Vítězství orla

Vítězství orla https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45849/bmid_vitezstvi-orla-Z49-45849.jpg 4 378 51

Orel série

Se vstupem na britskou půdu roku 43 našeho letopočtu si centurion Macro uvědomí, že má před sebou jedno z nejobtížnějších tažení své vojenské kariéry, naplněné množstvím bitev. Během řady krvavých šarvátek musí Macro, jeho mladý podřízený Cato a římská armáda najít a zničit nepřítele, než nasbírá dostatek sil, aby císařské legie zadupal do země. Macro a Cato však nemusí čelit pouze Britům. V týlu invazních sil pracuje zrádná skupina, která se snaží podkopávat moc císaře. Když se oba muži dozvědí, že dokonce připravuje atentát, který se časově shoduje s císařovým příjezdem na britskou půdu, uvědomí si, že stojí proti mnohem záludnějšímu a nemilosrdnějšímu nepříteli, než jsou barbaři, s nimiž se střetávají na bitevním poli. Musí jednat rychle – dochází jim totiž čas.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , BB art

The Eagle's Conquest , 2001

Metla
08.12.2019 4 z 5

Když koktavý císař zatoužil podrobit si Británii, nezbylo římským legionářům než zvednout zadky a ukázat barbarům, zač je toho gladius. Simon Scarow opět dovedně žongluje s historickými fakty a osobnostmi, které tvoří výrazné kulisy pro dobrodružství smyšlených hrdinů. Přesto jsem si nepošmákla tolik, jako na prvním dílu. Dějová linka je poněkud nevýrazná, jen série menších půtek a větších bitev, čekajících na zásah těch nejstatečnějších, nejsprávnějších a nejschopnějších klaďasů, zachraňujících situaci na poslední chvíli. Když se zrovna neválčí, věnuje se příběh intrikám. Mého celkem oblíbence Macrona odsunul autor do pozadí, pozornost na sebe strhávají legát Vespasian a zkušenosti sbírající Cato. Samozřejmě nechybí zákeřný lump ani lechtivé scény, kniha má veškeré potřebné ingredience, aby zaručila spokojenost širokého okruhu čtenářů. U mě však orel úplně nezvítězil - jsem holt nevděčný rozmazlenec, čekala jsem trochu víc. Na čtvrtou hvězdu to ještě stačí, dojmy se uhnízdily lehounce nad 70%.

Pampalini
14.06.2019 4 z 5

Výborný příběh postavený na detailních historických poznatcích. Mírně vázne příbehová linka, která postrádá gradaci. Jako kamínek v celkové, mnohadílné mozaice je to výborné čtení.

Lolila
22.05.2019 5 z 5

Opäť výborné čítanie. Boj o Britániu pokračuje..... a samozrejme aj politické intrigy v radoch Rimanov. Môžem len odporučiť.

kolby
18.05.2019 3 z 5

Podobne ako jednotka - dynamický dej, kopa zaujímavých dobových reálií, klobúk dole pred vedomosťami pána "písača". Vadí mi jednoduchosť zápletky, čierno - biele postavy (hrozné svine vs charakterní univerzálni spasitelia). Verím, že postavy dostanú v ďalších dieloch trošku ľudskejší a hlbší rozmer... Oddechofffka.
Dám tomu šancu.

Kuzzie
15.02.2019 4 z 5

Bitvy jsou popsané opravdu dobře- to má pan Scarrow určitě nastudované na jedničku. Moc se mi ale nelíbí dialogy, které se mi moc k římským legionářům nehodí a zní spíš jak z 21. století. Předchozí díl mě bavil mnohem víc.
PS: Zaostalí barbaři z Británie? To mě baví ;)

dingo-diegon
27.12.2018

Zdravím, nemátě někdo první tři knihy? Rád koupím. Děkuji.

gaspoda
09.11.2018 4 z 5

tak nejak se to vleklo ale zaverečna velka bitva a finalni pitka to paradne nakoplo.

francouz
29.10.2018 5 z 5

Jsem rád, že jsem si mohl doplnit mezery a dočíst i první dva díly, které krásně ukazují, jak se budoval vztah mezi Macronem a Catem.
Je to opět místy děsivě mrazivé, intriky, všude, kam se člověk podívá, hra o moc, je prostě vábnička, která neomrzí v žádné době, je jedno jestli je to na prahu začátku věků a nebo v dnešní době. Prostě účel světí prostředky v každé době.
Na druhou stranu hrdinství, které prožíváte na každém kroku a v případě Cata je třeba ho dokazovat i ostatním, ale postupem času, si všichni uvědomují, že v tom klukovi, přece jenom něco je...
No prostě je zde všechno ( no i ten sex) , co si přát od dobrého oddechového čtení, a navíc se něco malinko dozvíte o událostech v dějinném kontextu. Takže neváhejte a rozečtěte si sérii o Římě, z dob, kdy byl vůdčí silou, možná i Vám to něco připomene....

boxas
25.10.2018 5 z 5

Boj, napětí, sex, intriky, historie, sympatický Cato a ochranitelsky otcovský Marco... Všechno v pěkném balení událostí souvisejících s dobýváním Británie, co víc si přát? Snad jen další díl.

ropo
21.08.2018 5 z 5

Opět skvělé čtení. Kniha je poutavá, napínavá a strhující. Určitě doporučuji přečíst.

Smardik17
18.06.2018 5 z 5

Mazec..! závěr byl strhující. Nemohl jsem se odtrhnout.
Doporučuji a jdu na Orla na Lovu

Zmitko.m
28.05.2018

Kniha se mi líbila, docela brutální bitvy tentokrát a na konci mne opět nakrklo, že ton Vitelius zase ze všeho vyšel s čistým štítem a jako největší hrdina:-( ..Ale dá se to čekat, protože se jedná o dějinnou postavu, která se nakonec stala césarem...Ale kniha parádní, přečetl jsem ji rychle a už se těším na další díl..

Hadati
12.06.2017 4 z 5

Druhý díl mi přišel příběhově o něco slabší než ten první, ale zase si zde více užijete strategických bojů. Tažení v Británii, které začalo v prvním díle, pokračuje. Římské armády bojují proti sjednoceným kmenům, které vede náčelník Caracatas. Britové sice nemají tak dobře organizovanou armádu jako Římané, ale na jejich straně stojí zejména početní převaha a výhoda, že si mohou jako obránci zvolit místo pro boj. Macro a Cato se pak opět dostanou do sporu s tribunem Vitelliem, který se stal jejich úhlavním nepřítelem.

klokan.1905
30.01.2017 5 z 5

Vítězství orla...
Píše se rok 43 našeho letopočtu a římská vojska vstupují na britskou půdu. Samozřejmě, že u toho nechybí naši dva hlavní hrdinové centurion Macro a jeho podřízený optio Cato... Definitivně je mým novým "oblíbencem" Vitellius... Určitě si i tento díl přečtěte, je opravdu dobrý... U prvního dílu jsem váhal mezi 4 a 5*, a dal jsem 4*... Opět jsem byl na rozhraní, tak nyní dávám plných 5*... a doporučuji ;-)

vincek1
13.12.2016 5 z 5

Další krásné povídání mého oblíbeného autora, který snad nikdy nezklame. Mám připravený další díl, ale počkám chvíli, až se tento vstřebá.

jindrich7442
14.09.2016 4 z 5

Opět mohu jen doporučit, příběh dostal trochu na rychlosti, díky tomu, že jeden z hrdinu se v novém životě trochu otrkává, nicméně zachováno bylo i napětí a humorné okamžiky.

lump23
04.03.2016 3 z 5

Kniha se mi libila a mohu ji jen doporučit.To jak spisovatel podrobne popisuje bitvy Řimanu proti Britům me uchvátilo a knihu jsem precetl temer v jednom zátahu.Také intriky Vitelluse a rozuzleni jeho príbehu se mi vrylo aspoň doufam do pameti.Už se těším az se vrhnu na další knihu o druhè legii.

ferda
23.03.2015 4 z 5

Ani druhý díl nezklamal a doufám , že seženu další díly.

FerryTaz
21.09.2014 5 z 5

Super kniha. Již se těším až se začtu do následujícího dílu.

braunerova
31.08.2014 4 z 5

Opět výborná beletrie. Život obyčejných vojáků plný dobrodružství a humoru, na základě historických událost.

starověký Řím legie historické romány

Simon Scarrow