Od začátku do konce

Od začátku do konce https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2710/bmid_od-zacatku-do-konce-Amw-2710.jpg 4 276 31

Výklad tradičních rituálů, které mají základní význam v lidském životě, doplněný o příběhy odpozorované z praxe.

Literatura světová
Vydáno: , Argo

From Beginning to End , 1995

czarba
11.08.2016 4 z 5

Tak trochu jiný Fulghum. Kniha je popisnější a méně hladivá než autorovy předešlé knihy, i přesto však jeho zamyšlení nad různými etapami života zaujme. Kniha není z těch, které by člověk nutně musel nebo měl přečíst "od začátku do konce". Její krása spočívá v tom, že každý, ať se nachází v jakékoliv fázi života, si v ní může najít to svoje, i kdyby to mělo být jen v jedné kapitolce. Všechno v životě má svůj čas a vždy dospějeme do fáze, kdy se nás některý z popsaných životních rituálů bude týkat a některá část autorových úvah nám tak bude blízká. Knihu tedy doporučuji k přečtení vlastně komukoliv. Sama se těším, až se ke knize jednou vrátím a porovnám, které části knihy pro mě byly důležité v tu chvíli a které v minulosti.

francouz
20.07.2016 5 z 5

Tato kniha je přesně pro naší dobu. Pro mnohé z nás to jsou naprosto obyčejné věci, ale protože všichni chvátáme, tak si je ani nejsme schopni uvědomit. Našel jsem si zde spoustu krásných přirovnání, která si člověk jenom přejde, nebo prostě se jimi nebude zabývat, protože na ně není čas, natož aby našel čas na venčení psa, mě se hrozně líbilo přirovnání kdy děti dělají miminka, načež miminka dělají dospělé a samozřejmě mnoho dalších. Je zde prostě spousta pravdy a knížka se čte naprosto sama, protože je o nás a my bychom opravdu měli najít čas na další nadechnutí...

kuruteku
24.06.2016 5 z 5

Vždycky mi připadaly jeho knihy banální. Ale jsou banální (a silné zároveň) jako sám život. Paradoxně jsem se nechal nalákat na Třetí přání a teď se jim vyhýbám pro jejich tloušťku a čtu si ty drobné postřehy ze života. A nacházím se v nich. Asi jako každý člověk, který neotupěl.

repli2dev
17.04.2016 5 z 5

Příjemná poklidná knížka o všemožných rituálech, které si ve velkém množství případů ani neuvědomujeme.

Knížka je silná právě tím, že nám ukazuje jak jsou realizace stejných rituálů vlastně strašně různé a že lidé tyto realizace od nepaměti přizpůsobují tomu, co zrovna potřebují, někdy nevědomě, jindy zcela vědomě a ke své vlastní spokojenosti.

maximka
13.07.2014 3 z 5

začátek knihy byl zajímavý. Od prostředku jsem se musela nutit k čtení a nakonec jsem ji definitivně odložila.

lucy.sankova
26.03.2014 5 z 5

Kniha o rituálech, které si někteří ani neuvědomujeme. Nejvíce si mi líbila kapitola o Narození a o Svatbě.

A tyhle řádky mě absolutně dostaly:
"Na veškeré dění pod nebem je opravdu čas.
Je čas i na všechny rituální přerody,
na svatby a pohřby, promoce i odchody do penze.
Čas na výročí i na shledání,
čas na východ i na západ slunce, čas na měsíc i deště,
čas na hvězdy,
Čas na první nadechnutí - "ach" - a čas na poslední vydechnutí - "och".
Ale mezitím nastává ten okamžik - čas umýt nádobí
a čas vyvenčit psa."

xxtom
19.02.2014 1 z 5

Od Roberta Fulghuma jsem četl už několik knih, ale tato se mi po pravdě moc nelíbila. Není zas až tak zajímavá jako jeho ostatní knihy.

Andulino
19.03.2013 5 z 5

Tato kniha mě dojala. Jsem totiž ve fázi, kdy hodně přemýšlím o smrti, životě, lásce, smutku a dalších emocích, a Robert Fulghum Od začátku do konce napsal tak, že jsem si čtení opravdu užila. Pokud se chcete zasmát, zapřemýšlet o životě svém, druhých i obecně, určitě doporučuji!

rakytnik
08.02.2013 5 z 5

Až při čtení si uvědomíte kolik z každodenních věcí, které provádíme jsou skutečně rituály.

swamp
25.07.2011 4 z 5

Pro mě asi nejslabší z toho, co jsem od Fulghuma četl.. přesto velice úsměvné a pohodové počteníčko. Umí předkládat důležitá životní "moudra" naprosto skvělým způsobem.

Alma-Nacida
30.11.-0001 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější kniha povídek od Fulghuma, ačkoli.... :-)