Paříž pro jednoho a jiné povídky

Paříž pro jednoho a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518756/bmid_pariz-pro-jednoho-a-jine-povidky-VoZ-518756.jpg 4 193 62

Nell je dvacet šest a nikdy nebyla v Paříži. Nikdy předtím nebyla ani na romantickém víkendu – a vlastně nebyla pořádně nikde. Cestování prostě není její parketa. Když ji ale přítel nechá na holičkách, má Nell šanci všem – a především sama sobě – dokázat, že i ona umí být nezávislá a neohrožená. Sama v cizím městě o sobě Nell zjistí netušené věci... Jedenáct vtipných a okouzlujících povídek britské královny romantiky Jojo Moyesové nás seznamuje s řadou silných a sympatických žen, mezi nimiž nalezneme například i Liv a Sophii z bestselleru Dívka, již jsi tu zanechal, a ukazuje, že i ten zdánlivě nejobyčejnější okamžik nám může proměnit život navždycky.... celý text

Literatura světová Povídky Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Paris for One and Other Stories , 2016

VeruHoráková
28.12.2023 4 z 5

Na knihu jsem se opět nechala nalákat @pennyandbooks a @radablazek v rámci podcastu @kniznikkub. Autorku Jojo Moyes jsem znala, ale nikdy jsem od ní nic nečetla. A ačkoliv nejsem povídkový typ, udělala jsem si radost a tu knihu si koupila a byla trefa do černého.

Kniha začíná právě povídkou Paříž pro jednoho a z celé knihy to je nejdelší povídka a za mě i ta nejlepší Je to příjemný romantický příběh, který vás provede Paříží a člověk se u toho i zasní

Zbylé povídky jsou už kratší. Některé jsou vtipné, nekteré jsou jednoduší. Samozřejmě některé baví víc, některé míň, ale celkově knihu hodnotím pozitivně. Styl psaní autorky mi sedl a určitě si od ní ještě něco přečtu. Co ještě musím vyzdvihnout, je samotná obálka a ořízka knihy, dlouho jsem v ruce nedržela tak krásnou knihu

Lalina3
25.12.2023 5 z 5

Mně se kniha moc líbila. Některé povídky mě zaujaly víc, některé míň, u některých jsem se zasmála, u některých spíše zamyslela... Já si čtení moc užila, můžu doporučit.

MilackovaN
25.12.2023 3 z 5

Knížky od Jojo patří mezi mé nejoblíbenější. Dala jsem proto šanci i povídkám, které jinak nevyhledávám a musím uznat, že mě kniha ani příběhy v ní nijak extra neoslovily. Věřím ale, že své čtenáře si kniha jistě najde.

honza0876
13.12.2023 5 z 5

Knížka v jemných barvách s krásnou ořízkou, zcela nehodící se do umolousaných pazourů ďělníkových, ale já si jí,tak jako každou od Jojo ,užil. Sory jako.

Mandlevest
06.12.2023 5 z 5

Milé povídkové překvapení a musím říct, že i pěkné předvánoční čtení, byť přímo k Vánocům se váží dva příběhy. Ale i ty ostatní, ač na pár stránkách, nebo i ta první, rozsáhlejší, Vás okouzlí a navodí sváteční, dojemnou atmosféru, která k těmto svátkům neochvějně patří. Jojo opět ukazuje, že i na malém prostoru umí vymyslet opravdu lidský, krásný příběh. Po dlouhé době povídky, které jsem si vychutnala maximálně. Mají v sobě vroucné člověčenství, teplo domova i vůni tajemných dálek. Dojemně romantická knížka v tom nejlepším smyslu slova na dva, třeba předvánoční, večery. A ještě chválím obal a ořízku, obojí v pastelových barvách mých oblíbených makronek:-).

Janizoun
04.12.2023 5 z 5

Dala jsem na jednu z mých oblíbených čtenářek, které tímto děkuji za objevení tohoto čtení "zuzana2599" a knihu si koupila. S úmyslem pod stromeček, ale nedalo mi to a rovnou jsem se pustila do čtení.
Krásná obálka, nádherná vazba knihy a uvnitř romantika, Paříž, krásné povídky, krásné čtení, které jsem v tento čas přesně potřebovala číst.
Knihu mohu také jen doporučit.

zuzana2599
29.11.2023 5 z 5

Ani já nejsem povídková, a přesto se mi tahle knížka od Jojo Moyes moc líbila ! Již bylo krásné ji jen držet v rukou, obdivovat tu nevšední vazbu s fialovým zabarvením, dokonce jsem i přivoněla. Jsem nadšená a moc spokojená ! Tyto povídky jsou důkazem autorčina umění, vždyť zaujmout čtenáře v krátkém literárním útvaru není snadné. A mě zaujala a bavila každá jediná povídka !
Nejvíce se mého srdce dotkla kratičká povídka Loňský kabát a pak delší s názvem Líbánky v Paříži. Tady jsem ocenila dvě časové linky a na tak krátkém textu se to autorce moc povedlo ! Paříž pro jednoho mne okouzlila. Třeba tuto krásku někdo najde pod vánočním stromečkem a bude šťastný, stejně jako já teď !

roman9276
29.11.2023 5 z 5

Romantika a k tomu Paříž, kdokoli by mohl říct, že je to klišé, možná, že i je, ale mě to prostě sedlo. Nemám povídky rád, protože je to téměř vždy useknuto a konec bývá otevřený, ale tady se to moc nedělo. První povídka skvělá, typická romantika, hezky nás to vtáhne do děje od prvních stránek, je to povídka je dlouhá, ale to zde vůbec nevadí, naopak mi bylo občas líto, že některé další povídky mají jen pár stránek, klidně se autorka mohla rozepsat víc. Jojo umí psát, nejdřív vás trošku naštve, ztrácíte naději, ale nakonec vás to zahřeje u srdce.

vera5841
28.11.2023 5 z 5

Tohle se mi moc líbilo. Takové příjemné, spíše oddechové čtení pro ženy. Hodně oceňuji, že povídky nebyly jen romantické, ale dotkly se i jiných částí ženského života.
U povídkového formátu je běžné, že některá je lepší a jiná méně povedená. U této knihy mě ovšem překvapilo spíše to, že ačkoli jsou všechny z pera stejné autorky, tak se mnohdy výrazně lišší svým rozsahem.

helenkan
21.11.2023 5 z 5

Tohle se mi hodně líbilo a moc jsem se bavila. A to povídky zrovna nemusím. Jojo opět zabodovala. U mě teda rozhodně.

kalinkacz
14.11.2023 4 z 5

Můj vztah s Jojo Moyesovou byl jako na houpačce.
Román Než jsem tě poznala mě (asi jako většinu čtenářů) naprosto dostal, ale po něm jsem sáhla po Stříbrné zátoce a tu jsem bohužel ani nedočetla... Takže jsem potom už po další autorčiné knize nesáhla, tedy až do letošní novinky Paříž pro jednoho a jiné povídky.
Jak už název napovídá, tak se jedná o sbírku povídek, když jsem to zjistila, tak jsem se rozhodla je zkusit, protože mě v poslední době povídky dost baví a taky nebudu lhát, že mě okouzlila obálka a krásná ořízka.
A víte co? Mě tohle vážně bavilo! Bála jsem se, aby to nebyla jen romantika, ale povídky byly hodně o nás ženách, o tom jak jsme silné, citlivé a co jsme schopné obětovat...
Za sebe tak tuto novinku mohu rozhodně doporučit! Jasně, některé povídky mě bavily více, než jiné, ale to je myslím si u sbírek úplně normální.
Krásný vánoční dárek pro čtenářky románů, tečka.

NikyTaky
14.11.2023 4 z 5

Velmi milé a pohodové čtení. Ideální oddechovka. Velmi de mi líbily ty dvě delší povídky. Zejména pak líbánky v Paříži tak hezky pohladily po duši. Doporučuji :)

Áňa 998
13.11.2023 5 z 5

Jojo Moyes je má oblíbená autorka, ale nečtu jí nějak přehnaně. Mám vždycky Jojo období, kdy sáhnu po některé z jejích knih a přečtu si jí za jediný den. Naposledy takovou knihou byla povídková sbírka Paříž pro jednoho a jiné povídky.
Paříž mám moc ráda, ale hlavně v knižním prostředí. Letošní podzim čtu už několikátý příběh z Paříže a je to krása! Vybavit si místa, kde jsem byla a číst příběh, který se tam odehrává.
Povídek v této knize najdete jedenáct. Všechny spojuje láska, skvělé ženské postavy a rychlé příběhy, které Vám utečou rychlostí blesku!
Co se týká hodnocení jednotlivých povídek, to bychom tu byli dlouho. Délkově se liší, ale nejvýraznější pro mě byla ta první, možná díky rozsahu, ale své udělal i příběh, kdy se z uťáplé Nell stane milovnice Paříže, změní svůj život a prožije romantický příběh!
Kniha potěší i sběratele knih s barevnými ořízkami! Tahle kniha má krásnou fialovo- růžovou ombré ořízkou, která tvoří zajímavý kontrast s tyrkysovou obálkou! Kniha mi trochu připomíná makronku.
Autorka touto knihou dokazuje, že psát umí, a je jedno jestli jde o klasický román, sérii a nebo povídky. Každý z příběhů v této knize mě chytil za srdce, každý jinak, svým způsobem. Je tu popsán každodenní život, takže si myslím, že se tu každý čtenář nějak najde!
Na Vánoce ideální dárek pro milovníky romantiky a Paříže!

nada3314
13.11.2023 4 z 5

Trochu netypický počin autorky a to povídky. V této překrásné bleděmodré knize s fialovo-růžovou ořízkou najdeme 11 příběhů/ povídek. Dvě povídky jsou delší a ostatní na pár stran. Musím se přiznat, že nejsem fanoušek povídek a tady se to opět ukázalo. Delší povídky se mi líbily moc, nechtěla jsem, aby skončily. Ostatní byly fajn, ale pro mě málo rozvinuté.

Tato kniha je opravdu pro velké fanoušky autorky, ke kterým se řadím i já. Její ikonická kniha „Než jsem tě poznala“ mě zasáhla už před lety a od té doby jsem přečetla vše, co u nás od ní vyšlo. A těším se na každou knihu, která se u nás objeví, a moc si přeji, abych jich bylo ještě hodně. Jojo má veliký dar mě přikovat ke čtení, její příběhy se mě vždy nějak dotknou a dokážou udržet mou pozornost od začátku až do konce.

Tuto krásnou záležitost doporučuji a jsem moc ráda, že mi bude zdobit knihovnu. Krásný dárek pod stromeček nejen pro maminku nebo babičku.

Pengi
11.11.2023 2 z 5

povídky nejsou můj šálek kávy, nevšimla jsem si, jinak bych neporidila

leny.wood
10.11.2023 3 z 5

Od autorky nezvyklý formát, některé povídky jsem si užila, jiné byly nudné, mnohé vedly k zamyšlení. Celkově hodnotím jako průměrné čtení, na oddych fajn.

Imor
31.10.2023 2 z 5

Jedenáct povídek, některé z nich v závěru vyvolají úsměv na tváři. Obyčejná, jednoduchá a nenáročná četba.

jasminecka
31.10.2023 4 z 5

Četla jsem v originále, takže překlad hodnotit nemohu. Povídky mě ale bavily hodně, v hlavě mi jich překvapivě zůstalo docela dost - Paříž pro jednoho, o vyměněných botách, mezi tweety nebo loňský kabát. Tam jsem se opravdu nasmála i zamyslela.

michaela5515
27.10.2023

První povídka za mě nejlepší. Ale i ostatní se mi líbily. Zajímavý formát, něco jiného, než na co jsem od autorky zvyklá a myslím, že rozhodně nešlápla vedle. Krom toho, kniha má nádhernou ořízku.

Moggie
23.10.2023 5 z 5

Formát povídky Jojo Moyesové evidentně sedí. Některé jsou velmi vtipné, jiné dojemné, další hořce smutné či rezignované. Úvodní a nejdelší povídka, po níž se kniha i jmenuje, je roztomilý romantický příběh, ale na mě spíše zapůsobily ty kratší, kde Moyesová na prostoru pár stránek dokáže dobře vystihnout každodenní starosti i životní zklamání.