Parazit

Parazit https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32348/bmid_parazit-Vjt-32348.jpg 4 46 7

Napínavý sci-fi román je dramatickým příběhem vědce, který do paměti počítače přehrál svůj mozek i s jeho funkcemi a dostal se tak do netušených problémů.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Naše vojsko

Host , 1993

Luigi1
01.03.2023 5 z 5

Tak toto sci-fi jsem nečekal,že bude Tak poutavě zajímavé

TheSarcasm
08.12.2019 4 z 5

Knížky Petera Jamese mám moc rád, ale s touto jsem měl první půlku velký problém. Neustálé řečnění a nikam se neposunujicí děj mě málem donutily knihu odložit. Naštěstí jsem vytrval, protože druhá polovina je už docela jiná káva. Konečně klasická Jamesovka na kterou jsem čekal. Né, že by to byla zas až taková bomba, ale určitě dost zachránila rozpačitý úvod. Z dnešního pohledu už může ten popisovaný IT svět působit trochu úsměvně, ale zas až takové retro to ještě není. Myšlenka vědomí uvězněného v počítači není sice úplně nová, ale stále dost děsivá.

zbožňuju_knihy
01.03.2017 5 z 5

Prostě super!

Veeris
10.08.2016 5 z 5

Obdivuji autorovo umeni udelat z takovychto pomerne nelakavych scifi temat takove skvele dilo. Kniha se cetla sama, porad nejake zvraty, kdy jsem byla napnuta jak to dopadne.. Pan Spisovatel ma vazne talent

Zuziiik
08.04.2016 4 z 5

i podruhé je to prostě skvělé :)

Gity
02.02.2014

knížka mi připadala příliš zdlouhavá, zejména první polovina. Z Jamesových knih pro mě byla nejslabší. Zápletka byla mnohdy až překombinovaná. Kniha spekuluje o nebezpečích kryonismu a přílišného rozšíření užívání počítačů v životě.

dangerita
28.12.2011 4 z 5

Tato sci-fi rozvíjí příběh postavený na oblíbeném tématu "dát počítačům vědomí". Jak to tak bývá, snaha se zvrtne a začíná boj se silným protivníkem, kterému dal do ruky (nebo snad do klávesnice? :-) všechny jeho zbraně sám člověk. Oceňuji však napětí, spád, nečekané zvraty i neotřelý konec. Milovníkům žánru určitě doporučuji.

Peter James
britská, 1948