Grey

Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steele. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které Christiana pronásledují každou noc? Nebo ho jeho temné sexuální touhy a snaha kontrolovat vše včetně téhle dívky donutí zničit křehkou naději, kterou mu Ana nabízí? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260317/grey-0sy-260317.jpg 3.4815

Padesát odstínů

Grey: Fifty Shades of Grey As Told by Christian (2015)

Vydáno:, XYZ

Ajuszka

Asi dobre ale me to nebavilo.Knihu jsem po 150ti stránkách odložila.

Nita17

Lepší pohled na celý příběh. Nee, tak "roztřepaný" ze všeho jako Odstíny. Probuzení přerostlého puberťáka.

Monika82

Krásná knížka jako celá serie

a.nnysek

Za mě nejlepší kniha z celé série. Z pohledu Christiana to pro mě bylo zajímavější.

Jamka

Dočetla jsem jen proto, abych si doplnila tuhle sérii. Moc mě to neoslovilo

Kikuše007

Velmi se mi to líbilo, četla jsem všechny díly a Christiana Greye jsem si oblíbila a tak jsem si přečetla i tuto knihu. Přečetla jsem ji za necelé dva dny a mrzí mě, že takto nejsou znovu napsané i další dva díly. Líbilo se mi že tam jsou napsané pocity Christiana a jak s nimi bojuje. Kdyby byly takto napsané ještě i další dva díly, neváhám a kupuju.

oolinkaa

za mě dobré :) přečteno asi za 3dny, čte se samo, suprová oddychovka.. ač se může zdát, že je blbé, že je to pouze výcuc z 1.dílu a ne ze všech, mě to nevadilo. Bylo zajímavé si to přečíst i z druhého pohledu :) za mě 4hvězdy, 5 nedávám z důvodu zbytečných popisků, kdyby kniha měla max 300stran, stačilo by to ;)

Mruskulka

Sháněla jsem něco primitivního na čtení a tahle kniha mi přišla nejvhodnější. Jelikož jsem četla 50 odstínů šedi, nic mě nepřekvapilo.

lalikpepa

Panebože...nekupujte si to! Odstíny jsem před pár lety přečetla všechny a u posledního dílu jsem se zařekla, že už to nikdy znovu číst nebudu. Tak mě to štvalo, že jsem přeskakovala celé stránky. Nevím co mě posedlo, asi ženská zvědavost, že jsem si tuhle knihu koupila :D Byla jsem schopná přečíst 35 stran a pak už jsem to nedala. Ach jo...nechápu jak toto může být bestseller, když v tomto žánru už se toho napsalo tolik a daleko lepšího. Za mě ne, rozhodně ne, pokud máte rádi kvalitní knihy...

martousek

Vůbec nechápu, kde se ve mně vzalo tolik zvědavosti si tuto knihu přečíst a tolik odvahy jí dočíst. Určitě jí od vrácení do knihovny zachránilo, že u mě má každá kniha šanci a rozečtené knihy v zásadě neodkládám.
Grey je pohádkově bohatý idiot a slečna Anastasie naivní blbka.
Za mě osobně mnohem horší, než 50 odstínů šedi.
Ale zase to je tak "stupidně" napsané, že to pochopí úplně všichni a nemáte šanci ztratit se v ději.

BarčaK

Zatímco knihu z pohledu Any jsem hltala, tuhle jsem nemohla ani pořádně dočíst. Nějak mě nezaujala...

sebemi

Lepší než z pohledu Anny, ale i tak dost bída. A erotické pasáže mi přišly všechny stejné.

Azala

no, čekala jsem to lepší, ale bylo to fajn, taková oddechová četba, vlastně tam bylo vše, co už vím, trochu jsem čekala, že to bude výcuc ze všech 3dílů a ne jenom z prvního, což mě docela zklamalo, některé pasáže jsem jen prolétla očima, ale tak jako jo, dobrý

havrmoni

Z pohledu Greye měla být celá tahle padesátiodstínová věc. Myslela jsem si,že je to o něm,ale knihy z pohledu jen Any davály mě jako čtenáři pocit,že jde hlavně o ní a její myšlenky. A to mě vadilo nejvíc. Tohle mělo víc šťávy,jak se tady někdo zmínil. Opravdu bych uvítala výtah toho lepšího (důležitého) z těch tří a z větší části Grey a méně Any,do jedné či dvou knih. Její myšlenky včetně vnitří bohyně celkem zabily můj zážitek z celé série.

Jája92
07. dubnaodpad!

Už ani nemám sílu se rozčilovat nad sérii 50ti odstínů šedi , pana dokonalého a slečny nevinné ( ze které se samozřejmě vyklube nemravná nymfomanka).

Zajímalo by mě, kde přesně autorka čerpala inspiraci. Jak mohla z dominantů a subi udělat takové pitomce ???
To si opravdu někdo myslí, že dominant = bohatý, zakomplexovaný, dokonalý chlápek, kterého v dětství zneužívali a PROTO si to musí v dospělosti kompenzovat na ženách, které jen šu... a nechá si od nich vykouřit tu svou chlapskou chloubu ( ha ha ) ????

Anna se mi neskutečně zprotivila. Proboha, jak něčemu takovému může někdo uvěřit ? Panna, která si to nikdy nedělala, ale samozřejmě hned při první sexu má orgasmus a pak vlastně pokaždé, kdy se ji jen pan dokonalý dotkne.

Co má být posláním této knihy ? Že lze každého dominanta napravit vanilkovským sexem ? BDSM= sex, sex, sex, kouření, sem tam naplácáni a svazovaní a pak zase sex, sex sex ???
Miliony žen se zbláznilo do této knihy a proč vlastně ?

„Proč mě musíš mít pod kontrolou?“
„Protože to uspokojuje potřebu, která nebyla naplněna, když jsem
byl malý.“

A na to paní "spisovatelka" přišla jak ? Opravdu lituji všechny, kteří se po přečtení rozhodnou, že vstoupí do světa BDSM , neboť v něm nevydrží. Dominant není miliardář, který si nese trauma z dětství. Subi není naivka, co se neumí rozhodnout.

ester123

Jde do větších detailů a alespoň se dozvídáme jaké to bylo i pro ch Greye.Doufám že vydá i další knihu podobné této.

May

Mnohem lepší (pro mě), než z pohledu Any. Celkově (opět pro mě) stále platí, že jsem knihy četla pro zajímavost, abych zjistila čím a proč jsou tak populární ... Jelikož jsem už četla kompletní sérii podle Any, tak mě mužský pohled zajímal a jak mi řekl kolega, jemuž jsme knihu půjčila, muži tak prostě občas přemýšlí ..., takže dobré i jako "vzdělávací" záležitost :-)

Ruxandra

Osobně si myslím, že komplet všechny knihy z Greyova pohledu by měli teda větší šťávu, při nejmenším mi nelezl tak na nervy jako Ana. Ale jinak se zde nedozvíte nic nového.

jitka3235

pro mě lepší než 50 odstínů šedi, které jsem ani nedočetla jak mě Ana iritovala... tady z pohledu Christiana je to o něco lepší... Nicméně pořád znám mnohem lepší a kvalitnější knihy co se týče červené knihovny...

Kajula27

Zklamání, nenašla jsem v knize nic nového oproti prvnímu dílu padesáti odstínů.

kaca3606
22. březnaodpad!

zbytečnost

Pája1965

Dle očekávání-ano.

barbuskaa

Sérii odstínů miluju, ale tenhle díl mi trval strašně dlouho, než jsem přečetla.. Bylo to více méně úplně stejné, jako první díl, pouze z pohledu Christiana.. čekala jsem více rozhovorů třeba s Elenou, nebo s kýmkoliv jiným. Nedozvěděla jsem se nic moc nového,proto zklamání..

katerina3112

Padesát odstínů šedi jsem ukončila na cca 50.straně (a to nesnáším nedočtené knihy!). Toto jsem přečetla celé, ale od půlky už to bylo vážně přemáhání.. Nicméně párkrát jsem se upřímně zasmála, ale nejspíš to v těchto místech nebylo autorkou zamýšleno jako vtip.
Ze začátku vcelku čtivé, první "erotická" scéna ok, ale pak už to bylo jako přes kopírák. Za mě nepotěší, ale ani neurazí...

Pauvka

Pro me nuda. Nic moc jsem se noveho nedozvedela a konec sem jen rychle proletela.

paprika75

Nic moc nového jsme nedozvěděli, že? Ale OK ... četla jsem i horší. Odpad to není, ale extra odvařená jsem z toho nebyla. 3*

josephinn99

Kniha se mi nelíbila.. hrozně trvalo než jsem ji přečetla.. Velmi mne zklamala. Nedoporučuji kupovat (maximálně půjčit).

Pája1965

V rámci očekávání ANO.

eliska3098
21. únoraodpad!

četla jsem jí ze zajímavosti a bylo to spíš trápení...samozřejmě, je to kopie dílu prvního klasického, ale ničím nepřekvalila, ničím nenadchla, žádné nečekané vidění do hlavy pana Greye..ztráta času bohužel

SmallLucia

Tohle bylo tak únavné. Snad nikdy jsem nepřečetla tolik stejných opakujících se vět za tak krátkou dobu. A především slovo bejby.
Nevím, jestli mě knížka nebavila kvůli tomu nebo z důvodu, že jsem už vlastně četla Padesát odstínů šedi a tohle bylo to samé, akorát v nudnější verzi.