Ocelový polibek

Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít. Amélie Sachsová pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Jde mu v patách až do nákupního centra, a zatímco podezřelý v klidu popíjí kávu, Sachsová přivolá posily a přemýšlí, jak ho zatknout, aniž by vyvolala rozruch. Její snaha ale přijde vniveč: centrem... celý text

Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít.

Amélie Sachsová pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Jde mu v patách až do nákupního centra, a zatímco podezřelý v klidu popíjí kávu, Sachsová přivolá posily a přemýšlí, jak ho zatknout, aniž by vyvolala rozruch. Její snaha ale přijde vniveč: centrem se vzápětí rozlehne zoufalý křik, protože kohosi rozdrtil porouchaný eskalátor, a v nastalém zmatku podezřelý uprchne.
Zpočátku to vypadalo jako nešťastná shoda okolností s tragickým následkem. Brzy se ale začnou vynořovat skutečnosti, které smrt z eskalátoru staví do zcela jiného světa. Ne, nebyla to náhoda, ale první ze série vražedných útoků. Zdá se, že vyšetřovatelé mají co do činění s nadmíru inteligentním zabijákem, který za svou vražednou zbraň zvolil předměty každodenní potřeby.
Je zcela zjevné, že pachatel plní jakousi záhadnou misi. Co chce světu krvavě sdělit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než Amélie Sachsová a Lincoln Rhyme odhalí jeho úmysly a identitu? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/302104/ocelovy-polibek-feq-302104.jpg 4.3176

Případy Lincolna Rhyma (12.)

The Steel Kiss (2016)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

dominika2585

Z celé série hodnotím tento díl jako nejslabší. Od začátku mi nesedělo, že Rhyme a Sachsová nedělají spolu. A Rhyme jako přednášející na univerzitě? To už mi nesedělo vůbec! Kniha mě začala bavit v podstatě až od doby kdy se případy protnuly a Sachsová s Rhymem vytvořili již známé kriminalistické combo. Ale nic to nemění na tom, že kniha byla důmyslně propletená, a tentokrát plná vedlejších dějových linek. Pro fanoušky Lincolna Rhyma nezbytné čtení. Ovšem pokud hledáte detektivku na léto, doporučuji sáhnout po jiném dílu :)

Anasa

Celou sérii mám tak z devadesáti procent načtenou. Ocelový polibek se nejprve liší, Rhyme a Sachsová nepracují spolu. Dost mi to vadilo, ale pak se opět spojili a oddychla jsem si. Jenže nastala rutina, stejní lidé, jejich stereotypní chování, klasické překvapení. Chvíli jsem s větším napětím sledovala krátkou vedlejší Nickovu linii. Nikoho však neodrazuji, Rhyme a Sachsová jsou stále aktéry napínavých, čtivých příběhů.

TereziaH

Jako vždy skvělé :)

KydlochMoris

Jak tohle může někdo vymyslet? :-))) jednu hvězdičku jsem odebrala, protože jsem čekala více napětí... Jinak ale opět super pane Deavere! ;-)

Radííí

Jeffery opět nezklamal a napsal knihu s propleteným a promyšleným dějem... Trochu mi vadilo, že je tam víc dějových linií a přišlo mi to uměle natažené, ale celkový pocit je dobrý.. :)

MartyManCZ

Klasicky skvělý průběh, ale finále tentokráte slabší... obecně ale nadprůměr

babsi66

Mám pocit, že s přibývajícími příběhy s dvojicí Rhyme&Sachsová Deaver trochu ztrácí dech.

Základní zápletka je sice napínavá, ale poněkud ji rozmělňují vedlejší linie vztahu Amélie a Nicka, Ronovy snahy vrátit Rhyma zpět ke kriminálce a (ne)postižené Julie. Bohatě by stačil jeden vedlejší motiv.

Nevím, jestli bylo cílem udělat knížku ještě napínavější nebo jen dokázat, že autor umí stále přicházet s novými nápady, ale v tomto případě se to minulo účinkem. Zkrátka méně je někdy více zde platí dvojnásob.

delfin69

Sice zajímavý a naprosto originální nápad hlavního děje, zazdil podle mne naprosto buď špatný překlad nebo to byl záměr autora , že napínavé části se střídali neskutečně nudné ... Je to škoda, pro mne tím pádem bohužel kniha, na kterou si za rok ani nevzpometete, že jste jí četli...

galadrielin

Na eskalátorech si teď dávám velký pozor. ;-)

ivulka15

Opět sázka na jistotu. Pokud máte chuť na dobrou detektivku, Deaver Vás prostě nezklame.

Kešu1981

Každý Rhymův příběh je naprostý originál a pecka! Vždy se dozvím něco nového, nikdy se nenudím a sledovat vývoj hlavních postav je třešničkou u každého dílu...jen tak dál Jeffery, šup sem s další knihou :o)

Janet11

Na můj vkus trošku delší "rozjezd" knihy, nicméně nečekaný závěr a rozuzlení příběhu postavilo celou knihu o úroveň výš. K Deaverovi se určitě vrátím, ale Sběratele kostí už asi žádný další román nepředčí.

jadunka

Prvních dvě stě a posledních asi padesát stránek se neskutečně vlekly. Navíc jsem zpočátku měla mezi všemi těmi "novými" postavami dobrý guláš. Naštěstí všechen ten děj mezi tím byl skvělý s klasicky promyšlenou pointou.

čuřil

Povedla se. Mě osobně se líbila víc ne Sběratel kůží. Dobře se četla a vyvrcholení celého příběhu bylo zvládnuté na výbornou.

Lenka8418

Úžasné, skvělé, nádherné !!!!!!!!!! J. Deaver opět nezklamal. Hltala jsem od začátku do konce. Prostě výborný spisovatel. Doporučuju

JezinkaJ

Deaver je můj oblíbený autor. Přesto má Ocelový polibek trochu moc příběhů, trochu moc intuice. I tak prima základní příběh. Už jsem dneska přemýšlela nad tím, jak je to s televizí a co kdyby řízeně vybuchla. :-) :-)
Hlavního padoucha mi bylo líto. Jsem na 3,5 hvězdičkách, tři je málo, čtyři moc. :-)

NADEI

Docela mě kniha zklamala, měla zbytečně moc stránek i když příběh dobrý a závěr skvělý. Čekala jsem víc, dávám pouze 3 hvězdičky.

Iva B.

Opět výborné, nemohla jsem se odtrhnout.

Aleen

Jeffery je moje jednička. Kam se hrabou všichni skandinávci! To myslím zcela vážně. Protože takhle komplikovaný a přitom promyšlený a propracovaný, logicky vystavěný případ, Vám žádný seveřan prostě nevystaví. Tahle kniha byla naprosto super, případ komplikovaný, padouch strašlivý, vyšetřovatelé nejchytřejší na celém světě a prostě celé to bylo uchvacující a strhující.

Lee7

Zase jednou skvělý díl a opravdu jsem se bavila. Nečekaný konec jak se zápletka rozpletla :) Můžu jen doporučit.

konicekbily

Více dějů současně, poměrně rozvláčné, kdyby byla polovina stránek . moc bych se nezlobil. Nevím jak pojmou šachovou partii s diagamy nešachisté? Průměrný Lincoln a průměrná Amálie.

Nunynka

Opet skvely Deaver. Knizku jsem hltala a moc se mi libila zapletka. Take se mi libilo propojeni pribehu Amelie a jejiho byvaleho pritele. Moc se mi libi jak si autor se ctenarem hraje a vzdy dokaze prekvapit.

Dousabel

Právě dočteno. A napadá mě jen - fascinující, luxusní, brilantní a spoustu dalších podobných superlativů :o) Nechápu, jak to ten chlap dělá, po tolika knihách, kde bere ty nápady?? I když, ze začátku jsem se dosti vyděsila, přišlo mi, že se Jeffery dal na červenou knihovnu, ale vyvedl mě z omylu. Výborně vymyšlených několik případů, které spolu zdánlivě nesouvisí, přesně, jak to umí jen on. Ach jo, nemůžu se dočkat 13. případu s Lincolnem Rhymem!!! :o)

KaiShun

Opet za pet!!

Eva88

Jeffery opět nezklamal. Knihy má tučnější a tučnější a děj se čte rychleji a rychleji. :-) Téma zneužití moderní technologie super; padouch, kterého je vám až líto; návrat milence; nový člen týmu...No, přečtené stránky letěly, jak divé.

koki.veru

Tak opět přečtený další díl o Lincolnovi....a opět super příběh, skvělé postavy a napětí téměř na každé stránce. Doufám, že co nejdříve vyjde další díl. SUPER :)

slezakova.nika

Lincoln, ach... Jeho geniální mozek... Deaver je prostě PÁN spisovatel a jeho zápletka v Ocelovém polibku mě naprosto pohltila. A v závěru velmi překvapila. Děkuji Ježíšku za skvělý dárek.
Kéž by bylo natočeno více filmů podle jeho knih. :(

Didi15

Miluju Deavera, miluju Lincolna:) Skvělá kniha, nemám víc co dodat:)

mulder

Jeffery Deaver je pro mě machr, psát opravdu umí. Knihu jsem zvládl za tři dny, těch 650 stran plyne jak voda. Zápletka se mi zdála nevšední a zajímavá.

saez

Jako vždy, převládá slepá láska k autorovi (a Lincovi:-))