Pardubické restaurace a hotely

Pardubické restaurace a hotely https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397231/bmid_pardubicke-restaurace-a-hotely-GVi-397231.jpg 5 3 2

Známý pardubický historik PhDr. Jiří Kotyk a další autoři v této knize podrobně zmapovali historii pardubických hostinců, restaurací a hotelů od samého založení Pardubic až po dnešek. Kniha má bohatý obrazový doprovod s řadou unikátních historických pohledů a fotografií. Kniha popisuje také historii pivovarnictví a pivovarů na Pardubicku. Jedna kapitola je věnována historii prostituce v Pardubicích jako fenoménu své doby. Dále zde nalezneme vzpomínky pamětníků na dobu, kdy docházelo k násilnému znárodňování restaurací a hotelů i na dobu socialistického hospodaření v pohostinství.... celý text

Massek
09.07.2020 5 z 5

Historie nemusí nutně mapovat jen minulost hradů, zámků, bitev či šlechtických rodů. I hospody a restaurace patří k našemu dědictví :) Pravda, kniha je hlavně pro Pardubany a znalé místních poměrů, ostatně jako každá regionální literatura. A nad touhle jsem parkrát dostal i docela žízeň :)

MaroCZ
01.01.2019 5 z 5

Nejsem "Pardubák",ale mám to město rád a občas se v něm vyskytnu. Tahle kniha je prostě majstrštyk! Kolektiv autorů krásně zachytil zmizelý "hospodský svět" v Pardubicích písmem i fotografií. Kniha není povrchní, ale ani nudně popisná, má úžasnou atmosféru. Ta se ještě umocní,když čtete nad pivkem v oblíbeném podniku :-)

Autoři knihy

Jiří Kotyk