Okamžik Krista – cestou meditace

Okamžik Krista – cestou meditace https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143348/okamzik-krista-cesto-143348.jpg 4 3 3

Písemné promluvy benediktinského bratra Johna mohou „naslouchajícímu“ čtenáři zprostředkovat stejný nebo kvalitativně podobný zážitek, jako kdyby byli v přítomnosti velkého učitele, plného moudrosti, kterou dává láska.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Cesta

Moment of Christ , 1984

tonda0
27.12.2012 3 z 5

Text není souvislým vyprávěním a je možné začít číst kteroukoli kapitolu. V knize se dozvíme, že ústředním poselstvím Nového zákona je toto: ve skutečnosti je jenom jedna modlitba, a tou je modlitba Kristova. Je to modlitba, která pokračuje ve dne i v noci v našich srdcích. Lze ji popsat pouze jako proud lásky, který neustále proudí mezi Ježíšem a jeho Otcem. Tímto proudem lásky je Duch svatý. Nejdůležitějším úkolem v životě každého člověka je, aby byl tomuto proudu lásky co nejvíce otevřený. Musíme umožnit, aby se tato modlitba stala naší modlitbou, musíme zakusit stav, kdy budeme úplně vyprázdněni a uchváceni nádhernou modlitbou Ježíšovou - touto ohromnou kosmickou řekou lásky.
Celá kniha opakuje vlastně stále dokola to samé. Jak se cestou meditace přiblížit k bohu.

John Main
britská, 1926 - 1982