Odkaz pustiny

Odkaz pustiny https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50650/odkaz-pustiny-50650.jpg 4 14 3

John Hare je nalezen vyčerpán v poušti mormonem Augustem Naabem a zachráněn před jistou smrtí.Hare je podezříván,že pátrá v Utahu po zlodějích dobytka,a proto je pronásledován Deneho bandou.Bohatý rančer Holderness usiluje o prameny mormonů i nezákonnými prostředky.Hare se pobytem v drsné přírodě uzdravil a vypracoval.Zamiloval se do poloindiánské dívky Meskaly, která se má stát další ženou Snapa,nejstaršího syna Augusta Naaba.Dostal se do ..... ... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Novina (Praha)

The Heritage of theDesert,1910 , 1910

Etvel
10.09.2020 4 z 5

Uf, příliš mnoho mormonů. Já prostě tomuto náboženství asi nikdy neporozumím a jelikož mě v příběhu neskutečně iritovalo, musím ubrat jednu hvězdičku.

minirock
26.07.2017 4 z 5

Mladého hocha zachrání před smrtí v poušti mormonská rodina. Vezmou ho s sebou na svůj ranč a Jack se pomalu uzdravuje. Tvrdě pracuje, otužuje se a dokonce se zamiluje do mladé indiánky která je ale souzena nejstaršímu synovi farmáře. Z toho se ale vyklube pěkný darebák a spolčí se se zlodějským rančerem, který usiluje o získání farmářových pozemků. Jack se ovšem smířlivého farmáře zastane a odměnou je mu krásná Mescal. Typický greyovský příběh o těžce zkoušeném vztahu dvou mladých lidí.

Francoa
21.11.2010 5 z 5

Je to již více jak100 let,kdy vyšel první u čtenářů úspěšný román Heritage of the Desert(č.Odkaz pustiny) v jednom z největších nakladatelství New Yorku.Marné byly
návštěvy Greye u nakladatelů,vždy dostal odmítavou odpověď,jednou již zoufalý uprosil
nakladatele(editor ho vyhodil),aby si sám přečetl rukopis.Při příští návštěvě řekl nakladatel Greyovi:"Moje žena se nemohla od románu odtrhnout a seděla nad ním
až do rána."To byl začátek jeho úspěchů.Příběh Johna Hareho, který je Deneho
bandou označen za špeha se odehrává v krajině Mormonů na hranici Utahu a Arizony.
Láska Hareho k poloindiánské dívce Meskale,která se má stát další ženou nejstaršího
syna Mormonského rančera Augusta Naaba.Pasení ovcí na náhorní planině s indiánem Pijůtem,který byl svým kmenem zavržen, se Hare naučí mnohému,jak žít v drsné přírodě.
Chycení divokého koně Stříbrohřívého a jeho zkrocení je nádhernou pasáží knihy.Rančer
Holderness usiluje o pozemky a vodní prameny mormonů.Hare se životem v přírodě
vypracuje a pomůže majetek Agusta Naaba zachránit.Inspiraci ke knize čerpal Grey ze života mormonského přítele Jim Emetta,který žil a vlastnil ranč na řece Colorádo,
,Lee's Ferry.Je to moc pěkný western.Zfilmováno 3krát:v roce 1924,studio Paramount,
hl.r.Bebe Daniels a Lloyd Hughes;r.1933,st.Paramount,hl.r.Randolph Scott a Sally Blame a v r.1939 st.Paramount hl.r.Russel Hayden a Evelyn Venáble.Čím pozdější zfilmování knihy ,tím méně podobné příběhu. Kniha mnohem později také vyšla v necenzurované
verzi pod názvem Desert Heritage.