Vražda předem ohlášená / Příliš tiché hodiny / Všichni do jednoho

Vražda předem ohlášená / Příliš tiché hodiny / Všichni do jednoho https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139511/vrazda-predem-ohlasena-prilis-tiche-hodiny-vsichni-do-jednoho-139511.gif 5 14 3

87. revír série

Omnibus 3v1 série

6. díl

V hlavní roli 87. revír. Představujeme vám případy, které se odehrávají v krátkém časovém období. Povídky zpravidla nebývají žánrem, který přináší autorovi slávu. Zato však jsou víc než romány prověrkou autorových schopností kondenzovat děj a říci na malém prostoru vše podstatné. Ed McBain byl mistr a s vytvořením povídek a krátkých novel neměl problém. Přečtěte si několik případů, které znepříjemnily službu detektivům policejní stanice, 87. revíru… Vražda předem ohlášená Všechno odstartoval strohý vzkaz: Dnes večer v 8 zabiju Lady. Co podniknete? Policejní procedura má na takové otázky jasné odpovědi: najdeme, obviníme, zavřeme. Jenže koho mají policisté z 87. revíru najít, obvinit a zavřít, když zatím není za co. Za dvanáct hodin sice už bude, ale takový odklad by přinesl smrt nevinné ženy. Policejní práce spočívá i v prevenci… Příliš tiché hodiny Jedna byla chudá, druhá bohatá. Ani jedna neušla smrti. Steve Carella pátrá po spojitosti smrtí dvou dívek. Stal se rabín ubodaný v temné uličce obětí rasové vraždy? Nebo je případ ještě složitější? Prázdniny detektiva Hawese v horách se změní ve vyšetřování vraždy lyžařskou holí… Tři kratší příběhy spojené hrdiny 87. revíru. Všichni do jednoho Ubodaná striptérka a dopis podepsaný Andělem pomsty v jejím pokoji, bombový útok na kostel v ghettu, zavražděný sváteční hipík a detektiv Andy Parker bojující o život poté, co se připletl do cesty dvěma výstřelům neznámého útočníka… Sobotní noc 87. revíru začala dramaticky. Neméně dramaticky vede autor po čtyřech dějových liniích román k rozuzlení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Lady Killer, The Empty Hours, Hail, Hail, The Gang’s All Here , 2010

konicekbily
13.12.2021 5 z 5

Kdysi v televizi, možná ještě i dnes na ČT3 jsou pořady pro pamětníky, byly vysílány pořady - tedy třeba filmy pro pamětníky a to mi vnuklo myšlenku, že knihy této řady
jsou vydávány pro nás, pamětníky počátků průkopnických kriminálních příběhů. Při čtení těchto příběhů si vzpomenu jaké to bylo číst první detektivky od tohoto autora o policii 87.revíru.

denča1000
21.05.2017 4 z 5

Velice hezký díl, do kterého jsem se začetla a měla jsem ho jedním dechem dočtený. Zapeklitý případ, kdy jsem si říkala, jestli vůbec vrah vraždu spáchá a detektivové ho dopadnou. Na poslední chvíli se vše vyjasnilo.

čef
01.02.2013 5 z 5

Pro fanoušky seriálů CSI snad může popis pátracích metod a zločinů v USA z konce padesátých let minulého století vzbuzovat trochu shovívavý úsměv. Nicméně autor patří mezi obry detektivního žánru a proto i ti, kteří tuto knihu čtou jako velmi vzdálené retro, brzy zapadnou do nepřikrášleného světa přímočarých detektivů 87. revíru v Isole a jejich nepříliš komplikovaných protivníků. Autor si v žádném případě nehraje na psychologa, přesto je více než schopen nám na minimálním prostoru zřetelně přiblížit motivy jednání všech postav. Po komplexních severských detektivkách je čtení McBaina jako hrnek kafe po proflámované noci.

detektivky 3x

Ed McBain