Ocelový polibek

Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít. Amélie Sachsová pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Jde mu v patách až do nákupního centra, a zatímco podezřelý v klidu popíjí kávu, Sachsová přivolá posily a přemýšlí, jak ho zatknout, aniž by vyvolala rozruch. Její snaha ale přijde vniveč: centrem se v...celý text

Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít.

Amélie Sachsová pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Jde mu v patách až do nákupního centra, a zatímco podezřelý v klidu popíjí kávu, Sachsová přivolá posily a přemýšlí, jak ho zatknout, aniž by vyvolala rozruch. Její snaha ale přijde vniveč: centrem se vzápětí rozlehne zoufalý křik, protože kohosi rozdrtil porouchaný eskalátor, a v nastalém zmatku podezřelý uprchne.
Zpočátku to vypadalo jako nešťastná shoda okolností s tragickým následkem. Brzy se ale začnou vynořovat skutečnosti, které smrt z eskalátoru staví do zcela jiného světa. Ne, nebyla to náhoda, ale první ze série vražedných útoků. Zdá se, že vyšetřovatelé mají co do činění s nadmíru inteligentním zabijákem, který za svou vražednou zbraň zvolil předměty každodenní potřeby.
Je zcela zjevné, že pachatel plní jakousi záhadnou misi. Co chce světu krvavě sdělit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než Amélie Sachsová a Lincoln Rhyme odhalí jeho úmysly a identitu? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/302104/ocelovy-polibek-feq-302104.jpg 4.2100

Případy Lincolna Rhyma (12.)

The Steel Kiss (2016)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
Více informací...

Aleen
dnes

Jeffery je moje jednička. Kam se hrabou všichni skandinávci! To myslím zcela vážně. Protože takhle komplikovaný a přitom promyšlený a propracovaný, logicky vystavěný případ, Vám žádný seveřan prostě nevystaví. Tahle kniha byla naprosto super, případ komplikovaný, padouch strašlivý, vyšetřovatelé nejchytřejší na celém světě a prostě celé to bylo uchvacující a strhující.

Lee7
předevčírem

Zase jednou skvělý díl a opravdu jsem se bavila. Nečekaný konec jak se zápletka rozpletla :) Můžu jen doporučit.

konicekbily

Více dějů současně, poměrně rozvláčné, kdyby byla polovina stránek . moc bych se nezlobil. Nevím jak pojmou šachovou partii s diagamy nešachisté? Průměrný Lincoln a průměrná Amálie.

Nunynka

Opet skvely Deaver. Knizku jsem hltala a moc se mi libila zapletka. Take se mi libilo propojeni pribehu Amelie a jejiho byvaleho pritele. Moc se mi libi jak si autor se ctenarem hraje a vzdy dokaze prekvapit.

Dousabel

Právě dočteno. A napadá mě jen - fascinující, luxusní, brilantní a spoustu dalších podobných superlativů :o) Nechápu, jak to ten chlap dělá, po tolika knihách, kde bere ty nápady?? I když, ze začátku jsem se dosti vyděsila, přišlo mi, že se Jeffery dal na červenou knihovnu, ale vyvedl mě z omylu. Výborně vymyšlených několik případů, které spolu zdánlivě nesouvisí, přesně, jak to umí jen on. Ach jo, nemůžu se dočkat 13. případu s Lincolnem Rhymem!!! :o)

KaiShun

Opet za pet!!

Eva88

Jeffery opět nezklamal. Knihy má tučnější a tučnější a děj se čte rychleji a rychleji. :-) Téma zneužití moderní technologie super; padouch, kterého je vám až líto; návrat milence; nový člen týmu...No, přečtené stránky letěly, jak divé.

koki.veru

Tak opět přečtený další díl o Lincolnovi....a opět super příběh, skvělé postavy a napětí téměř na každé stránce. Doufám, že co nejdříve vyjde další díl. SUPER :)

slezakova.nika

Lincoln, ach... Jeho geniální mozek... Deaver je prostě PÁN spisovatel a jeho zápletka v Ocelovém polibku mě naprosto pohltila. A v závěru velmi překvapila. Děkuji Ježíšku za skvělý dárek.
Kéž by bylo natočeno více filmů podle jeho knih. :(

Didi15

Miluju Deavera, miluju Lincolna:) Skvělá kniha, nemám víc co dodat:)

mulder

Jeffery Deaver je pro mě machr, psát opravdu umí. Knihu jsem zvládl za tři dny, těch 650 stran plyne jak voda. Zápletka se mi zdála nevšední a zajímavá.

saez

Jako vždy, převládá slepá láska k autorovi (a Lincovi:-))

bezzink

Ac jsem letitym fanouskem Jefferyho a kazdy rok netrpelive vyhlizim jeho dalsi dilo, ktere nakonec nachazim pod stromeckem, musim rict, ze tentokrat jsem byla pomerne zklamana. Opet 3 hvezdy stejne jako pred rokem se Zapadakovem. Tenkrat jsem doufala ve zlepseni, ale bohuzel to vypada, ze Jeffery stale jeste neni ve forme.
Ve srovnani s Hodinarem, Tanecnikem, Sberatelem kosti, Zahradou bestii a jinymi fantastickymi dily, se toto jevi velmi zoufale.
Nevim jak to popsat, zkratka to bylo takove neakcni, nenapinave, nezajimave, s nekterymi predvidatelnymi zvraty - tedy ve vysledku nesokujici.
Jelikoz ale nadeje umira posledni, pristi Vanoce budu opet vyhlizet Jefferyho pod stromeckem a doufat, ze tentokrat budu moct dat 5 hvezd svemu nejoblibenejsimu mistrovi kriminalek! :)

georginaa

Další napínavý příběh, sice vraha hned poznáte na začátku, ale myšlení Rhyme jak se k němu dostane, je opět obdivuhodné. Doufám že bude další díl od tohoto autora.

čef
31.12.2016

Opět je zde skvělý ohňostroj autorových triků, postupů, napětí, dedukce, vedlejších příběhů a překvapivého závěru. Opět však také autor dokázal, že má s technickými hejblátky, jističi, pojistkami jako třeba v Hořícím drátu trochu problém(možná má problém jen překladatel), což ale jeho čtenářům nemůže vadit a technik se jen pobaveně usměje. Nevadí i přebytek stran - Deaverův příznivec hbitě přeskočí sáhodlouhé tabulky roštů míst činů nebo si s radostí zahraje třeba i šachy naslepo, jakkoliv to má s dějem pramálo společného. Dobré čtení pro fan club Jeffery Deavera.

kahuda01
21.12.2016

Lincoln je můj oblíbený "detektiv", ale čekal jsem více. Ubral bych tak 200-300 stránek a myslím, že dva konzultanti NYPD na vozících je už moc. 75%

Lenča89
20.12.2016

Opět mě Deaver nezklamal!!!!

Martiiiik
17.12.2016

Žádné překvapení, žádné zklamání, prostě výborné jako vždy :-)

Heyhey
16.12.2016

Opět napínavé, propracované, originální.

Hella
20.11.2016

Rozvleklé, zdlouhavé, místy natolik nudné, že dlouhé pasáže přeskakujete. Ubrat 300 stran a bylo by to podstatně lepší.
Kam se to bohužel hrabe na předchozí, zejména ty starší, příběhy s Rhymem a Sachsovou!

berydana
17.11.2016

Právě dočteno a bohužel musím dát této knize jen tři hvězdičky,J.Deaver je můj oblíbený autor a proto jsem hned skočila po novém dílu s L.Rhymem,ale nadšení rychle opadlo.Kniha je oproti jiným dílům taková nemastná,neslaná.Nic vás nedrží v napětí ,vše je spíš takové rozvleklé do tlusté knížky bez hnacího motoru číst až do rána,než knihu přečtu.Musím se přiznat,že jsem poprvé vživotě i některé části přeskakovala.Moc mě to zklamalo,ale samozřejmně na autora nezanevřu,jak se říká vždy není posvícení.

rlupinek
15.11.2016

Poslední (zatím, doufám) příspěvek Jeffery Deaveryho do detektivkového žánru a ani tentokrát mě nezklamal. Z předchozích případů, kde šlo hlavně o spiknutí a teroristické akce se vrátil ke klasickému motivu zločinů, avšak velmi zajímavě provedených. Tak jako v každé autorově knize i zde je potřeba se zamyslet, jestli opravdu takové způsoby vražd nejsou v dnešní společnosti možné... Opět ale napínavé čtení, nepříliš zvratů, i když některé závěry překvapivé a nečekané.

ellescorpio
09.11.2016

Dočtena česká verze, potěšilo mě, že to, že mě to nechytlo, nebylo mými nedostatky při předchozím čtení v angličtině. Na Deavera průměr. Dost mi to připomínalo Hořící drát. Hlavně mě moc nebaví fůra popisů technologií, zapojení atd. Jak to dopadne s Nickem se dalo čekat a obrovský počet stran mi tu spíš přišel ku škodě. Po Sběrateli kůží velké zklamání (těšila jsem se na Hodináře) a spolu s Pokojem smrti řadím Ocelový polibek mezi nejslabší Rhymovky.

Aymira
06.11.2016

Na Deavera velmi průměrný počin, dokonce jsem bojovala s tím snížit své hodnocení ještě o jednu hvězdičku. Tématu, které zde rozebírá, se již věnoval v jedné z předešlých knih, i když teď to samozřejmě vzal trošku z jiného úhlu pohledu. Co se mi líbilo a zaujalo mě byl fakt, že pasáže popisované samotným pachatelem jsou psány v ich formě. Ale jinak mi chybělo napětí - skoro nikde se v knize neobjevilo místo, kde bych si řekla "ty jo, co přijde teď, kdo na něj vybafne za rohem" apod. Vedlejší dějová linka s Améliiným bývalým milencem byla také vcelku předvídatelná a žádný happyend se od začátku čekat nedal. Doufám, že příště se to Jefferymu povede opět tak, jak jsme u něho zvyklí.

biki
04.11.2016

Deaverovy knihy si stále zachovávají vysokou, i když mírně proměnlivou kvalitu, ale přece jen mě několik posledních až tak moc nenadchlo. Proto jsem ani nyní neměla příliš velké očekávání. Ale byla jsem velmi mile překvapena - Lincoln v odlišné pozici oproti dřívějšku, z toho vyplývající i trochu jiný vztah k ostatním zúčastněným osobám. K hlavnímu motivu ještě další dva paralelní příběhy a ve všech třech dějové veletoče, které mi ale nepřišly nějak nelogické či násilné. Snad jedinou výtku bych měla k určité skutečnosti, kterou nám autor tajil až téměř do samého konce a která pak sehrála roli jakéhosi "deus ex machina". Aspoň v náznaku se o ní autor mohl zmínit. Přes tuto malou vadu na kráse řadím knihu k Deaverovým nejlepším.

pafčaodřeky
04.11.2016

Nadsázka: "Vrah je oběť, oběť je vrah....rozcházíme se, vlastně se budeme brát"....Trochu předvídatelné, když víte, jak Deaver obrací role; nicméně, protože nedává žádná vodítka a zatajuje, nevíte do poslední chvíle, která přesně bije, takže vás to drží v napětí. Lepší za tři.

aronoele
03.11.2016

Deavera čtu teprve krátce, Ocelový polibek byl první co jsem si koupila a nelituju. Předchozí Sběratel kůží mě sice zaujal víc, ale líbilo se mi jak autor opět vytvořil zajímavého zločince a jeho zločinecké působiště. Deaver jde s dobou a pokaždé umí překvapit. Dějové zvraty před koncem jsou pro něj typické, přesto jsem se opět nechala ovlivnit a myslela jsem si, že už "ho mají"!
A opět mě dostal skvělým zvratem. Mírně rozhádaná Amélie s Rhymem to je klasika, navíc se na scénu dostávají dvě nové postavy, které trochu zatřesou stabilitou jejich vztahu, ale více už nechci prozradit :) Za mě pět hvězdiček, Deaver je zkrátka mistr. Už se těším na další díl.

TeaPeter
03.11.2016

Vynikající kniha (hlavně bez Hodináře...). Pro mě jedna z Deaverových nejlepších. Problematika bezpečnosti Internetu věcí je tu uchopená velice dobře a jasně je ukázáno, jaký je Internet věcí průšvih, když se neřeší bezpečnost. Ostatně nedávno to ukázaly Internetové útoky, které pocházely nikoli od zavirovaných počítačů, ale od hacknutých zařízení, která se řadí právě do Internetu věcí.

Pjater
02.11.2016

Myslela jsem, že po přečtení všech jeho knih, mě už nedokáže nic překvapit. Opět jsem se spletla a vyústění příběhu mě dostalo. Teď už se jen těším na další díl a budu doufat, že svatbě nebude stát nic v cestě.

KateBeckett
02.11.2016

Kniha se mi moc líbila, ale myslím si, že napsal už lepší příběhy. Na Hodináře to rozhodně nemělo. Není to kniha, kterou bych si přečetla víckrát.