Oheň je tvým osudem

Oheň je tvým osudem https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2493/bmid_ohen-je-tvym-osudem-XC9-2493.jpg 4 361 361

Romantický historický román, jehož dějištěm je Anglie, Wales a Skotsko ve 13. století. V čase bojů o trůn se odvíjí životní příběh velšské princezny Eleyne, zrozené za požáru hradu na ostrově Anglesey, kdysi bájném sídle keltských kněží. Už v dětství byla Eleyne provdána poprvé, prožila pak ještě tři další manželství, z nichž jen to poslední bylo šťastné, a poznamenal ji vášnivý milostný vztah se skotským králem. Hrdinčiny prohry i vítězství jsou vylíčeny na pozadí skutečných dějin, brilantní vypravěčka Barbara Erskinová však i tentokrát vsadila na silný lidský osud.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Brána

Child of the Phoenix , 1992

Lucie66
18.01.2018 5 z 5

Nikdy mě žádná kniha nezasáhla tak, jako tato. Do Eleyne jsem se vžila jak kdybych jí byla já sama, cítila jsem všechny její pocity, lásku,hněv, nespravedlnost, ale i chlad a vítr, jenž jí šlehal do tváře při projíždce na koni. Úžasná kniha, četla jsem jí jedním dechen. Děkuji spisovatelce za tento zážitek.

Kerberos
18.06.2017 5 z 5

jedna z jejich nejlepších

akdar72
16.05.2017 4 z 5

Příliš mnoho politiky, zdlouhavý děj, stálé intriky kdo si koho vezme, porody dětí...

PeM
11.05.2017 5 z 5

Skvělé, ke konci na mě docela nápor emocí, ale spokojenost.

denib
05.05.2017 2 z 5

Na přebalu je kniha označená jako historický román. Bohužel k takovému tvrzení nestačí, že v ní vystupují skutečné osobnosti na skutečných místech. V Anglii, Skotsku i Walesu se ve 13. století děla řada zajímavých věcí. A i když už toho o té době bylo hodně napsáno, pořád je podle mě z čeho těžit. V této knize ale autorka skutečnosti potlačuje do pozadí - vlastně je zmiňuje, jen když to je nezbytně nutné pro děj. Místo toho si vymyslí naprosto šílenou chůvu s chorobnou závislostí na hlavní hrdince, věštění budoucnosti a sexuální scény s duchem. Pokud někdo hledá ženský román, tak lze knihu zřejmě doporučit - uznávám, že je psaná velmi čtivě. Pokud ale někdo chce historický román, ať se této knize vyhne velkým obloukem.

DJANKA
23.03.2017 5 z 5

Úžasná knížka, příběh se mi moc líbil. Ještě žádnou knížku jsem nečetla dvakrát, ale k této se určitě někdy vrátím.

Lucky_one
19.03.2017 5 z 5

Skvělý příběh, 600 stran, které jsou nabité dějem. Nikde žádná hluchá místa, žádný pomalý náběh. Navíc mne překvapilo, že román má reálný historický podklad. Palec nahoru a pět hvězdiček k tomu.

Kaja01
13.03.2017 5 z 5

Občas jsem se sice ztrácela v tom neskutečném množství postav a často jsem otáčela na konec knihy, abych nahlédla do rodokmenu... To však nemění nic na tom, že kniha mě opravdu pohltila a projít s Eleyne celým jejím životem byl pro mě velký zážitek. Další kniha od Barbary, která ve mně zanechala stopy. :)

Elea
11.11.2016 5 z 5

Velmi silný příběh zasazený do skutečných historických událostí, pro mne zatím nejlepší kniha autorky.

Kasiopea76
26.09.2016

Velmi obšírně zpracovaný příběh s reálným podkladem historických postav i událostí. Knihu jsem přečetla jedním dechem, hnána zvědavostí nad spletitými osudy hlavní hrdinky. Ihned po přečtení poslední stránky jsem knihu otočila na první stranu, a četla jí znovu. Jednak abych si v hlavě "urovnala" opět všechny postavy kdo byl kdo, a abych si děj znovu připomněla - autorce se podařilo vměstnat tolik příběhů do jednoho, že to snad na život jedné ženy není možné. Nicméně pro milovníky historických románů je to určitě lahůdka, děj je opravdu bohatý a nádherně popsaný. Ztotožnit se s hlavní postavou není těžké,díky její kráse a množství nápadníků, a milovníci historie zase ocení přítomnost panovníků, kteří tehdy hýbali Evropou.
Co by vytkla - pro mě zbytečné "propojování" minulého a současného světa přes okultismus a duchy. Jako "spojka" minulé a současné hrdinky by určitě stačilo pokrevní pouto a onen hrad/zřícenina.

Michaela91
18.07.2016 5 z 5

Tento typ knih mě strašně baví. A i když jsem se začala ztrácet v postavách, kniha mě velmi zaujala a líbila se mi.

crazyslunicko
13.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha s úžasným příběhem.. opravdu jsem nečetla nic tak poutavého a jedinečného.. je sice rozsáhlejší, ale zkušení čtenáři si s tím hravě poradí :)

jolii
12.03.2016 5 z 5

Četla jsem všechny její knihy a jsem ráda, že touto jsem začala. Je totiž nejlepší.

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Historické knihy milujem a autorka,tak ako vždy nesklamala.

Kris@
08.02.2016 3 z 5

Tato kniha si zaslouží 4 hvězdy - nicméně je nemohu udělit. Příběh byl opravdu silný, ale příliš dlouhý. Rychle jsem se do knihy začetla a i v tom nepřeberném množství jmen jsem se nějak zorientovala. Četla jsem ji v kuse dlouhé hodiny, když najednou jsem si řekla, že teď už je ten pravý čas, aby přišel konec příběhu. Pocit, že už nechci číst dál, že už prostě stačilo a bylo by to na 4 hvězdy. Jenže kniha byla sotva v polovině. Překousla jsem to a další den jela další maratón (a bylo to opravdu zajímavé čtení). Ale ve 3/4 mi došel dech. Příběh již byl pro mě vyřešený - happy end. Proč to rozpitvávat dál? Posledních 100 stran bych osobně smrskla na 5. Takhle to totiž bylo až příliš detailní a vyčerpávající (možná jako hrdinčin dlouhý život sám).

Navíc mě neskutečně vytáčela zvrácená chůva a někdy i sama Eleyne.

kečup60
14.01.2016 2 z 5

už je to nějaká doba co jsem to dočetla a pravdu povědíc si nemůžu vzpomenout o čem to bylo, takže moc hluboké stopy to ve mně nezanechalo.

TheMelorry
05.12.2015 5 z 5

Ještě dlouho po dočtění knihy jsem měla takový zvláštní pocit a musela jsem o ní přemýšlet. Touhle knihou autorka rozhodně neporušila řadu ostatní dokonalých a napínavých knížek.

Kapucinka
07.11.2015 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení a nezklamala.Na konci super zjištění ,že hraběnka Eleyne skutečně žila.Velice čtivý příběh.

jakafe
28.09.2015 5 z 5

Tento román stojí spolu s knihou Půlnoc je osamělé místo na mém pomyslném piedestalu děl Barbary Erskine. Půlnoc mám od ní jako nejoblíbenější, ale Oheň je Tvým osudem, to je od Barbary jedinečný počin, je to kniha mého srdce. Pohnutý život Eleyne plný zvratů jsem naplno prožívala, nořila jsem se do jejích pocitů, myšlenek, snů, vztahů citových, i těch bez lásky. V tomto poutavém historickém románu, který je v její tvorbě jediný, v němž se nachází "jen" jedna časová linie, jsou věrně vykresleny i další postavy. Samozřejmostí jsou i líčení tamější krajiny a mysteriózní nádech. Ke knize se často vracím, a i když znám všechny hrdiny, i když vím, jak se jejich osudy budou vyvíjet, i když vím, na které části se budu těšit, budu se k této krásné knize vracet i v budoucnu.

Janina-48
23.08.2015 5 z 5

Opravdu poutavé čtení, stále ve mě doznívají všechny osudy. Nejvíce mě uchvátil celý život Eleyne. Některé pasáže mě tak hluboce dojaly, že jsem měla v očích slzy a trpěla jsem společně s ní. Pouze občasné tápání bylo, co se týče toho množství jmen...obdivuji autorku, že se v těch rodových linií vyznala. Propátrat se tak daleko do minulosti a shromáždit vše potřebné, chtělo hodně úsilí a času. Je to určitě nezapomenutelná kniha.