Pasažérka

Ztratila vše, co znala a milovala… Etta se proto vydává do neznámé země, kde se seznámí s Nicholasem, který uniká z dosahu mocného rodu v Koloniích. Navíc jí začnou pronásledovat agenti usilující o její život. Etta tak zjistí, že zdědila zvláštní schopnosti, o kterých nikdy neslyšela. Aby ochránila své tajemství i svůj život, bu... celý text

Ztratila vše, co znala a milovala… Etta se proto vydává do neznámé země, kde se seznámí s Nicholasem, který uniká z dosahu mocného rodu v Koloniích. Navíc jí začnou pronásledovat agenti usilující o její život. Etta tak zjistí, že zdědila zvláštní schopnosti, o kterých nikdy neslyšela. Aby ochránila své tajemství i svůj život, bude muset cestovat nejen mnoho mil od domova, ale i do minulosti… Nepřátelské rody se ale nevzdávají a chtějí její moc! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/309579/pasazerka-EHI-309579.jpg 461
Série:

Pasažérka (1.)

Originální název:

Passenger (2016)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
ledaver
03. dubna

Kniha především zajímavá. Začátek se opravdu nepovedl, a tak 100 stránek jen otáčíte strany a doufáte, že to bude lepší. A dočkáte se. Kniha opravdu zápletku má a dokonce zajímavou. Je poměrně vidět, že autorka pochopila, že téma cestování je poměrně ohrané a tak tam přidala něco, co ohrané určitě není. Začíná to místy, kudy hlavní hrdinka se svým parťákem cestuje a končí zbarvením hlavního hrdiny. Tenhle tah autorky se mi velmi líbí, protože chce ukázat to, že rasismus je jen velmi hloupý výmysl lidstva, který v podstatě nedává smysl. Určitě čtěte, trochu trpělivosti, ale čtěte!

šneki
27. března

Pasažérku jsem "četla" opravdu dlouho. A tím "četla" myslím to, že sem jí v jednu chvíli odložila a pustila se do jiné knížky, protože mě nebavila. V podstatě celá první polovina, než začala Etta pořádně cestovat časem, byla pro mě zbytečně protahovaný úvod. Poté se ale děj zrychlil a já jsem se celkem slušně začetla. Pomohla tomu samozřejmě i romance mezi dvěma sympatickými hrdiny ;) Půlku hvězdičky strhávám za nevyjasněné věci ohledně cestování, jako např. jak se domluvili, když každý mluví jinou angličtinou, či dokonce jinou řečí? A pak pro mě už trochu otravná nelogika, kdy člověk něco udělá do budoucnosti, vrátí se do minulosti, kde udělá něco jiného co k tomu vede.... Ale to jsou technické záležitosti, příběh jako taková dostává 4, zatímco kniha 3,5.

Monn
15. března

Nejlepší kniha kterou jsem kdy četla

Andy0892
18. února

Takže...další kniha o cestování časem. Naštěstí jsem sérii Drahokamy nečetla (ačkoliv mají pěkný box :-) ), přesto znám filmovou podobu, to znamená, že jsem byla mírně zklamaná podobou, hlavně, když se ti dva dají dohromady prakticky hned na začátku :-). Nic proti příběhu, stylu psaní, ale...

Místy mohlo být mnohem méně zbytečného popisu, protože občas jsem měla pocit, že jsem zahlcena zbytečnými informacemi a knihu jsem musela na chvíli odložit. U knih na pokračování bych si představovala jemné plynutí děje - má to mít více dílů, tak proč spěchat? Spisovatelka si mohla pohrát s rozdílností jednotlivých dob, tak jako Nicholas nikdy neochutnal limonádu ani Etta nezažila jeho století, dalo se toho daleko lépe využít, knihu odlehčit, přidat vtipné momenty, ale... Tak uvidíme, co se stane v dalším díle :-)

Rozhodně tuto knihu nezavrhuji, její obálka je úžasná, Nicholas vypadá jako pravý gentleman :-) a navíc chci vědět v jaké době ti dva skončí :-D

teer.h
08. února

Na knize mě opět upoutala obálka, díky které jsem si knihu zakoupila (a také proto, že to je můj žánr).
Prvních asi 100 mě vůbec nechytlo, nějak jsem se ztrácela a neměla jsem chuť to číst.
Potom to ale začalo být dost vzrušující a kniha mě velice chytla. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout.
Hlavní hrdinka mi připadala celkem naivní, tím že si myslela jak všechno vrátí a přišlo mi absurdní jak stále přemýšlela na svým debutovým koncertem.
Jinak knihu mohu doporučit a dávám 4* z 5 za pro mě celkem nudný a divný začátek :-)

mmmisulka.r
25. ledna

Nebylo to špatné čtení, ale také se nekonalo žádné pořádné "wow". Maličko mi to připomínalo sérii Drahokamy. Ale troufám si říci, že má série dobře našlápnuto, dalšímu dílu dám šanci.
Více z mého názoru v recenzi v záložkách - Knižní deníček.

Ebony
07. ledna

Prvních 50 stránek bylo tak nudných a zmatených že jsem chvílemi pochybovala o svém duševních stavu. Ale jakmile jsem se přehoupla přes dvě nudné kapitoly tak příběh nabral takové obrátky že jsem knihu nechtěla a ani nemohla odložit. Takže neztrácejte nervy pak to totiž stojí za to :) Hlavní zápletka byla celkem předvídatelná ale naštěstí to zachránili hlavní hrdinové a vedlejší postavy které jsem si oblíbila takže ten konec mi přivodil jeden infarkt za druhým. Když už mi zbývalo nějakých 50 stran ke konci bylo mi jasné že knize dám zasloužené 4 hvězdy ale jakoby si autorka uvědomila že by nám ten začátek měla vynahradit tak připravila takové završení příběhu že budu každý den vyhlížet druhý díl :) Takový obrat v příběhu a překvapení jsem opravdu totiž nečekala takže knize dávám 4,5 ale jelikož to nejde a pětka směřuje nahoru tak dávám 5 cestovatelských hvězdiček :D
PS: ten astroláb vyrážím okamžitě hledat :)

Andulienka
05. ledna

Zaujímavý príbeh....

adela3429
18.12.2016

Jsem trochu rozpačitá... Kniha není špatná, ale řadí se u mě do takové té skupinky přečtených kousků, u kterých bych se nijak nehroutila, kdyby se mi je přečíst nepodařilo. Vyloženě zklamaná nejsem, ale čekala jsem víc. Takový lepší průměr.

Ni_kita
12.12.2016

Trochu zklamání, jak ze strany děje tak ze strany milostné linky. Ta čtvrtá hvězda je opravdu jen za obálku. :)

Calzedonka
11.11.2016

Kdyby se to nezaměřilo na jejich zakázanou lásku (to zabralo nějakých 70% knihy), tak by to bylo super.
Přitažlivost/láska/poblázení mezi Ettou a Nicholasem byla taková nijaká, nerealistická, nucená a uspíšená. Stala se z ničeho nic a to nebylo nic pro mě. A když je toho plná kniha, tak mě to opravdu nebavilo. Nechtěla jsem řešit, proč je Nicholas najednou tak odtažitý. Chtěla jsem luštit hádanku a hledat nové portály. Jediný kousek, kde mi ti dva spolu nevadili, byl konec. A stejně to nezachránil.
Fakt mě to štve. Passenger má tak krásnou obálku. Je to o cestování časem trochu jinak a to se mi líbilo, ale ta "romantika" to zabila.

Arianne
09.11.2016

Moc moc vydařené. Krásně se četla, líbil se mi styl psaní i jazykové obraty (takže pochvalu určitě zaslouží i překladatelka). Není to žádný pubertální románek, postavy jednají podle svých nejlepších možností s rozumem a odvahou. Kniha je plná dobrodružství, zápletka se nám postupně rozkrývá, díky er-formě a střídání vypravěčů tak víme víc než hlavní postavy a je pro nás jednodušší pochopit celý koncept cestování časem.
Akorát nechápu svou naivitu, kdy jsem až do poslední stránky doufala, že to nebude mít pokračování. Že to nebude ZASE na díly. Zklamala jsem se. Konec byl brutální a mám neutuchající potřebu vyrazit okamžitě na cesty.

Autor a jeho další knihy

Alexandra Bracken

Alexandra Bracken

americká, 1987

Uživatelé mají knihu

v Přečtených75x
v Právě čtených2x
v Knihotéce59x
v Doporučených2x
v Chystám se číst180x
v Chci si koupit56x