroucení, a pak rozhovory s Viktorem, který mě nakonec dost překvapil. Zařadit úryvky z Lindiné knihy byl také skvělý nápad, dozvěděli jsme se tak, co tomu všemu předcházelo. Palec nahoru této mladé autorce, prvotina se vyvedla a myslím, že se ještě máme na co těšit...

kanitsuj
05.12.2016 4 z 5

Detektivní příběh, jak má být. Oproti precizně budované atmosféře a pozvolnému tempu většiny knihy trochu unáhlený závěr. (Těžko uvěřiti v tak náhlou iniciativu ženy žijící takovou dobu v izolaci.) Nicméně vyprávění autorky bylo neobvykle "libé", čtivé a napínavé až do konce. Trochu mi atmosférou připomínalo "8 žen" - téměř vše se odehrává v domě, čtenář si brzy zvykne na přítomnost v něm a stává se pro hlavní hrdinku dobře utajeným návštěvníkem:-)

Babouš
20.11.2016 4 z 5

Originální námět, od začátku to je napínavé a velice čtivé. Jediné, co bych vytknul, jsou ty úryvky z knihy hlavní hrdinky, které mě příliš nezaujaly. Kdyby se autorka víc zaměřila na Lindu a její pocity, případně nějak rozvedla tu zápletku, bylo by to lepší. Poznámka bokem - dovedl bych si tuhle knihu představit zpracovanou jako divadelní hru, protože se téměř celá odehrává v jedné místnosti a je založena na skvělých dialozích.

Melanie Raabe
německá, 1981