Od A k B a zase zpět (Filozofie Andyho Warhola)

Od A k B a zase zpět (Filozofie Andyho Warhola) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25203/od-a-k-b-a-zase-zpet-25203.jpg 4 47 7

Nahlédnutí do nevšedního myšlenkového světa člověka, který povýšil reklamu na umění.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Archa (ČR)

From A to B & Back Again (The Philosophy of Andy Warhol) , 1975

Shindo
28.08.2021 4 z 5

Na jednej strane zaujímavý vhľad do Andyho myslenia a mnoho nadčasových myšlienok (na to, že kniha pôvodne vyšla v 70. rokoch). Väčšina kapitol bola vtipná, zdravo sarkastická a čítala sa dobre

Na druhej mnohé manierizmy a divné zvyky, pri ktorých som právom premýšľal nad tým, či nebol autista (a neskôr sa mi to potvrdilo).. Niektorí o ňom navyše tvrdia, že mal problém aj kompulzívnym hromadením vecí, čo by mohlo vysvetľovať tú jeho záľubu hromadiť všetko v obrovských množstvách, pričom to málokedy využíval.

KorovaLtd.
09.11.2020 4 z 5

Zajímavý vhled do myšlenek AW; například kapitola zabývající se nákupem pánského spodního prádla, všudypřítomná posedlost AW sladkostmi nebo ranní „rozhovor“ AW s kamarádkou B (popis úklidu jejího pokoje a koupelny a její obsedantní splachování všeho do záchodu). A další ideje AW o umění, slávě a o Liz Taylorové a jejím kadeřníkovi a mluvčím v jedné osobě.
Bohužel nadšený dojem z knihy nahlodal překlad a výskyt mnoha chyb (pochybnost, zda byla provedena korektura). U některých vět zkrátka nevím, zda jsou původně tak krkolomné, nebo zda se jedná o neznalost tehdejších anglických hovorových výrazů a idiomů. U překladu přece není důležitá doslovnost, ale spíše vyjádření hlavní myšlenky nebo ideje, která z daného textu pramení. S tím jsem na některých místech měla problém.
Ale posuďte sami a přečtěte si ji.

iceVS
26.07.2020 4 z 5

Trochu se bojím, že to nebyla póza, ale že to fakt myslel vážně...

Soboll
20.09.2018 5 z 5

Čteno již podruhé asi po 13 letech a stále vtipné ,k zamyšlení , obdivuhodné, miluji toto umění a Andy byl opravdu zajímavý člověk . ..

Richard Hrob
12.09.2015 5 z 5

Doporučuji, tahle kniha mi ukázala trošku jiný pohled na svět umění a na život všeobecně...

Zuzaa
24.08.2012 5 z 5

I love Andy Warhol, I love this book!

WEIL
01.07.2011 5 z 5

Napsal tuhle knihu A. Warhol, anebo ji jen někomu diktoval?
Jaký vlastně byl?
Myslím, že kniha o tom dost vypovídá.

Warhol, Andy, 1928-1987

Andy Warhol
americká, 1928 - 1987
1990  90%Od A k B a zase zpět (Filozofie Andyho Warhola)
2001  88%A: román
2016  86%Popismus - Šedesátá léta očima Andyho Warhola