Od hradu k hradu - 1. diel

Od hradu k hradu - 1. diel https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347547/mid_od-hradu-k-hradu-PUV-347547.jpg 5 2 1

Od hradu k hradu série

18 najkrajších hradných výletov po Slovensku Kniha Od hradu k hradu ponúka viacero zaujímavých námetov na pešiu turistiku alebo cykloturistiku k najnavštevovanejším hradom západnej časti Slovenska. Hrady sú zoskupené do dvojíc, ktoré sa dajú absolvovať počas jedného dňa pešo alebo na bicykli, záleží len na našej kondícii. Trasy v publikácii Od hradu k hradu väčšinou patria medzi nenáročné až stredne náročné trasy. Dajú sa však skrátiť a ponúkajú aj návštevy len jednotlivých hradných miest. Popri navštevovaní hradov postupne navštívime aj viaceré iné turisticky zaujímavé miesta na Slovensku a na našom putovaní prejdeme horami, dolinami i rovinami.... celý text

Lessana
28.02.2020 5 z 5

Turistický sprievodca po západo- a stredoslovenských hradoch pre mňa úplne bez výhrad :)).
Oceňujem
- pútavé a prehľadné spracovanie publikácie;
- podrobné a zrozumiteľné popisy trás (s výrezmi máp) k jednotlivým hradom (pešo či na bicykli);
- krásne a zároveň výstižné a na výlety inšpirujúce fotografie, ako aj pekné dobové pohľadnice;
- čriepky z histórie a tiež tipy a zaujímavosti na trasách a hradoch samotných v súčasnosti;
- povesti a legendy viažúce sa k hradom (tie v podobnej publikácii nesmú chýbať :));
- pekne, citlivo, s prehľadom a pútavo spracované texty, z ktorých cítiť lásku autorov k našej krajine, prírode, histórii a, samozrejme, k turistike :).

hrady a zámky turistické průvodce

Autoři knihy

Ján Lacika