Pacient

Pacient
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404274/bmid_pacient-QJV-404274.jpg 4 708 708

Pred rokom zmizol malý Max Berkhoff. Iba únosca vie, čo sa s ním stalo. Ten je však hospitalizovaný na uzavretom psychiatrickom oddelení so zvýšenou ochranou a mlčí. Maxovmu otcovi zostáva jediná cesta, aby sa dozvedel pravdu. Sám sa stane pacientom na psychiatrii.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Insasse , 2018

Matilda
20.11.2020 4 z 5

Příběhy odehrávající se v prostředí psychiatrické léčebny miluju. Ke konci už hodně překombinovaný děj, ale i tak výborný psychothriller. Určitě si přečtu i další knihy autora.

Allys
10.11.2020 5 z 5

Toto je druhá kniha od autora, ktorú som čítala a je fakt super. Thriller ako má byť. Nič mu nechýba a nič tam nie je navyše. Dej má spád, kniha sa číta sama. Zo začiatku je síce zopár vecí na prvý pohľad pritiahnutých za vlasy, alebo nereálnych, ale to je len prvý pohľad, knihu naozaj treba prečítať do konca. Obdivujem autora, ako dokáže verne podať dialógy a charakteristiky tak narušených postáv a vykresliť prostredie. Príbeh je napínavý, čitateľ vtiahnutý do deja, akoby tam sám bol a každá kapitola končí tak, že proste musíte začať čítať ďalšiu :-)

Allla9
01.11.2020 5 z 5

Pacient je příběh, který vás pohltí, vtáhne do děje a nepustí, dokud ho nedočtete. Celá kniha je perfektní a závěr ještě víc než perfektní.

TomBarek
31.10.2020

Moje první kniha od Sebastian Fitzeka ale už teď vím že se zařadí mezi mé oblíbené autory. Nevěděl sem co mám o téhle knihy očekávat ,ale to co sem v ní našel sem nečekal, tolik otázek co si během čtení pokládáte a přemýšlíte jak to vůbec může dopadnout a sami si říkáte zda-li je to vůbec pravda a nebo si s vámi autor jen hraje, ale i ten nejmenší detail je zásadní ,víc prozrazovat nebudu a ani nechci

Vlak0078
19.10.2020 3 z 5

Bylo to ze začátku dost matoucí pro mě, na konci se to vše rozmotalo a konečně jsem to mohla ocenit. Je to dobrý příběh, ale málem jsem se na ni vykašlala. Tento žánr tolik nemusím, hodně mě upoutal název knihy.

Niš-knihovna
18.10.2020 odpad!

Rozečteno - nedočteno...

perpe2a
18.10.2020 4 z 5

Výborné psycho. Až na konci zjistíte, že vše bylo úplně jinak. Rozhodně skvělé a doporučiji.

Vixiene
15.10.2020 5 z 5

Jedním slovem brilantní. Ke knize (potažmo k autorovi) jsem se dostala náhodou, ani jsem o jeho existenci nevěděla a je to obrovská škoda, nemůžu se dočkat, až sáhnu po dalších knihách od pana Fitzeka!

Trochu mi přecházel zrak z občas krkolomného překladu z němčiny, věty někdy nedávaly úplně smysl a byly zbytečně kostrbaté. Jakoby se překladatel řídil heslem "je to sice delší, ale zato horší cestou".

K samotnému příběhu ale nemám výtek. Parádně vybudovaná atmosféra psychiatrického prostředí, zároveň s ukázkou, že i vězni se bohužel mají jako "prasata v žitě", a to určitě nejen ve smyšlených příbězích. Pacient dělá opravdu čest svému žánru, je to psychothriller jak se patří. Konec vás ohromí a osobně až tak "psycho" jsem to nečekala :D Doporučuji všemi deseti.

kika_
09.10.2020 5 z 5

Waaau .. Jedna z nejlepších a nejnapínavějších knih, co jsem kdy četla. Prostě waaaau!!!

LeSk
25.09.2020 5 z 5

Perfektní strhující příběh, konec mě naprosto šokoval, to bych opravdu nečekala. Naprostá pecka, mělo to rychlý spád, žádná hluchá místa. Velmi doporučuji.

IvetKl
24.09.2020 5 z 5

Tak to byla fakt síla! Celý děj byl sám o sobě fakt hustej a k tomu ještě autor vše vygraduje tím, že vám ke konci napíše, že vše, co jste četli, tak vůbec není!

josska
16.09.2020 5 z 5

Kniha se mě líbila,pěkně se četla i když místy jsem měla husí kuži,,spisovatele mám moc rada..teším se na další knihu...

Pampalini
14.09.2020 3 z 5

Autor rozdá karty na sedmu a hrá se prší. Je dobře, že všechno se tváří jinak než je ve skutečnosti, ale je toho příliš. Sanatorium se zvláštním režimem, všichni, pacienti i lékaři něčím trpí. Svět se svojským pravidly. A přehnaná fixace na žiletku... na počátku bol záměr uvařit hustý psychoguláš, podařilo se udělat lehký vývar s jedným očkem;)

Knihomol.ka
10.09.2020 5 z 5

Šílený, neuvěřitelný, děsivý... a skvělý!!!

Knihu jsem po úvodní kapitole odložila. Který rodič může něco takového číst bez toho, aby se mu neudělalo zle?

Řekla jsem si, že nemám zapotřebí takhle se týrat a kniha putovala do skříňky. Vydržela tam 24 hodin. Za dalších 12 hodin jsem ji přečetla.

Nedalo se odtrhnout. Určitě si od autora ráda přečtu něco dalšího.

Flafinka
09.09.2020 5 z 5

Řeknu to asi takhle. Tento příběh je jako úchvatný čokoládový bonbon. Vypadá dobře, přináší potěšení a už od začátku je jasné, že to bude semzace. První ochutnání je doslova návykové. Máte pocit, že se nemůžete nabažit. Ale když už vám v puse zůstává poslední kousek, jste trochu zklamaní, že jste možná čekali na samý konec trochu méně chuti a že už to bylo příliš komplikované? Nebo jen to ke konci ztratilo to kouzlo. Každopádně kdyby každá kniha byla takhle dobrá, tak by na světě bylo líp!

konicekbily
31.08.2020 5 z 5

Při čtení psychothrillerů jsem připraven na to, že mne autor bude uvádět v omyl, aby mne unavil a zatáhl do slepých uliček a potom vytáhl "králíka z klobouku" - jakože je autor něco jako kouzelník. Zde je to díky originální zápletce trochu jinak, po přečtení přiznávám, že jsem se v omyl uvedl sám a autor mi to v závěru vysvětlil - proč. Nic není opsáno, vše je původní a dokonalé! Další knihu autora budu vyhledávat.

Dumicek
26.08.2020 5 z 5

Úplně něco jiného, chvílema mi to přislo jako slušnej akčňák, který je lehce přitažený za vlasy..takže pak ten konec byl naprosto wau.. to jsem vážně nečekala a musela jsem uznat, že tohle bylo dokonale promyšlené dílo od začátku až do konce. Prostě super čtení a jako třešnička na dortu to poďěkování..

lakyh
20.08.2020 5 z 5

Z konce jsem byl mírně rozladěn, nebyl tak skvělý jako celá knížka, nebylo to přímo wow, ale určitě zajímavé a nečekané (trochu jsem to srovnával s konci knih D. Browna nebo L.Keplera a ty byly prostě vždy lepší, více překvapivé a nečekané). Průběh celé knížky chybu ale neměl a bylo přímo nutné číst další a další stránky. Celkově skvělá knížka, naprosto výborně čtivá a napínavá. Místy velmi temné odhalení lidských duší, myšlení, zvrácenosti lidské duše, ale zároveň i trochu pochopení proč se tak děje. Místy z toho nebylo dobře a člověk měl husí kůži, doufám, že v realitě se toto neděje a je to jen v knížce, ale bohužel tuším, že to tak úplně pravda nebude, což je fakt špatné.

Clairka
13.08.2020 5 z 5

Výborný. A ten konec...

michaela.22
11.08.2020 5 z 5

Nemám slov. Naprosto dokonalá kniha, napínavá od první stránky do konce. Nikdy by mně nenapadlo, že příběh dopadne zrovna takto. Doporučuji naprosto všem. Čte se rychle a rozhodně stojí za to.