Osud byl mým přítelem

Osud byl mým přítelem https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48463/bmid_osud-byl-mym-pritelem-deS-48463.jpg 5 49 7

Tato kniha vznikla ze zápisků, které po autorově smrti připravil k vydání F. Fajtl. Popisuje atmosféru po okupaci, útěk z protektorátu, podmínky francouzské cizinecké legie, válku ve Francii, útěk do Anglie, bojové operace – mezi nejdramatičtější patří souboj proti 8 nepřátelským stíhačům nebo návrat ze severního moře na 2 motory.... celý text

RoBertino27
31.05.2021 3 z 5

Kniha má velký přínos pro seznámení s činností československých letců v britských barvách, ale kdo nerad čte výčet bojových akcí a milejší jsou mu bohatě popisované bitvy, může být mírně zklamán.

JohnyShorty
15.02.2018 5 z 5

Skvělé čtení. Část naší historie, té dobré i té špatné. Vzpomínka na kamarády, kteří jeden den jsou a druhý jsou navždy pryč.

HCh
20.01.2018 5 z 5

Před revolucí to bylo moje první setkání se vzpomínkami letce z 311 bombardovací perutě. Dodneska se k této knize občas vracím. Je o hrdinech jakých už moc není.

tomas5037
26.07.2017 5 z 5

Kniha co mimo vykreslení bojů vypraví i o životě leteckých osádek mimo službu. Rozhodně doporučuji, vtipným stylem a s nadhledem se čtenář dozví, jak žili českoslovenští hrdinové. Až na dovětek, který je psán jinými autory než jsou pan Vild a Fajt a je značně politický, není knize co vytknout.

monitor22
04.11.2014 3 z 5

pro děti ne příliš zajímavé, ale přece jsem přelouskal. Příliš mnoho informací, samé popisy... Četl jsem i lepší knížky. Kdyby to bylo o trochu delší, asi bych to nedal :P

Bear Reader
27.12.2013 5 z 5

Pěkně zpracované poznámky a vyprávění Miroslava Vilda, který létal u slavné 311. peruti RAF. Doporučuji.

Raccon
10.04.2013 4 z 5

Pěkná knížka o Československém radiotelegrafistovi a radar-oprerátorovi Miroslavu Vidovi, kterou podle rukopisné pozůstalosti zpracoval František Fajtl. Velice příjemné a emotivní vyprávění, které čtenáře vtáhne do událostí, které se za druhé světové války děly u slavné 311. československé bombardovací perutě RAF.