Panský dům

Panský dům https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/bmid_pansky-dum-AvO-351412.jpg 4 1337 1337

Panský dům série

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla , 2014

Sirius
12.05.2018 4 z 5

Asi stárnu... přečetl jsem svoji první romanťárnu v životě. Panský dům mě lákal dlouho tou obálkou a pak taky nástřelem synopse. Tak jsem se rozhodl, že taky nakouknu za jeho bránu... a nebylo to vůbec špatný. Má to fajn dobovou atmosféru, rebelskou hlavní hrdinku, která je tak trochu Popelka. A taky spousta vedlejších postav, který vám nějakým způsobem utkví v paměti. Samozřejmě nechybí odhalování dávnýho tajemství. Je to prostě taková knížka, která určitým způsobem hladí na duši, hezky se čte a je jako dělaná ke dvěma deci červenýho. Teď jsem dost zvědavej na druhej díl, který vyšel minulý týden

Marika Vanova
09.05.2018 3 z 5

Byla jsem zvědavá na tuto novější knihu v naší Knihovně, ale neoslovila mě tak, jak jsem doufala, průměrný příběh s moc hezkou obálkou. Nevím, jestli budu chtít číst i další díly, uvidíme, řekl slepý.

Tynka4
08.05.2018 4 z 5

Krásná kniha. Postavy mohly být propracovanější. Takhle jsem si žádnou nijak zvlášť neoblíbila. V tomhle bylo Panství Downton lepší. Ale je to moc pěkná knížka. Už mám i druhý díl a těším se, až se začtu. :)

iveta3689
08.05.2018 4 z 5

Nejsem čtenář podobných knížek, takže nemám srovnání. Ale tato se mi líbila. Děje i popisů bylo tak akorát, postavy byly vykresleny zajímavě a byla to pestrá mozaika. Jen mi vadilo přeskakování v ději. Vypadalo to, jako kdyby autorka při úpravě knihy vypouštěla části textu. A potom ten konec. Čekala jsem pohádku o Popelce, proti tomu nic nemám. Konec byl jasný hned z prvních stránek, ale to asi člověk od takové knihy čeká.
Ale to, co se stalo v předposlední kapitole byla taková ptákovina, že vážně nemusím číst pokračování. Celkový dojem mám z knihy ale kladný, jako oddychovku na dovolenou ji můžu doporučit.

aginecka
27.04.2018 3 z 5

Celkem příjemná oddechovka (zásluhou okopírování atraktivního modelu Downton Abbey), ale rozhodně žádný zázrak. Obvyklá klišé červené knihovny - téměř svatá hrdinka, překážky na cestě k "šťastně až navěky" jen pro formu a pár rádoby záporáků. Co mi ale skutečně lezlo na nervy, byly výlevy přecitlivělé víly Kitty.

Kebira
14.04.2018 3 z 5

Příběh mě bavil, jen jsme byla zklamaná, jak rychle "Popelka" ke štěstí přišla. Očekávala jsem víc dramatičnosti, málo propracovaný děj. a docela jsme měla problém s tím, že matka a otec byli v příběhu psány svým křestním jménem, docela mi chvíli trvalo, než jsem pochopila, že Alice je matka a jméno otce-továrníka si už nepamatuji. Ovšem co mě dostalo do kolen, byl v příběhu jeden moderní výraz "...byl jsem z toho na větvi..." , to neřekl žádný sloužící,ale někdo z panstva, takový výraz mi do toho století nesedl, pak tam byl ještě jeden, ale to si už nevzpomínám jak to bylo přesně přeloženo. Myslím si, že to šlo přeložit lépe, aby to sedělo na dobu a místo, kde se děj odehrával a která postava to sděluje.
Druhý díl si přečtu určitě, aspoň vím, že se jedná o tzv. Čtení pod lampou, nenáročné čtivo do vlaku. Určitě kniha nebude patřit k těm, které bych si v budoucnu chtěla znova přečíst.

Pavlaj
12.04.2018 4 z 5

Dalo se číst, příběh celkem fajn, ale oproti Panství Downton byly postavy takové nějaké ......nezáživné. Neživé, románové, ne skutečné. Komentář píšu s odstupem dvou měsíců a vlastně už si žádného z hrdinů nepamatuju.

Madelisi
07.04.2018 4 z 5

Skvělé. Knihu jsem si přečetla kvůli reklamě, že pokud se vám líbílo Panství Downton, tak toto se bude líbit taky.
Mám ráda rodinné ságy na pozadí historie. Tady jde navíc o Německo, nedokáži si představit, co zatím bohaté továrníky čeká dál.
Text není nijak složitý, místy mi neseděly popisy míst. Ale děj náramně plynul. S napětím očekávám další dva díly.

Dadula118
05.04.2018 4 z 5

"Večery pod lampou" Knížka,od které nečekejte nějaké drámo.Spíše klidnější příběh.

Kskaja
26.03.2018 5 z 5

Krásný jemný příběh. Přesně na takové to čtení jsem se těšila po všech těch detektivkach.

Michalka98
25.03.2018 5 z 5

Mně se kniha moc líbila. Realisticky vylíčila vztahy mezi personálem a rodinou, zobrazila tři sourozence, kteří nemají ponětí o běžném životě a jejich postupné, i když ne úplné probuzení. Musím říct, že závěr mě opravdu překvapil a těším se na druhý díl.

raty
19.03.2018 5 z 5

Krásné, pohodové čtení.

crazyslunicko
17.03.2018 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Má velice zamotaný příběh o služce Marii, ale svým způsobem všechno dobře dopadne. Tak trochu pohádkový příběh. Je tam několik hlavních postav, které mají také svůj vlastní příběh. Služka Augusta, kočí Robert. Dcery pánů Kitty a Elizabeth. Poukazují na to, jak bylo v dřívějších dobách důležité se brzy provdat a hlavně dobře. O tom, jak spolu sestry soupeřily a jedna záviděla druhé. Jak se Kitty vydá do Paříže a uteče se svým milým. Jak Elizabeth intrikuje proti své sestře a mezitím ji přebírá nápadníka. Jak to má těžké služebná, která čeká dítě a milý si ji odmítá vzít - v závěru také zajímavé rozuzlení. Marie se také dozví konečně celou pravdu o své rodině, rodičích a hlavně o tom, jak ji celý život obelhávali a nemusela nikdy skončit v chudobinci, kdy lidé nebyli zlí a chamtivý.

petranecka
16.03.2018 4 z 5

Kniha na začátku pro mě celkem zmatená, moc postav vůbec jsem netušila, kdo je kdo... Pak se to ale rozeběhlo a dočetla jsem vše jedním dechem. Už se těším na další díl :)

Vlcice72
14.03.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, splnila má očekávání. Těším se na 2.díl ☺.

ivulka15
10.03.2018 4 z 5

Za mne spokojenost. Mám ráda románové ságy i tuto předválečnou dobu. Jak zde již bylo řečeno,tato kniha připomíná panství Dowton.

zuzurana
06.03.2018 2 z 5

No velká nuda. Závěr som prelistovala. Autorka píše zvláštním stylem...

milunka21
04.03.2018 5 z 5

Ze začátku trošku chaos v postavách, ale rychle se to srovnalo a nemohla jsem se odtrhnout. Miluju rodinné ságy a tahle mě chytla.

miseb
04.03.2018 3 z 5

Čekala jsem víc historie, popis života z té doby a nakonec to bylo jen oddechové čtení na téma "jak spravedlnost zvítězila a Popelka ke štěstí přišla". Ale proč ne.

1casper
26.02.2018 2 z 5

Teda větší slátaninu jsem dlouho nečetla. Dvě hvězdy za první část, zbytek se nedal číst, přeskakovala jsem stránky. Neodložila jsem ji jen proto, že jsem chtěla vědět, KDO byl tedy otcem Marie, je dědičkou? Nebo není?
Jinak nuda, děj unylý, nezáživný.

Jsem ráda, že jsem ji měla jen půjčenou.