Ocelový polibek

Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít. Amélie Sachsová pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Jde mu v patách až do nákupního centra, a zatímco podezřelý v klidu popíjí kávu, Sachsová přivolá posily a přemýšlí, jak ho zatknout, aniž by vyvolala rozruch. Její snaha ale přijde vniveč: centrem se v...celý text

Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít.

Amélie Sachsová pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Jde mu v patách až do nákupního centra, a zatímco podezřelý v klidu popíjí kávu, Sachsová přivolá posily a přemýšlí, jak ho zatknout, aniž by vyvolala rozruch. Její snaha ale přijde vniveč: centrem se vzápětí rozlehne zoufalý křik, protože kohosi rozdrtil porouchaný eskalátor, a v nastalém zmatku podezřelý uprchne.
Zpočátku to vypadalo jako nešťastná shoda okolností s tragickým následkem. Brzy se ale začnou vynořovat skutečnosti, které smrt z eskalátoru staví do zcela jiného světa. Ne, nebyla to náhoda, ale první ze série vražedných útoků. Zdá se, že vyšetřovatelé mají co do činění s nadmíru inteligentním zabijákem, který za svou vražednou zbraň zvolil předměty každodenní potřeby.
Je zcela zjevné, že pachatel plní jakousi záhadnou misi. Co chce světu krvavě sdělit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než Amélie Sachsová a Lincoln Rhyme odhalí jeho úmysly a identitu? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/302104/ocelovy-polibek-feq-302104.jpg 4.2121

Případy Lincolna Rhyma (12.)

The Steel Kiss (2016)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
Více informací...

ivulka15

Opět sázka na jistotu. Pokud máte chuť na dobrou detektivku, Deaver Vás prostě nezklame.

Kešu1981

Každý Rhymův příběh je naprostý originál a pecka! Vždy se dozvím něco nového, nikdy se nenudím a sledovat vývoj hlavních postav je třešničkou u každého dílu...jen tak dál Jeffery, šup sem s další knihou :o)

Janet11

Na můj vkus trošku delší "rozjezd" knihy, nicméně nečekaný závěr a rozuzlení příběhu postavilo celou knihu o úroveň výš. K Deaverovi se určitě vrátím, ale Sběratele kostí už asi žádný další román nepředčí.

jadunka

Prvních dvě stě a posledních asi padesát stránek se neskutečně vlekly. Navíc jsem zpočátku měla mezi všemi těmi "novými" postavami dobrý guláš. Naštěstí všechen ten děj mezi tím byl skvělý s klasicky promyšlenou pointou.

čuřil

Povedla se. Mě osobně se líbila víc ne Sběratel kůží. Dobře se četla a vyvrcholení celého příběhu bylo zvládnuté na výbornou.

Lenka8418

Úžasné, skvělé, nádherné !!!!!!!!!! J. Deaver opět nezklamal. Hltala jsem od začátku do konce. Prostě výborný spisovatel. Doporučuju

JezinkaJ

Deaver je můj oblíbený autor. Přesto má Ocelový polibek trochu moc příběhů, trochu moc intuice. I tak prima základní příběh. Už jsem dneska přemýšlela nad tím, jak je to s televizí a co kdyby řízeně vybuchla. :-) :-)
Hlavního padoucha mi bylo líto. Jsem na 3,5 hvězdičkách, tři je málo, čtyři moc. :-)

NADEI

Docela mě kniha zklamala, měla zbytečně moc stránek i když příběh dobrý a závěr skvělý. Čekala jsem víc, dávám pouze 3 hvězdičky.

Iva B.

Opět výborné, nemohla jsem se odtrhnout.

Aleen

Jeffery je moje jednička. Kam se hrabou všichni skandinávci! To myslím zcela vážně. Protože takhle komplikovaný a přitom promyšlený a propracovaný, logicky vystavěný případ, Vám žádný seveřan prostě nevystaví. Tahle kniha byla naprosto super, případ komplikovaný, padouch strašlivý, vyšetřovatelé nejchytřejší na celém světě a prostě celé to bylo uchvacující a strhující.

Lee7

Zase jednou skvělý díl a opravdu jsem se bavila. Nečekaný konec jak se zápletka rozpletla :) Můžu jen doporučit.

konicekbily

Více dějů současně, poměrně rozvláčné, kdyby byla polovina stránek . moc bych se nezlobil. Nevím jak pojmou šachovou partii s diagamy nešachisté? Průměrný Lincoln a průměrná Amálie.

Nunynka

Opet skvely Deaver. Knizku jsem hltala a moc se mi libila zapletka. Take se mi libilo propojeni pribehu Amelie a jejiho byvaleho pritele. Moc se mi libi jak si autor se ctenarem hraje a vzdy dokaze prekvapit.

Dousabel

Právě dočteno. A napadá mě jen - fascinující, luxusní, brilantní a spoustu dalších podobných superlativů :o) Nechápu, jak to ten chlap dělá, po tolika knihách, kde bere ty nápady?? I když, ze začátku jsem se dosti vyděsila, přišlo mi, že se Jeffery dal na červenou knihovnu, ale vyvedl mě z omylu. Výborně vymyšlených několik případů, které spolu zdánlivě nesouvisí, přesně, jak to umí jen on. Ach jo, nemůžu se dočkat 13. případu s Lincolnem Rhymem!!! :o)

KaiShun

Opet za pet!!

Eva88

Jeffery opět nezklamal. Knihy má tučnější a tučnější a děj se čte rychleji a rychleji. :-) Téma zneužití moderní technologie super; padouch, kterého je vám až líto; návrat milence; nový člen týmu...No, přečtené stránky letěly, jak divé.

koki.veru

Tak opět přečtený další díl o Lincolnovi....a opět super příběh, skvělé postavy a napětí téměř na každé stránce. Doufám, že co nejdříve vyjde další díl. SUPER :)

slezakova.nika

Lincoln, ach... Jeho geniální mozek... Deaver je prostě PÁN spisovatel a jeho zápletka v Ocelovém polibku mě naprosto pohltila. A v závěru velmi překvapila. Děkuji Ježíšku za skvělý dárek.
Kéž by bylo natočeno více filmů podle jeho knih. :(

Didi15

Miluju Deavera, miluju Lincolna:) Skvělá kniha, nemám víc co dodat:)

mulder

Jeffery Deaver je pro mě machr, psát opravdu umí. Knihu jsem zvládl za tři dny, těch 650 stran plyne jak voda. Zápletka se mi zdála nevšední a zajímavá.

saez

Jako vždy, převládá slepá láska k autorovi (a Lincovi:-))

bezzink

Ac jsem letitym fanouskem Jefferyho a kazdy rok netrpelive vyhlizim jeho dalsi dilo, ktere nakonec nachazim pod stromeckem, musim rict, ze tentokrat jsem byla pomerne zklamana. Opet 3 hvezdy stejne jako pred rokem se Zapadakovem. Tenkrat jsem doufala ve zlepseni, ale bohuzel to vypada, ze Jeffery stale jeste neni ve forme.
Ve srovnani s Hodinarem, Tanecnikem, Sberatelem kosti, Zahradou bestii a jinymi fantastickymi dily, se toto jevi velmi zoufale.
Nevim jak to popsat, zkratka to bylo takove neakcni, nenapinave, nezajimave, s nekterymi predvidatelnymi zvraty - tedy ve vysledku nesokujici.
Jelikoz ale nadeje umira posledni, pristi Vanoce budu opet vyhlizet Jefferyho pod stromeckem a doufat, ze tentokrat budu moct dat 5 hvezd svemu nejoblibenejsimu mistrovi kriminalek! :)

georginaa

Další napínavý příběh, sice vraha hned poznáte na začátku, ale myšlení Rhyme jak se k němu dostane, je opět obdivuhodné. Doufám že bude další díl od tohoto autora.

čef
31.12.2016

Opět je zde skvělý ohňostroj autorových triků, postupů, napětí, dedukce, vedlejších příběhů a překvapivého závěru. Opět však také autor dokázal, že má s technickými hejblátky, jističi, pojistkami jako třeba v Hořícím drátu trochu problém(možná má problém jen překladatel), což ale jeho čtenářům nemůže vadit a technik se jen pobaveně usměje. Nevadí i přebytek stran - Deaverův příznivec hbitě přeskočí sáhodlouhé tabulky roštů míst činů nebo si s radostí zahraje třeba i šachy naslepo, jakkoliv to má s dějem pramálo společného. Dobré čtení pro fan club Jeffery Deavera.

kahuda01
21.12.2016

Lincoln je můj oblíbený "detektiv", ale čekal jsem více. Ubral bych tak 200-300 stránek a myslím, že dva konzultanti NYPD na vozících je už moc. 75%

Lenča89
20.12.2016

Opět mě Deaver nezklamal!!!!

Martiiiik
17.12.2016

Žádné překvapení, žádné zklamání, prostě výborné jako vždy :-)

Heyhey
16.12.2016

Opět napínavé, propracované, originální.

Hella
20.11.2016

Rozvleklé, zdlouhavé, místy natolik nudné, že dlouhé pasáže přeskakujete. Ubrat 300 stran a bylo by to podstatně lepší.
Kam se to bohužel hrabe na předchozí, zejména ty starší, příběhy s Rhymem a Sachsovou!

berydana
17.11.2016

Právě dočteno a bohužel musím dát této knize jen tři hvězdičky,J.Deaver je můj oblíbený autor a proto jsem hned skočila po novém dílu s L.Rhymem,ale nadšení rychle opadlo.Kniha je oproti jiným dílům taková nemastná,neslaná.Nic vás nedrží v napětí ,vše je spíš takové rozvleklé do tlusté knížky bez hnacího motoru číst až do rána,než knihu přečtu.Musím se přiznat,že jsem poprvé vživotě i některé části přeskakovala.Moc mě to zklamalo,ale samozřejmně na autora nezanevřu,jak se říká vždy není posvícení.