Odveď mě domů

Odveď mě domů https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175295/bmid_odved-me-domu-T0f-175295.jpg 4 178 58

Vlastní rodinnou historií inspirovaný debut americké autorky, vyprávějící neobyčejně srdceryvný příběh osudové, ale zapovězené lásky, předsudků a hanby. Osmdesátiletá Isabel poprosí svou oblíbenou kadeřnici, aby ji odvezla do Texasu na pohřeb. Po cestě začne vzpomínat na život, který prožila. Všechno hezké začalo v roce 1939, kdy se šestnáctiletá dcera zámožného lékaře na večírku seznamuje s bratrem své černošské služebné…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Calling Me Home , 2013

Helenicka
21.11.2015 5 z 5

Nádherné čtení. Co dodat ....

KriKri
05.09.2015 5 z 5

Dechberoucí.. Dokonale napsané.. Z dnešního pohledu téměř neuvěřitelné.. Stojí za přečtení

zimka.r
29.08.2015 5 z 5

Velmi silný příběh! Četlo se lehce a v druhé polovině knížky se už ani nedala odložit! Velmi emotivní!

LenochTriprsty
08.07.2015 5 z 5

Musím říct, že tak krásnou a dojemnou knížku jsem už dlouho nečetla. Mám ráda silné a smutné příběhy a líbil se mi i styl, jakým je knížka napsaná (střídavé přechody z minulosti do přítomnosti). Nemůžu jinak, než hodnotit pěti hvězdami a doufat, že Julie Kibler v budoucnu ještě něco napíše :)

aliss123
29.06.2015 5 z 5

Za sebe dávám pět hvězd. úchvatný poutavý příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Jak v knize zmínila Dorrie: přestože znáte konec, stejně jaksi doufáte, že to vše skončí happy endem.

pavlinda
28.04.2015 4 z 5

Pěkná knížka(vybrala jsem si ji kvůli překladateli,který mě zaujal svými povídkami) a hodnotím stejně jako Leniiis.

_Michelle_
18.02.2015 5 z 5

Úchvatné čtení, při kterém se tají dech. Kniha vás vtáhne do děje a nepustí, dokud ji nemáte dočtenou. V mnoha ohledech je smutná a drsná, ale i tak je nádherná, protože je v ní zachycena opravdová láska, kterou nedokázala zničit žádná okolnost.

Leniiis
07.02.2015 4 z 5

Hezká knížka o nenaplněné lásce..u konce jsem si trochu zaslzela a prostě jsem do poslední chvilky doufala ve zvrat a jinej konec, aspoň trochu štastnej..nestalo se. Nevadí..i takový jsou knížky.

playada
16.12.2014 3 z 5

Šlo to. Konec byl překvapivý.

Kačík
15.08.2014 5 z 5

Velmi pěkná knížka s poutavým dějem. Kvůli Isabelle jsem doufala v lepší konec, který se ale bohužel nekonal.

Hanin
23.05.2014 4 z 5

Milá, příjemně čtivá knížka. Je škoda, že autorka nešla více do hloubky, téma je zajímavé.

Ankavi
23.04.2014 5 z 5

Velmi krásná a dojemná kniha o velké lásce, rasové nesnášenlivosti a jejích důsledcích. Začtete se a už se neodtrhnete. Dvě dějové linie - ze současnosti a z období těsně před druhou světovou válkou - se krásně doplňují a přeskakování mezi nimi nijak neruší. Ráda knihu doporučuji.

Michaela91
15.04.2014 4 z 5

Moc krásný a dojemný příběh. Více jsem hltala minulost a snažila jsem se přijít na to jak to mohlo být. Neuhádla jsem, čekala jsem jiný konec, nicméně i tento byl moc krásný.

anibeni
15.03.2014 4 z 5

Velmi krásná, milá, příjemná kniha s příběhem, který vás chytí za srdce a u kterého si popláčete... děj není tak strhující jako třeba v případě Ztracené manželky, ale i tak je velmi silný... a člověk někdy jen těžko chápe tu dobu, to rozdělení ras...

Anne Leyyd
16.02.2014 4 z 5

Tato kniha je opravdu velmi, velmi zajímavá, čte se přímo sama a myslím, že se u ní nikdo nebude nudit. V dnešní době se totiž všechny názory ohledně segregace černochů a bělochů zdají neskutečné, jen jako špatný sen nebo vtip. Tato kniha nebyla první, která mě před toto téma postavila, nicméně jsem i přesto NEMOHLA věřit, že to takhle opravdu bylo. A při tom – o co jde!? O barvu kůže!

Co se týče stylu psaní, tak byl příběh podán jednoduše. Nikde se nezdržoval a uháněl dopředu. Za sebe bych možná uvítala v některých scénách trochu zvolnění, zvláště v těch, které byly šťastnější, nicméně… to může být jen můj názor.

Vyprávění slečny Isabelle bylo velmi zajímavé, nicméně pohled na Dorri, která ji cestou doprovázela rovněž. I ona měla svůj život, rodinu a problémy, které musela řešit, takže po celou knihu vlastně sledujete osudy 2 žen, které jsou v něčem velmi odlišné, ale v dalším jsou si STRAŠNĚ podobné. Zkrátka mě nenudilo vyprávění ani jedné a byla jsem zvědavá, jak se se svými starostmi i radostmi na konci obě vypořádají.

Příběh jako takový se mi velmi líbil, nicméně mě na jednu stranu HROZNĚ štval. Proč? Úzce to souvisí s tím, co jsem si z knihy odnesla. KOMUNIKACE. Prostá, obyčejná komunikace mezi 2 lidmi. Neskutečně prosté, nicméně v této knize téměř nemožné.

SPOILERY

Opravdu jsem málem bušila hlavou do zdi nad tím, jak je MOŽNÉ, že přes veškerou silnou lásku, kterou k sobě Robert a Isabelle chovali, nebyl ani jeden z nich schopen se za tím druhým podívat dříve než za PÁR LET, tím spíš že od sebe nebyli půl světa, ale jen několik desítek mil. Já chápu, že tam hrozilo nebezpečí, ale tak, do prkýnka, kdybych já někoho milovala a váhala, jestli se vdát podruhé nebo ne… tak bych si nejprve zjistila, jak je na tom ten můj první manžel. NE, tohle jsem prostě nepochopila a nemohla být dojatá, když si to pak KONEČNĚ po takové DOBĚ, vyříkali.

Zbytek knihy jsem četla se zaťatými zuby, jelikož když se konečně věci začaly vysvětlovat a přišla jsem na to, kolik postav toho před druhými vzájemně tajilo, jímala mě hrůza. Kolik lidí v tom příběhu zemřelo, aniž by měli vyřešené záležitosti, či věděli, že za to či ono, vděčí tomu a onomu!!!

Avšak jako POUČENÍ je takto kniha ukázkovým příkladem. A proto prosím vás (i sobě si to říkám a budu říkat dál) MLUVTE. Když je problém, řešte ho s dotyčným a nenechávejte to na „později“. Jasně, vzpamatujte se, vzchopte se, seberte síly, ale ŘEŠTE to a mluvte. Protože bez komunikace - bez toho, aniž bychom chtěli říct to, co nám leží na srdci nejvíc a necháme to plavat, jednou budeme sedět s hlavou v dlaních na posteli a říkat si: „Proč jsem to a to neudělal/a jinak? Proč jsem to nechal/a zajít tak daleko? Proč?“

Každopádně ale knihu doporučuji, a to zvláště těm, kteří máte rádi silné příběhy podle skutečných událostí ;-)

helenkan
26.11.2013 5 z 5

Krasný a dojemný příběh zakázané lásky.Při čtení si připravte fůru kapesníků:)

Daffodila
24.11.2013 4 z 5

Zajímavě vyprávěný příběh lásky, která nebyla chápána okolím. kvůli rasové nesnášelivosti. Dost mě pobuřuje, když někdo odsuzuje jiné kvůli barvě pleti. Ovšem bývaly časy, kdy prostě černoši nebyli ničím víc, než zvířaty.

evasamankova
08.11.2013 5 z 5

Nádherný hořkosladký příběh zakázané lásky. Velmi čtivě a lehce podaný. Přiznávám, že až tolik silný příběh jsem nečekala. Závěrečná třetina v mém případě vyžadovala velkou kupu kapesníků. Nádhera. Není víc co dodat.

milostné romány rasismus rasová diskriminace zakázaná láska

Autorovy knížky

Julie Kibler
americká
2013  87%Odveď mě domů

Kniha Odveď mě domů je v