Opravdový gentleman

Opravdový gentleman

Kniha Opravdový gentleman je skutečnou studnicí vědění o klasickém pánském odívání a obsahuje nepřeberné množství rad týkajících se jednotlivých kombinací známých vzorů, materiálů a látek. Dále přináší celou řadu cenných a užitečných tipů týkajících se pánského odívání a adres míst, kde lze jednotlivé oděvní součástky a doplňky zakoupit; nabízí rady ohledně jednotlivých prvků a probouzí ve čtenáři lásku ke stylovému oblékání a výběru správných doplňků méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/18_/185232/opravdovy-gentleman-185232.jpg 3.78

Der Gentleman: Handbuch der klassischen Herrenmode (2009)

Literatura naučná
Vydáno:, Slovart (ČR)

JanaDobby
18.08.2014

Zastaralá kniha, která by nutně potřebovala přepracovat na dnešní dobu :/

Djkoma
12.01.2014

Velkolepá kniha o genetlemanech. Svou komplexností objímá módu, styl, zmiňuje značky, které měnili historii, látky, které máte znát a vyhledávat, a představuje gentlemana v jeho archaické podobě. To je pro mě osobně jeden ze dvou záporů v knize, protože když čtete o tom, že student s 2 tisíci eury, by měl dát polovinu na své boty, musíte si uvědomit, že tato kniha je dost možná psaná pro gentlemany mimo Českou republiku. Samozřejmě chápu záměr, ale kniha samotná ukazuje nejvyšší metu módy a stylu, která může pro 99 % mužů být naprosto nedosažitelná (nebo dosažitelná, ale nestojí jim za to... poměr cena výkon je totiž někdy diskutabilní). Druhá věc, s kterou mám problém je právě komplexnost, díky které se na 360 stranách této "pánské bible" dotýká autor mnoha témat spíše okrajově na pár stranách a já osobně bych ocenil hlubší čtení. Je to pochopitelně naprosto subjektivní, někdo třeba bude chtít dávat doutníkům stejný prostor jako oblekům, ale já osobně ne. Přesto dávám 5*, protože tato kniha v sobě má i pocit luxusu a potěšení, při kterém si ji rád otevřu kterýkoliv den v týdnu s pocitem dobře stráveného času u textů a obrázků, které neztratí svůj lesk.

Bernhard Roetzel

Bernhard Roetzel