Osudové lásky slavných

Osudové lásky slavných https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159585/osudove-lasky-slavnych-159585.jpg 4 32 5

Příběhy známé i méně známé – od vášnivého vztahu Antonia a Kleopatry a proměnlivého vztahu Alžběty I. a Roberta Dudleyho, přes vzájemnou oddanost Marie Antoinetty a Ludvíka XVI. na sklonku jejich života, až po svědomitou péči Eleanory o Franklina D. Roosevelta se před námi rozprostírá obraz lásky zahrnující svět královských dvorů, politiky, literatury, divadla i filmového plátna. Kniha zahrnuje i příběhy moderní doby, jako například vztah Jacqueliny Bouvierové a Johna F. Kennedyho.... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Motto

Loves of their lives

Tylinka
17.12.2023 5 z 5

Moc hezká kniha. Osvěžila jsem si i mnoho z dějin a dozvěděla se plno nových informací.

Jája92
18.07.2020 3 z 5

Soubor životních příběhů o lásce mezi slavnými páry před dávnými časy, ale i jen v nedávné minulosti.

4444913
05.04.2020

Katharine Hepburn a Paul Newman?Můžu navrhnout zlepšovák Katherine Hepburn a Spencer Tracy,Paul Newman a Joanne Woodward?

vendulkaa2
20.12.2013 3 z 5

Hezké, krátké, a hlavně pravdivé příběhy. Jediné mínus - v knize jich je tolik, že si nelze na celý večer "zalézt" a číst, mísí se dohromady.

Ula
30.11.-0001 5 z 5

Doporučuji, zejména dámám, k odpočinkové četbě na dovolené. Kdo studuje dějiny, vstřebá informace naprosto nenásilnou formou. Moje ratolesti se mi často posmívají, že "ovládám" dějiny přes bulvár.

Louis Baldwin
americká