Vítězství orla

Vítězství orla https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45849/bmid_vitezstvi-orla-Z49-45849.jpg 4 378 51

Orel série

Se vstupem na britskou půdu roku 43 našeho letopočtu si centurion Macro uvědomí, že má před sebou jedno z nejobtížnějších tažení své vojenské kariéry, naplněné množstvím bitev. Během řady krvavých šarvátek musí Macro, jeho mladý podřízený Cato a římská armáda najít a zničit nepřítele, než nasbírá dostatek sil, aby císařské legie zadupal do země. Macro a Cato však nemusí čelit pouze Britům. V týlu invazních sil pracuje zrádná skupina, která se snaží podkopávat moc císaře. Když se oba muži dozvědí, že dokonce připravuje atentát, který se časově shoduje s císařovým příjezdem na britskou půdu, uvědomí si, že stojí proti mnohem záludnějšímu a nemilosrdnějšímu nepříteli, než jsou barbaři, s nimiž se střetávají na bitevním poli. Musí jednat rychle – dochází jim totiž čas.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , BB art

The Eagle's Conquest , 2001

Bacileus
08.08.2014

Koukám, že je ta kniha docela opěvovaná. Historické reálie, bitvy a moji oblíbení Římané... Tak proč mě to sakra tak nebavilo? Nedočteno, tedy nehodnoceno.

flanker.27
07.08.2014 4 z 5

Líbí se mi, jak si autor připravuje pole na mnohem pozdější přímý střet Vespasiána a Vitellia o císařský titul.

salsator
14.07.2014 5 z 5

Nejlepší kniha ze série, skvěle popisuje všechny bitvy a útrapy vojenského života.

Centurion
08.07.2014 5 z 5

Skvělá kniha od skvělého autora, co dodat?
Doporučuji.

Ronin Roujin
19.02.2014 3 z 5

Příjemná oddechovka i když často dosti předvýdatelná.

dusan122
18.01.2014 4 z 5

Skvělé pokračování mladého optia.

tatos
06.10.2013 5 z 5

Výborná kniha, nicméně zajímavější je autor.... ve všech jeho knihách se projevuje skvělá znalost římských dějin, od jmen a míst, přes skutečné události... skvěle vloží děj do míst a příběhů, které se skutečně staly. Koupí jakékoliv jeho knihy nikdy neprohloupíte.

astroweb
24.09.2013 4 z 5

Hodně dobré, líbilo se mi ještě víc, než díl první.

kryspin66
11.09.2013 4 z 5

Řím zrovna není můj šálek kávy, ale musím uznat, že autor v této sérii mě zaujal jak je vcelku přesný v historii. Příběhy legionářů jsou vkusně a nenásilně předkládány pro čtenáře. Vcelku jsem se sžil s Catonem a těším se na již třetí díl série.

Zdenda20
26.03.2013 3 z 5

Moc pěkně napsaný. Je také poznat ,že autor je Brit.

čef
09.10.2011 5 z 5

Čtivé a pro čtenáře historických románů jistě zajímavé, jakož i celá trilogie.

starověký Řím legie historické romány

Simon Scarrow