Ořechy na cukroví

Ořechy na cukroví https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502840/bmid_orechy-na-cukrovi-SBX-502840.jpg 4 84 84

Ve stáří se celý svět mění v místo plné lítosti. Aspoň pro někoho. Hlavní hrdinkou příběhu je životem poznamenaná stará žena, pro niž je rodina nade vše a své děti a vnoučata bezmezně miluje a láskyplně rozmazluje. Skrz zdánlivě obyčejné všednodenní historky a postřehy ale probleskává temná minulost, která v ženě vyvolává znovu a znovu pocity viny a studu. Přeje si, aby mohla změnit již nezměnitelné a zoufale touží po odpuštění za neuvážená životní rozhodnutí, která ovlivnila celou její rodinu. Zároveň se bojí o něj poprosit, protože je přesvědčená, že na něj nemá nárok. Ořechy na cukroví jsou citlivým příběhem o stáří, rodině, závislostech, nejistotách a o umění odpouštět – a to především sám sobě.... celý text

Knižní střípky
12.02.2023 4 z 5

Bylo to opravdu moc milé knižní setkání, při kterém jsem velice často měla knedlík v krku a slzy v očích. Máte-li chuť na jednu krátkou novelku o rodině, vztazích, stáří, lásce, o křivdách a odpuštění, dejte si OŘECHY NA CUKROVÍ.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Ronny
12.02.2023 2 z 5

Na knihu jsem se těšila,mám ráda taková obyčejná vyprávění obyčejných lidí. Ale tohle bylo pořád dokola až mi to lezlo na nervy. To bylo pořád : Kájínka,Magdička,Románek a co dobrého jim uvařila.Nedočetla jsem.

Limonadovyjoe
09.02.2023 4 z 5

4,5/5
Babičky a láska k vnoučatům.
Babičky a to jejich rozmazlování.
Babičky a moderní technologie.
Babičky a jejich kuchařské umění..

Všednodenní střípky života protkané výčitkami, pocitem viny a životními chybami, které budou strašit do konce života..nebo odpuštění.
Sladkost a laskavost, která se prolíná se vzpomínkami na těžký život s alkoholikem a vlivem na prostředí rodiny.
Rozdat se pro rodinu a zároveň pociťovat úbytek sil, zhoršující se soběstačnost a zdraví.
Užívat vnoučat každou chvilinku s vědomím, že už jich třeba moc nebude.

Kraťoučké kapitolky na jeden večer pohladí na duši, protože tady každý pozná kousek vlastní babičky.
Vše obalené v cukru zákusků a cukroví.

bookcase
05.02.2023 5 z 5

Naprosto úžasné, taky doporučuju. Zdánlivě banální střípky ze života staré paní, která je zcela oddaná své rodině. Dojemné i smutné čtení

Martina735
05.01.2023 5 z 5

Velice silný, emotivní příběh oddané matky a babičky, která žije pro svou rodinu. Příběh mě mnohokrát rozesmál a na konci dojal k slzám. Autorka nastavila svými předchozími knihami vysokou laťku, avšak touto knihou ji ještě o několik příček povýšila. Doporučuji!

gargamelka
01.01.2023 5 z 5

Zajímavým stylem napsaná knížka, nesmírně čtivé. Příběh kouzelné osoby, kterou můžeme v životě mít - babičky. Tato osoba dokáže vykouzlit výborné pokrmy, ale i polaskat duši, zároveň i ona má šrámy na duši. Jsem ráda, že jsem na autorku narazila, tato knížka nebude od autorky poslední.