Oheň a déšť

Oheň a déšť https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45297/mid_ohen-a-dest-570-45297.jpg 4 68 68

Román rozehrávající dva příběhy lásky během ničícího požáru v americkém městečku Valle Rosa a jeho okolí. Kvůli šířícímu se ohni přišlo o svůj domov mnoho obyvatel Valle Rosy, objevily se dokonce i první oběti, a tak lidé nejsou moc ochotní odpovídat na otázky televiz- ní reportérky Carmen. Navíc její bývalý manžel Chris je vallerosský starosta. Když už začíná kvůli neuhasitelnému požáru propadat zoufalství, objeví se v jeho kance- láři tajemný Jeff, který tvrdí, že umí vyvolat déšť. Do něho se zamiluje Chrisova sekretářka Mia a časem se spolu sblíží. Carmen pátrá v Jeffově minulosti, ale tím si proti sobě postaví Chrise, který ji stále miluje. Jeffovi se nekonec déšť vyvo- lat podaří, ale musí z Valle Rosa ihned odjet, protože Carmen odhalila jeho osobní tragédii. Stojí ovšem před dilematem, zda tyto informace zveřejnit či ne. Oheň a déšť je dalším románem oblíbené australské autorky, která se v něm nezalekla použít jistou vědeckou nadsázku, vytvořila postavy s plastickými charaktery a kromě lásky nechybí ani napětí a dramatičnost.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR) , Euromedia , Knižní klub

Fire and rain , 1996

Květ
15.03.2022 4 z 5

Vypůjčila jsem si v knihovně tuto starší knížku mojí oblíbené autorky a četla se moc dobře, i když časem Chamberlainová svůj styl určitě vytříbila. Román z horkého podnebí kalifornské pouště, z krajiny sužované požáry, ve které každá se čtyř hlavních postav prožívá své malé drama. Carmen a Chris, Mia a Jeff... romantické čtení o lásce, bolesti, strachu i odvaze... Pěkná knížka.

kudrdlinka
02.09.2021 4 z 5

To je asi poslední kniha od mé oblíbené D. Chamberlain, kterou jsem zatím nečetla. Nejdřív jsem se nemohla začíst, o čemž svědčí i to, že jsem mezitím přečetla dvě jiné knihy. Pak už se to zlepšilo a příběh mě víc vytáhnul. Možná je to i tím, že už je to přece jen starší kniha. Teď už se budu těšit na novou - Prolhané městečko, má vyjít v listopadu.

Pampelda
26.02.2019 5 z 5

Pěkná odpočinková kniha.

babiočka
06.08.2018 2 z 5

Knihy této autorky čtu ráda a se zaujetím, ale román Oheň a déšť mi nějak nesedl. Možná je na vině překlad a spousta chyb v textu. Opakovaně uvedená masektomie, místo mastektomie, mě totálně "uzemnila".

Danago
30.07.2017 5 z 5

Tak tato knížka mě opět dostala. Autorka nemá špatnou knížku. Je pravda, že je zde trochu pomalejší rozjezd, ale potom se nelze od příběhu odtrhnout. Velice čtivě, napínavě, emotivně a citlivě napsany příběh. Určitě můžu doporučit.

Marry123
18.04.2017 5 z 5

Knížku jsem četla snad třikrát a věřím že se k ní budu vždycky velmi ráda vracet a že si u ní vždycky trochu popláču :)

Toňula
02.03.2017 4 z 5

Jsem ráda, že jsem před časem objevila tuto autorku, jejíž knihy jsou plné lidskosti a pochopení pro lidské slabosti, které nám dokážou zkomplikovat život. Stejně tomu bylo i v tomto příběhu , kde všichni hrdinové trpí pro své chyby z minulosti, ale dokážou se jim postavit, aby se jejich budoucí život stal lepším. Doporučuji

Leniiis
30.10.2016 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se začetla, ale až jsem se začetla, tak už to byla rychlovka. Opět fajn knížka, ostatně jako vždycky od této autorky.

Evik30
19.06.2014 4 z 5

Příběh napsaný jako ze života. Kniha se dobře četla. Byla napínavá od začátku až do konce. Občas si nad ni člověk i poplakal.

proton
24.07.2013 4 z 5

Příběh napsaný z více pohledů, čtivá.

malen
20.07.2013 5 z 5

Jako zatím všechny knížky, které jsem od autorky četla, i tyhle byla super,,

hojchna
21.04.2013 5 z 5

Spisovatelka opět nezklamala. Kniha se velmi dobře čte..

Diane Chamberlain
americká, 1950