Otroci Panství

Otroci Panství https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70977/bmid_otroci-panstvi-uE5-70977.jpg 4 31 7

Ohnivý vítr série

Druhý díl fantasy trilogie, která si už v mnoha zemích světa získala bezpočet nadšených čtenářů. Uplynulo pět let. Město Aramanth je vlídnější – a slabší. Když na ně udeří bezohlední vojáci Panství, vypálí je a Manty odvlečou do otroctví. Orlička Hathová je vyrvána ze své rodiny, odtržena od svého milovaného bratra Střílka a přísahá pomstu. K pomstě se připravuje i Střílek. Objevuje v sobě schopnosti národa Zpěváků a ty mu pomůžou v boji proti nepochopitelné síle, která otrokářskému národu vládne.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Slaves of the Mastery - The Wind on Fire II. , 2001

TeoK7
29.04.2021 5 z 5

skvělé pokračování, asi lepší než 1. díl (už od začátku to bylo hodně napínavé).
určitě si jdu přečíst další díl.

Zelený_Drak
22.01.2019 5 z 5

Mezi prvním a druhým dílem je velká časová mezera a na "cestu tam, ale už ne zpátky" se vydávají hlavní hrdinové již patnáctiletí – a nejsou sami. Najednou už to není až tak pro děti. Ale pořád je to velmi krásné, i když jinak.

Větší část knihy jsem četla nahlas, což je jiné než číst si jen tak pro sebe. Tak pořádný komentář napíšu teprve až budu knihu číst podruhé potichu.

Pro Mr.Elmo:
Nikdy neměl doopravdy šanci. Orlička je přece Artemis (starší dvojče Apollóna – boha proroků).

Jelitovna
30.07.2017 5 z 5

Ó lidé nešťastní, nemám čas psát komentář, jdu se rovnou vrhnout na třetí díl.

bagger95
05.12.2016 3 z 5

Oproti prvnímu dílu vyzrálejší, ale pořád prostě dost dětské... Příběhu by neuškodil trochu větší rozsah a zejména nějaká lepší práce s postavami. Ty postrádají nějaké hlubší rozvedení a většina dialogů se tak odehrává na úrovni "on řekl to a ona odpověděla ono". Tak se vedle sebe doslova mlátí až dětinské pasáže s částmi, kde autor moc hezky pracuje se slovy a rozvádí hluboce pocity postav (např. taneční scény). Hezké, ale z tématu šlo vyždímat ještě mnohem, mnohem víc. Už třeba historie Pěvců, Manthů...

evickakyticka
22.10.2016 4 z 5

Jsem ráda, že jsem se nezmýlila a u druhého dílu jsem se bavila víc než u prvního. Rozhodně chválím větší propracovanost, zajímavější děj. A taky více magična, alias šedá kočka. Střílek se začíná vylupovat jako správný chlap. Nu, uvidíme, co nám ukáže díl poslední.

AnneMaxe007
04.01.2016 4 z 5

Velký skok od prvního dílu, ten byl na mě hodně dětský, teď mi byly postavy daleko bližší.

Hilda_
22.10.2015 5 z 5

Pozor, obsahuje spoilery!
Přišlo mi to úplně jiné, než první díl, který končil uzavřeně. První díl působil jako by už nic nemělo navazovat a až po jeho dopsání se autorka rozhodla nějak navazovat. Tím víc mě ale toto pokračování překvapilo, protože jsem to nečekala. Už se to netočí jen kolem Aramanthu, ale jde o fajnové putovní dílo, objevují se zde jiné národy, jiná místa a pracuje i víc s vyvíjením postav. Mnohem lepší než první díl, který také nebyl špatný.
Spoiler jako kráva: Bylo mi strašně líto Oritze, do kterého jsem se fakt vžila a který by byl pro Orličku fakt super, kdyby už nebyl pod vládou Pána. :D Vůbec se tam nezmínilo, že by někomu bylo líto, že ho zabili. Vrazi!! :D

William Nicholson
britská, 1948