Panna v Paříži

Panna v Paříži
https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/5988/bmid_panna-v-parizi-uTh-5988.jpg 4 19 19

Gardenia Weedonová, unavená po dlouhé cestě a úplně bez prostředků, přijíždí roku 1909 do Paříže za svou tetou, vévodkyní de Mabillon. Mladá žena, která žila až do této chvíle se svou ovdovělou matkou v nuzných podmínkách, se náhle ocitá v dosud neznámém honosném extravagantním pařížském světě, ve kterém se pohybuje její jediná blízká příbuzná. Gardeniin příjezd do sídla bohaté vévodkyně poznamená nepříjemný zážitek. V domě plném hostí se právě koná hlučný večírek a opilý francouzský hrabě se snaží dívku políbit. Od této události se začíná odvíjet poutavý příběh o tom, jak mladá a krásná Gardenia Weedonová nakonec navzdory slzám a trápení překoná úskalí neznámého života a najde své životní štěstí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

A Virgin in Paris , 1966

reader.007
10.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Jak to jen ty anglické krasavice dělají, že si nedokáží udržet rodiče naživu. Jednoho… prosím, to může být nehoda. Ale oba dva – to už je opravdu nedbalost. No a Gardénie je zrovna takový případ. Naštěstí má za kanálem majetnou tetičku a tak nemusí nutně umřít hladem. Bohužel se postupně ukáže, že teta je tak trochu prostitutka a navíc se nechala milencem vmanévrovat do špionáže, takže o nějakém klidném rodinném zázemí nemůže být řeč, jenže to by se Paříž nesměla hemžit anglickými zpustlíky, kteří jsou pro Barbaru Cartlandovou vždy ochotni zachraňovat ohroženou nevinnost. Alespoň že se tady nekoktá.

Andrejka Myers
09.02.2012 3 z 5

Tato kniha se mi od autorky zatím snad líbila nejvíce. Občas jsem se i pobavila :)