Opat chuligán aneb Dobré dílo Anastáze Opaska

Opat chuligán aneb Dobré dílo Anastáze Opaska https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148790/mid_opat-chuligan-aneb-dobre-dilo-anast-Tr1-148790.png 5 9 3

Anastáz Opasek, arciopat benediktinského kláštera v Břevnově, pohledem spisovatelky a režisérky Moniky Elšíkové, která měla možnost být Anastázi Opaskovi v posledních letech jeho života nablízku. Kniha vznikla ještě za života opata jako volné pokračování memoárů „Dvanáct zastavení“ a končí Opaskovou nečekanou smrtí v bavorském Rohru, které byla autorka přítomna. S působivými fotografiemi Jindřicha Štreita z prostředí řeholní komunity a se vzpomínkami řady osobností (V. Malý, P. Tigrid, I. Medek).... celý text

BáraLind.
04.06.2020 4 z 5

Pro mě trochu zmatečně sepsané, ale osobnost otce opata autorka vystihla velmi barvitě, a to mě na knížce bavilo.

Vojslava
28.10.2019 4 z 5

Výtečné doplnění Dvanácti zastavení, které mi dlouhou dobu unikalo: není nic vhodnějšího než kombinovat četbu osudů člověka psaných vlastní rukou se vzpomínkami jeho současníků. Spousta nových informací proložená lepším pochopením opatovy osobnosti díky jeho básním a možná i souboru fotografií. Rozhodně nelituji, že jsem si na knihu vyhradila čas.

Francesca
05.09.2014 5 z 5

Čím déle jsem knihu četla, tím více ve mně narůstal pocit, jako bych opata Opaska znala - a zároveň mi bylo líto, že osobně ho už nikdy nepoznám.