Panský dům

Panský dům https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/bmid_pansky-dum-AvO-351412.jpg 4 1336 1336

Panský dům série

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla , 2014

Ésperance
25.02.2018 2 z 5

Knihu jsem zkusila číst, ale již od začátku jsem měla problém se stylem autorky. Kapitoly byly na sebe nenavazující a jak již bylo mnohokrát zmíněno, zpřeházené. Už od samého počátku jsem měla problém rozlišit hlavní postavu. Kniha mě nezaujala a odkládám. Možná se k ní vrátím, ale zatím to vnímám jako ztrátu času.

Rovněž musím řící, že je to již druhá německá autorka, u které se mi nelíbí způsob psaní, ale nabízí se otázka, zda to není překladem. Nechci znevažovat práci překladatelů, ale skoro to vypadá, že z angličtiny do češtiny jsou překlady super a je patrná znalost a u překladů z němčiny do češtiny tomu chybí šťáva a hra se slovy a významy a vyznívá to stroze, jednoduše, neosobně. V neposlední řadě je tam opravdu hodně chyb a překlepů, což též nedělá dobrý dojem.

Riley11
19.02.2018 3 z 5

Od této knihy jsem nic nečekala, jen jsem si jí koupila do vlaku, ale musím říct, že jsem jí nemohla odložit. Ti, kteří mají rádi Panství Downton tak budou spokojení. Jsem zvědavá jak se to bude vše odvíjet v dalších dílech.

Monika97Švej.
18.02.2018 4 z 5

Kniha mě ze začátku nebavila, zdálo se mi, že tam je jen jedno jméno za druhým. Postupně jsem se ale do knihy začetla a nyní se strašně moc těším na druhý díl ! :) A doufám, že nebudu zklamaná ! :)

Petass
17.02.2018

Po pár stránkách jsem ji odložila. Velké množství postav, kterým neumím uvěřit, pro mě až moc předvídatelná červená knihovna... Na podobné téma určitě existují lepší knihy.

Ditules
17.02.2018 2 z 5

Velké zklamání. Mnoho postav a špatná orientace v ději.

Hasko
16.02.2018 2 z 5

Příliš mnoho postav a zdrobnělin od jmen. Trvalo mi, než jsem si zapamatovala, která postava kam patří a jak se jmenuje. Pěkný příběh.

DennisaPotter
11.02.2018 3 z 5

Na knihu jsem se opravdu hodně těšila.. ale pak přišlo trochu zklamání. Příběh je dobrý, čtiví, ale příliš mnoho postav, těkavost, prodlužování zabilo moje nadšení. Ale neurazí to.

martinaandulka
11.02.2018 4 z 5

Panský dům je 1 díl trilogie zavede nás do německého městečka Ausburg kde žije bohatá rodina,která má honosnou vilu a továrnu.Kdo viděl seriál Panství Downton ,tak tohle je podobné a též se to oedhrává e stejných letech(1913...).Je to krásné pohodové čtení pro dámy.

Slezkairis
08.02.2018

Na knihu jsem se moc těšila a chtěla si ji objednat, pak jsem na ni náhodou narazila v knihovně. Uff, jsem ráda, že jsem si ji nakonec nekoupila...Čekala jsem mnoho, dostala málo. Příliš mnoho postav, předvídatelný děj, téměř žádná láska nebo jak tady někdo psal...taková chladná. Nejvíc mě asi bavila Katharina. Červenou knihovnu mám ráda, ale musím se přiznat, že kniha mě bohužel nenadchla! :-(

Blanka1964
06.02.2018

Po náročnějších knihách opravdu příjemný odpočinek. Trochu předvídatelné ( kdo by to byl čekal, že se mladý pán zakouká do komorné, a že to bude láska, která musí překonat nějakou překážku...), trochu červená knihovna, ale ano, líbilo se mi to. Co mi vadilo a hodně, byly překlepy, přeházená písmenka, uvozovky někde ano, někde ne...to nikdo nehlídá a nekontroluje? Kdyby to bylo jednou, ale v téhle knížce je toho spousta....

smisek75
05.02.2018 5 z 5

Úžasná kniha, plná zvratů. Mám ráda tento styl období 19 století... láska, porozumění... těším se na další díl.

LuckaH2
02.02.2018 5 z 5

Na začátku: kdo to překládal a kontroloval - těch chyb a výrazů (jedle nebo smrk, Elisabeth nebo kterou jak oslovit....). Ale jinak to je pohádka, tetelila jsem se nad čajovými dýchanky, rozněžnovala se nad módními věcmi, viděla ten krásný dům i velkolepou továrnu. Doufala v dobrý konec, bála se tajemné dětství hrdinky, vztekala se s ní:-) a to tenhle žánr není můj nej, narozdíl od severské a drsné krimi. Ale romantika neuškodí, a u mě splnila kniha, co měla. Ani nepotřebuju další díl snad....

katst
28.01.2018 3 z 5

Před časem jsem v jedné recenzi na tuto knihu četla, že je to takové milé... Je to hezký příběh, čte se dobře, ale něco tomu chybí... Prostě poznáte, že to píše německá autorka... Většina knihy je poměrně zdlouhavá, proto mi přijde škoda, že konec nabral rychlý a zbytečný spád (klidně bych ještě několik stránek vydržela...).

helena19
23.01.2018 4 z 5

Krásný historický román. Trochu mi to připomínalo romány od Jane Austen. Ze začátku jsem byla trošku v rozpacích, z těch popisných pasáží a té spousty postav, ale tak nějak jsem se od této knížky stejně nedokázala odtrhnout, a i když jsem si říkala, že další díl číst nebudu, po přečtení knížky jsem přesvědčená, že se na další díl s chutí vrhnu (tedy až bude vydán) :D Přece jen konec ve mně vyvolal mnoho otázek.

Ajina76
23.01.2018 5 z 5

Kniha krásná. Dobře se četla. Po dlouhé době jsem četla něco jiného než detektivku. Jen škoda, že další díl u nás vyjde prý až v červnu.

Matita310
23.01.2018 5 z 5

Příběh celé rodiny se mi moc líbil. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Škoda, že u nás zatím nevyšly zbylé dva díly z trilogie.

pinussilv
22.01.2018 3 z 5

Chtěúajsem si uknížky odpočinout a vypnout. To se také podařilo. Žádné hluboké myšlenky, zkrátka docela dobře napsaná "červená knihovna".

Dandy1
20.01.2018 4 z 5

Je to zdařilé dílko na motivy jak chudá dívka ke štěstí přišla. Jako oddychovka super.

DomčaC
18.01.2018 1 z 5

Asi budu divná, ale kniha mě nezaujala. Její obsah bych zredukovala tak na polovinu. Děj zbytečně rozvleklý, v celku o ničem... Nevím, co bude v pokračování rodinné ságy, ale ani to vědět opravdu nechci. Nesmysly, které autorka uváděla mě opravdu vytáčely. Pochybuju že v těchto letech se rodičům tykalo. Navíc, že šedesátiletý stařík stále vede továrnu mě přijde jako vrchol... :D Omlouvám se za špatné hodnocení, ale asi nic moc pozitivního mě nenapadá.

Alma-Nacida
16.01.2018 3 z 5

Kniha je bezesporu čtivá a občas dokonce překvapí, ale nenašla jsem nic, co by ospravedlňovalo "vhled do moderních německých dějin" a také mám několik námitek k určité nedobovosti, např. myslím, že se rodičům netykalo (jistě ne v lepších rodinách), těžko může statný šedesátník - továrník v roce 1914 u rodinného oběda pronášet zvolání tipu "paráda!" apod.