Paříž pro jednoho a jiné povídky

Paříž pro jednoho a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518756/bmid_pariz-pro-jednoho-a-jine-povidky-VoZ-518756.jpg 4 205 205

Nell je dvacet šest a nikdy nebyla v Paříži. Nikdy předtím nebyla ani na romantickém víkendu – a vlastně nebyla pořádně nikde. Cestování prostě není její parketa. Když ji ale přítel nechá na holičkách, má Nell šanci všem – a především sama sobě – dokázat, že i ona umí být nezávislá a neohrožená. Sama v cizím městě o sobě Nell zjistí netušené věci... Jedenáct vtipných a okouzlujících povídek britské královny romantiky Jojo Moyesové nás seznamuje s řadou silných a sympatických žen, mezi nimiž nalezneme například i Liv a Sophii z bestselleru Dívka, již jsi tu zanechal, a ukazuje, že i ten zdánlivě nejobyčejnější okamžik nám může proměnit život navždycky.... celý text

Literatura světová Povídky Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Paris for One and Other Stories , 2016

Hancza
21.05.2024 4 z 5

Fajn nenáročné čtení. Krátila jsem si knihou cesty vlakem a nejraději bych přesedla a jela do Paříže :-D
Některé povídky byly slabší, například Třináct dní s Johnem C.
Ale Paříž pro jednoho se mi líbila moc a Punčochy zase pobavily :-)

Sabča817
21.05.2024 4 z 5

Nejlepší povídky byly Paříž pro jednoho a Punčochy. Nejhorší zase Líbánky v Paříži - absolutně nudná a ani jsem ji nedočetla. I 2 tweety a Loňský kabát se mi líbily. Ostatní povídky byly průměr až podprůměr. A některé mi přišly jako vytržené z prostředka, že nemají začátek ani konec? Tady se mi Jojo jeví jako silně průměrná spisovatelka a další její soubor povídek vyhledávat určitě nebudu... Hodnotím 3,5 *, páč ty Punčochy mě vážně rozsekaly! :-D

mcabr
18.05.2024 5 z 5

Povídky byly fajn. Takový oddechový čtení.

mekkejla
13.05.2024 3 z 5

První povídka byla nejlepší. Přišla mi jak koncentrovaný román od Julie Caplin. Zbytek mě moc nezaujal, něco byly vyloženě blbosti, u kterých jsem se divila, že je Jojo vůbec napsala a vydala.

Safrika
11.05.2024 3 z 5

Povidky fajne, nektere lepsi, nektere horsi. Cetlo se rychle, takove pohodove cteni. Radeji mam klasicke romany.

Pitbullka
08.05.2024 2 z 5

Moje první knižní setkání s autorkou a bohužel tohle mi nesedlo. Na mě až moc prvoplánová romantika, která si me nezískala. Asi se do dalších knížek od autorky pouštět nebudu.

Rapeh
06.05.2024 4 z 5

Velmi příjemné počtení. Romantické i vtipné povídky. Prostě že života.

Baruska.ska
04.05.2024 5 z 5

Knihu jsem dostala jako darek hned jak vysla. To kdyz moje okoli vi, co koupit, kdyz moji oblibene autorce vyjde kniha.
Hezka sbirka pohodovych povidek se cte prijemne a jen ukazuje vsestrannost a sebejisty rukopis autorky.
Moc doporucuji cist pomalu, po kouskach. A po docteni se pustit do dalsi autorciny knihy.

dencazrnu
28.04.2024 4 z 5

Sbírka povídek od Jojo Moyesové je takové milé pohlazení po duši. Sama povídky nevyhledávám a nečtu je, ale když jsem skončila s touto knihou, mám takový pocit, že to přehodnotím a někdy po nějakých ještě sáhnu.

Styl, jakým kniha byla napsaná mi velmi sedl a až na jednu povídku jsem s tím byla moc spokojená. Kniha má povídky, které jsou na více než sto stranách, ale také má povídky, které jsou na dvě otočení a máte je za sebou. Příběhy jsou některé romantické, jiné humorné a zábavné, že se člověk usměje pod vousy. A za sebe se musím přiznat, že mi i místy trošku ukápla slza, takže pro všechny romantické duše je tohle ideální čtení :-)

Knihu bych určitě doporučila všem, kteří nepotřebují nějaké dopodrobna rozebírané vztahy mezi postavami a spokojí se i s kratším formátem. Od Jojo jsem zatím žádnou knihu nečetla, tak nemám porovnání, ale tímto mě přesvědčila, že nějakou její knihu do budoucna ráda vyzkouším.

Marcela52
23.04.2024 5 z 5

Tato autorka má velký dar, dokáže psát o každodenních problémech velice zábavně a zasvěceně. Také tentokrát jsem si moc početla a ocenila kultivovaný styl. Všechny milostné příběhy v tomto povídkovém souboru mě zaujaly neotřelými náměty, a jednotlivé portréty silných a sympatických žen se mi moc líbily. Doporučuji jako pohodové čtení, které vám určitě zlepší náladu...

petrarka72
13.04.2024 4 z 5

Veliká pohoda na hranici dojetí a smíchu. To je přesně to, co jsem právě teď potřebovala.

... a čtenářská výzva letos pokořena podruhé. :-)

SmisekIvuska
03.04.2024 4 z 5

Některé povídky se povedly moc, jiné jsou slabší. Ale když je to vaše oblíbená autorka, tak jí ty "muchy" omluvíte. Příjemné čtení :-)

sebemi
02.04.2024 5 z 5

Krásné, romantické, odpočinkové čtení. Něco mě zasáhlo více, něco méně, i jsem se zasmála. Jojo mám načtenou a mám ji ráda, nezklamala. Konečně jsem se k ní dostala, můj vánoční dárek, s dvěma dětma je to fakt kumšt něco přečíst, takže povídky mi skvěle vyhovují.

le21nka
01.04.2024 4 z 5

Jedenáct krásných, romantických povídek. Pohodové čtení.

Kristy.Seb
31.03.2024 4 z 5

Žij přítomným okamžikem.

Paříž pro jednoho a Líbánky v Paříži by měly být rozhodně jako samostatné knihy a tyto příběhy víc rozvinout. Ale všechny povídky byly moc příjemné.

Runinka
26.03.2024 4 z 5

Pěkně povídky z Paříže, mnohdy s překvapivým koncem.

1bublina
16.03.2024 5 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům. Sama bych si knihu povídek nekoupila. Moc se mi líbila. Nejvíc Paříž pro jednoho, Líbánky v Paříži a Punčochy, ale i ostatní byly dobré. Jojo patří mezi mé oblíbené spisovatele.
ČV 2024 - Kniha poprvé vydaná v ČR/SR v posledním čtvrtletí 2023.

Marika Vanova
12.03.2024 4 z 5

Jako každá kniha povídek, něco lepší a něco horší, ale celkově prima. Nej pro mě byla hned první Paříž pro jednoho, Mezi tweety a Punčochy.

Holly.W
11.03.2024 5 z 5

Moc milá knížka plná velice povedených povídek. Každá povídka má nějaké poselství. Některé jsou vtipné, některé jsou zamilované, některé jsou smutné. Jsou ze života. Čtení jsem si užívala.

harena
09.03.2024 5 z 5

Opět pěkná romanťárna od Jojo Moyes, to ona opravdu umí. Jsou tu povídky, některá kratinká, jiná dlouhá a všechny se mi líbily, některá víc, jiná méně, ale v každém případě je to výborné relaxační, oddychové čtení. Občas je to opravdu potřeba.