Shledání

Shledání https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506201/bmid_shledani-isS-506201.jpg 5 93 24

Panský dům série

< 6. díl

Augsburg 1939. Rodinu Melzerových a jejich zaměstnance čekají těžké časy. Druhá světová války vypukne co nevidět a je jasné, že se tím změní život všech obyvatel panského domu. Textilní továrna stojí těsně před krachem a Paul musí opět činit nepříjemná rozhodnutí. Navíc bez své ženy Marie. Ta již od roku 1935 žije s jejich synem Leem v New Yorku a léta její nepřítomnosti zanechala stopy, i když Mariina láska k Paulovi je nezlomná. Proto ji tvrdě zasáhne, když se dozví, že do Paulova života vstoupila jiná žena. Podaří se Marii získat milovaného manžela nazpět?... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Ikar (ČR)

Wiedersehen in der Tuchvilla , 2022

chrudas
13.10.2023 5 z 5

Shledání se četlo samo jako celá série Panský dům. Krásná odychovka, která je i místy napínavá.
Trošku mě zklamalo, že tentokrát paní autorka nebyla důsledná v "omáčce" příběhu. Jiné díly popisují pánský dům jako velké krásné sídlo. V tom to díle dům autorka docela zmenšila......

Zuzulinka
17.09.2023 5 z 5

Super pokračování. Četla jsem jedním dechem!! Doporučuji přečist!

Madelisi
10.09.2023 4 z 5

Nejlepší kniha série. Další pokračování bych nejraději měla z pohledu mladší generace. Prostor by tu po vzoru Dcer nové doby byl.

Nedokonalosti by se našly - extrémní naivita Marie, že devět let bez manžela nic nezmění.
Chybělo mi tu zdůraznění, jakému problému by čelila, když by zůstala v Německu. My z dnešního pohledu víme, že udělala dobře. Jenomže její dcera židovským původem ovlivněna nebyla. Paul vůbec nebyl přinucen se s ní rozvést. Stačil by pohled na nějakou podobnou rodinu, protože s vysvětlením, že nad nimi pan von Klipstein držel ochrannou ruku, je nedostatečné. Proč stačila Marie v cizině? Působení synů panského domu ve Wehrmachtu mi připadá až jako velká náhoda, zvlášť v porovnání se zaměstnanci.

Před tyto drobnosti se mi šestý díl moc líbil. Vše skončilo úžasně sladce, tedy tak, jak od ságy tohoto typu očekávám.

P.S.:Body navíc za Lea a Dodo. Ti se Paulovi a Marii moc povedli.

maryzka
08.09.2023 3 z 5

Tato kniha nebo tento díl mi připadá nějak zmatečný. Rodina sice žije odděleně, ale lidi a služebnictvo u rodiny Melzerovi žije nějak poklidně pokud nedojde také k tragickým osudům či k úsměvným pobavením především starší generace, která žije ve světě císařství i tzv. Velké války. Škoda, že je tu popsáno méně, zda se vrátili někteří členové rodiny ze zajetí- zemřelých ve válce je zde označeno nebo zda přišli k rozumu, že třetí říše byla špatná.