Panenka pro královnu

Panenka pro královnu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47083/panenka-pro-kralovnu-47083.jpg 4 21 9

Mladičká Claudette Laurentová ztratí při požáru Paříže oba rodiče i domov. Osiřelá dívka se marně snaží ve zničeném městě nalézt útočiště a pomoc, dokonce i jejího snoubence odvála katastrofa kamsi do neznáma. Ze zoufalství se rozhodne opustit Francii a odjede hledat svou budoucnost do Londýna. zpočátku bojuje o přežití, ale nevzdává se a snaží se postavit na vlastní nohy. Podaří se jí uplatnit talent, který zdědila po svém otci, a vyrábět exkluzivní panenky? Setká se opět se svým snoubencem?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Levné knihy

The Queen , 2008

evineckY
14.03.2024 5 z 5

Maličká čtyřletá Claudette se poprvé setká s Marie Antoinettou,
která přijíždí z Rakouska do Paříže ve svých dvanácti letech se vdávat.
Když Claudette po neštěstí odpluje do Londýna, vstoupí do služby,
kde si užije jen ústrky, dřinu a hlad. Jenže je to chytrá holka
a po několika letech se postaví na vlastní nohy s výrobou panenek.
Život Marie Antoinett je téměř vykreslen tak, jak je známý.
Jen se ty dvě setkávají těsně před revolucí.
A jak to dopadne, když se k moci dostane lůza bez vzdělání a inteligence.
Román je skvěle napsaný a moc doporučuji.

Mária721
28.02.2024

Velice pěkný příběh, který vypráví o francouzské revoluci a její vliv na přátelství
hlavných hrdinů, ale i fanatickou víru k ideálům revoluce, která sahá i do zrady
bývalých přátel.

Květinka008
07.10.2022 5 z 5

Krásný příběh o zajímavé osobě, která má neobvyklý talent a dokáže na něm vybudovat svůj úspěšný život navzdory mnoha protivenstvím. Využívá fiktivně dobové reálie, což podtrhuje věrohodnost. Možná je to pohádka jako Angelika nebo knihy Marie Cristenové (Flanderská pečeť aj.) - ale třeba ne... Koho to zajímá, když ho to baví číst? :-)

klarence
04.08.2021 2 z 5

Na mne misty zdlouhavé. mnohdy nedotažené.Už moc tento žánr nečtu.ale postádala jsem tam asi i více romantiky..

Mikeila
26.09.2013

Zajímavé je, že má stejnou obálku jako kniha Pravda o Markýzi S. od Sabriny Jeffries.

modranka
13.08.2013 1 z 5

ešte nikdy som sa tak pri knihe nenudila, ako pri tejto.. ale dočítala som ju. No, je to autorkina prvotina, tak dúfam, že iné tituly budú zaujímavejšie.

danca044
18.12.2012 2 z 5

Hezká kniha. Ovšem co mi chybělo bylo více citů a moc dobře se mi kniha nečetla. Ve spoustě pasážích jsem se nudila.

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Braková literatura,která se mi velice líbila!!! Zajímavé téma,čtivá kniha!!pro mě to nebyla úplně červená knihovna,protože se mi moooc líbilo prostředí a zajímavosti kolem výroby porcel.panenek a také střípky historie!

modroocko
02.09.2012

Velice pěkný příběh, kniha se mi velice dobře četla. Všem doporučuji

Londýn Marie Antoinetta Velká francouzská revoluce (1789-1799) panenky manufaktury

2015  76%Dáma z popela
2016  75%Uloupené tělo
2017  74%Vraždy aristokratek
2010  70%Panenka pro královnu

Kniha Panenka pro královnu je v