Ospalá Díra - Děti revoluce

Ospalá Díra - Děti revoluce https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232442/bmid_ospala-dira-deti-revoluce-iN9-232442.jpg 4 46 10

Ichabod Crane, voják armády bojující za nezávislost amerických kolonií, je v bitvě roku 1781 smrtelně raněn a vzápětí procitá o více než dvě století později v moderním americkém městě Sleepy Hollow - Ospalá Díra. Netuší sice, k čemu přesně došlo, ale záhy zjišťuje, že jeho novým posláním je bojovat společně s místním detektivem Abbie Millsovou proti stoupencům zla. Ve snu se mu zjevuje jeho dávná žena Katrina a předává mu podivné poselství: musí za každou cenu najít a získat do svých rukou vyznamenání jménem Kongresový kříž, jež mu bylo před staletími uděleno za statečnost Druhým kontinentálním kongresem. Po tomto vyznamenání, které v sobě skrývá dosud utajovanou moc, ale pátrají rovněž jeho protivníci, jimž má pomoci při vzkříšení čarodějnice Serildy, upálené v době americké revoluce. Crane a Millsová proto musí získat Kongresový kříž dříve, než tak učiní druhá strana a než vzkříšená Serilda rozpoutá nad Sleepy Hollow nemilosrdnou odplatu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Sleepy Hollow: Children of the Revolution , 2014

kub27
15.12.2020 2 z 5

Nějak jsem nepochopil motivaci protistrany. Zdánlivě nepřemožitelné zlo nakonec nevysvětlitelně poraženo.

OldřichHanton
02.05.2018 3 z 5

Ospalá Díra - Děti revoluce je příběh ze světa seriálu Sleepy Hollow, konkrétně se děj odehrává mezi epizodami 10 a 11 první série. Žánrově se jedná o trochu béčkové městské fantasy, i když řemeslně dobře napsané. Bohužel autor myslel hlavně na fanoušky seriálu. Ti budou možná i nadšeni. Dostane se jim dalšího příběhu z jejich universa, objasní se některá bílá místa a dozví se pár informací o svých oblíbených postavách.
My ostatní, kteří jsme seriál nikdy neviděli, to máme o dost horší. Knížka předpokládá znalost hlavní zápletky, moc nevysvětluje ani neseznamuje s postavami či záporáky, a rovnou hází do děje. Navíc je plná odkazů na předcházející epizody, takže jsem se místy úplně nechytal.
Pro fanoušky dobré, pro ostatní asi lepší si nejdřív pustit seriál.

trynitrix
24.10.2017 5 z 5

Byla jsem nadšená když kniha vyšla, jelikož seriál už zrušily a pokračováni s Abby a Crainem bylo super je lepší vidět seriál a pak číst tuto knihu už kvůli povahám hlavních osob. ;-)

Terka18
03.03.2017 2 z 5

Oddechovka, jinak se to říct nedá. Občas jsem se až nudila, někdy až příliš rozepisované pasáže zbytečných událostí. V polovině knížky jsem si myslela, že to bude v pohodě, ale ke konci opět zklamání.

renefer
16.08.2016 4 z 5

Čtivě napsané, bohužel pouze pro ty, kteří viděli seriál, jinak se v tom příběhu ztratíte.

ala.mihalikova
21.02.2016 5 z 5

Seriál jsem moc neviděla, takže vyznat se v některých informacích bylo trošku těžší. Ale i tak jsem si knížku užila. Pobavila, byla napínavá a i zábavná svým způsobem. Líbil se mi tenhle svět a ani mi nevadilo, že se děj odehrává mimo seriál. Rozhodně mě to vtáhlo do děje.

petrzel
17.02.2016 4 z 5

Bavilo,ale určitě se ke knize už nemám proč vracet.

orangerose
02.02.2016 5 z 5

dokonalost sama o knížce , bavila mně :)

NoelHudson
06.11.2015 4 z 5

Nakonec dávám čtyři hvězdičky díky historické poznámce, která i vysvětlila k jaké éře seriálu děj knihy náleží.

zuzana13
03.04.2015 5 z 5

Dobře napsaná kniha. Doporučuji.

Keith R. A. DeCandido
americká, 1969