Odpočinek válečníka

Odpočinek válečníka https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98205/odpocinek-valecnika-98205.jpg 4 17 4

Hrdinkou románu je dívka, která náhodou zabrání v sebevraždě jednomu mladému muži. A když konečně pochopí, že jde o alkoholika, snaží se ho svou bezmeznou láskou zachránit a navrátit životu...

Literatura světová Romány Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Československý spisovatel

Repos du guerrier , 1958

Cabiria
09.05.2019 3 z 5

Hodně zvláštní kniha. Považuji ji za dobrou, ačkoli se mi vůbec nečetla lehce a párkrát jsem měla chuť to i vzdát.
Člověk má pocit, že je sám drcen mezi balvany velmi smyslné lásky na straně jedné a beznadějí z pádu na dno na straně druhé.
Kniha má zvláštní atmosféru, která mě k ní stále připoutávala, že jsem ji prostě musela dočíst, i když jsem hlavní hrdinku vlastně vůbec nechápala.

Jana762
04.10.2017

Kniha o tom, kam až může žena zajít, když miluje, navíc silného alkoholika a povaleče. Nečtěte, pokud milujete silné ženy a hrdinky vůbec.

Kejticka
10.11.2014 5 z 5

Kniha je velmi zajímavě napsána. Po prvním přečtení jsem to považovala za velmi těžkou četbu, tak jsem zvědavá jestli teď, při druhém čtení, mi to bude připadat jiné. Je to kniha o které se dá dost přemýšlet a umožňuje pohled čtenáři na určité těžké situace, které můžou v životě nastat. Ovšem - knihu jsem přečetla na jeden nádech a nemůžu se dočkat, až ji znovu dočtu. Určitě doporučuji.

DanielaH
23.01.2014 3 z 5

Zajímavá kniha o dívce, která pro alkoholika udělá skoro nemožné a konec velmi pohádkový...... on se jde léčit.....

Christine Rochefort
francouzská, 1917 - 1998