Operace Silver A

Operace Silver A https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54982/bmid_operace-silver-a-gzl-54982.png 5 27 2

Monografie Operace Silver A patří k nejvýznamnějším dílům již zesnulého historika Zdeňka Jelínka, jednoho z největších odborníků na dějiny československé protiněmecké rezistence v letech 1939 až 1945 a dějiny paraskupin vysílaných v letech 1941 až 1945 naší zahraniční armádou ve Velké Británii na území okupovaného Československa.... celý text

jan.para
20.09.2022 5 z 5

Úžasné dílo Zdeňka Jelínka popisuje vznik, činnost a zánik operace Silver A. Kniha přehledně ukazuje, jak vznikala fungovala velká zpravodajská síť, kterou desant vytvořil. Zároveň také autor stručně popisuje osudy dalších výsadků z první vlny. Na rozdíl od jiných knih literatury faktu je kniha velmi přehledně napsána a čte se sama. V knize je také mnoho fotografií, nebo také depeše odeslané Silverem A do Londýna.

veronika5179
04.02.2017 5 z 5

Velice zdařilá publikace věnující se výsadku Silver A. Pro ty, kdo se zajímají o odbojová hnutí a činnosti exilové vlády v Londýně, je tato kniha víc než poučná. Jmen i míst je spousta, proto je asi dobré už některé znát a mít obecné povědomí. Osudy jednotlivých parašutistů i lidí, kteří jim pomáhali by vydalo na spoustu knih. Ve stínu Anthropoidu jsou neprávem opomíjeny i osudy "těch ostatních". Díky aspoň za tuto.