Pachatel je ozbrojen...

Pachatel je ozbrojen... https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66228/bmid_pachatel-je-ozbrojen-umx-66228.jpg 4 15 15

Několikrát trestaný recidivista se vrací z výkonu trestu do rodného města. Brzy se odstěhuje od své povedené matky ke starší přítelkyni a společně s jejím mladým pubertálním synem a s jeho kamarádem začínají plánovat loupežné akce a přepadení

Oplak
16.10.2022 3 z 5

Je to kniha na jedno popoludnie, má 128 strán.
Podľa mňa skôr krimi ako detektívka. Dej je svižný, postavy uveriteľné (Folmava a jeho mladí kumpáni). Ich plány sú jednoduché (ako oni sami), žiadne prekombinované akcie, ako je dnes zvykom. Sympatickí sú kriminalisti, úplne obyčajní chlapi.
Na dobu vzniku bez ideologického balastu. V tomto ma však predsa sklamal záver, kde sa dozvedám:

* - ,,Folmavům a jim podobným v téhle zemi nikdy pšenice nepokvete. Stokrát si můžou říkat, že to, co vychádzí teroristům a násilníkům na Západe, by mohlo najít uplatnení i u nás. Jenomže tady platí naštěstí úplně jiné stupnice hodnot." -

Jeden z komentárov predo mnou si kladie otázku, či sú recidivisti naozaj takí hlúpi a obmedzení. Myslím, že ako odpoveď stačí, že sa do väzenia vracajú...

Forestwalker
06.02.2021 3 z 5

V rámci detektivek v edici Magnet lehce nadprůměrná záležitost, dá se číst i po čtyřiceti letech od data vydání, což osobně o některých magneťáckých knížkách vážně říct nemohu... Příběh se odvíjí souběžně z pohledu pachatelů i příslušníků Veřejné bezpečnosti. Hlavní pachatel je tedy opravdový tvrďák, mladí spolupachatelé stejně tak zlí jako naivní a příslušníci VB jdou důsledně po stopě.
Knížka tak na jedno přečtení, ale proč ne?

ronyjihlava
08.07.2012 3 z 5

Naprosto průměrná detektivka z předpřevratových časů. A já po přečtení té knížky musím přemýšlet nad tím, zda jsou všichni recidivisté skutečně tak hloupí a omezení nebo jestli je tomu naopak a autor si jenom hodně přidal .....

české krimi české detektivky

Bohumil Lipert
česká, ? - 2005
1984  73%Příliš mnoho mercedesů
1980  73%Pachatel je ozbrojen...
1983  66%Muž, který zmizel
2008  80%Tajemství padesáti žen