Oceán na konci ulice

Oceán na konci ulice
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202005/bmid_ocean-na-konci-ulice-m3X-202005.jpg 4 1125 1125

Jedného dňa, keď bol Neil Gaiman sám doma, jeho manželka práve niekde koncertovala, rozhodol sa, že si skráti čakanie a napíše pre ňu poviedku. Postupne však z poviedky vznikol román Oceán na konci ulice, v ktorom sa hlavný hrdina chystá na pohreb a vracia sa na miesta svojho detstva. Voľné chvíle pochmúrneho dňa vypĺňa potulkami po bývalom detskom kráľovstve. Vyberie sa až na samý koniec svojej ulice, kde ešte stále stojí farma Hempstockovcov, a stretne sa so starou pani Hempstockovou, matkou svojej kamarátky z detstva Lettie Hempstockovej, dá si čaj a odíde k jazierku s kačkami, ktorému Lettie hovorila oceán...... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

The ocean at the end of the lane , 2013

esma
09.05.2018 3 z 5

Svět fantazie rozvíjí naši představivost, nabízí přehršli nových, pozoruhodných pohledů na dění kolem nás i v nás, podněcuje a inspiruje a mnohdy, když nás něco skřípne, poskytne i úkryt...

Kamcatak
03.05.2018 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora a jsem nadšená!
Příběh vyprávěn z dětského pohledu mě okouzlil. Vždy jsem milovala fantasy a tohle bylo fantasy docela jiné než ostatní co jsem kdy četla :)

vercajir
29.04.2018 4 z 5

Krásný příběh, jako vždy mě Gaiman nezklamal.

charlizee
16.04.2018 4 z 5

Tak jako mnozí zde, jsem na knihu narazila díky Knižní šifře a popis knihy mě zaujal pro její tajemnou atmosféru. Čekala jsem něco víc strašidelnějšího a vlastně asi i víc "dospěláckého", překvapilo mě, že jsem narazila na čisté fantasy (to bude tím, že recenze tady čtu obvykle až poté, co knihu dočtu :) ). Bylo to moc příjemné čtení...svižné a snové. Autora si přidávám do hledáčku a těším se, až si od něj přečtu něco dalšího.

Lil30
23.03.2018 5 z 5

Na knihu jsem narazila minulý rok díky Knižní šifře a po přečtení mě mrzí, že jsem se k ní dostala až teď. I jako dospělá čtu ráda fantasy a tato byla krásně vykreslená, vše jsem postavám věřila a líbila se mi rozdílnost nahlížení dospělých a jeho jako dítěte. Od autora jsem toho zatím více nečetla, ale určitě to brzy napravím.

pastelkakg
23.03.2018 5 z 5

Zapomeňte na Aslana, tohle je to pravé zobrazení oběti!

anmaride
22.03.2018 5 z 5

Číst tuto knížku je něco jako plout na pomezí snů, fantazie a skutečnosti. Chvíli se usmívat a poslouchat předení koťat, poté se ale krčit v koutě a s hrůzou čekat na záchranu.
Chvilku se ponořit do oceánu a vědět vše, pak jít tou uličkou a pomalu zapomínat.
Čte se krásně rychle, Gaiman umí.

leny.wood
15.03.2018 5 z 5

Fantazie! Dlouho jsem nic z fantasy nečetla a o to víc si to užila. Tenká (ba skoro žádná) hranice mezi skutečným a "tamtím" světem mě dostala, četlo se příjemně a poměrně svižně. Musím se na autora více zaměřit.

petrulka
13.03.2018 5 z 5

Neuvěřitelná fantazie, skvěle napsáno, nemohla jsem se odtrhnout. Svým způsobem i děsivou fascinací. Párkrát se mi lítostí nebo obavami málem zastavilo srdce. Párkrát jsem cítila obrovskou studenou prázdnotu naplněnou čímsi, o čem snad ani nechci vědět víc. Trošku mi to připomnělo Kingovo Bájedolí. Nepopsatelné něco, fascinující a děsivé zároveň. Je to pohádka, ale bolavá...

ludek.n
07.03.2018 5 z 5

Úžasná kniha, úžasný příběh, úžasně napsané. Autor má neuvěřitelnou schopnost balancovat na rozhraní mezi dětským světem a tvrdou realitou dospělých, takže mu spolknete fantastickou pohádku stejně jako příběh ryze současný. Jejich propojením pak mistr Gaiman vytváří svoje vlastní osobité světy, do kterých je radost se ponořit a nechat se uchvátit jejich kouzlem. Oceán na konci uličky je toho důkazem…

Banny_L
15.02.2018 5 z 5

Nestýská se mi po dětství, ale někdy se mi stýská po tom, jak jsem se uměl těšit z maličkostí nebo i ne takových maličkostí. Nemohl jsem nijak ovládat svět, ve kterém jsem žil, nemohl jsem odejít od věcí, lidí nebo okamžiků, které mne zraňovaly, ale nacházel jsem radost v prostých věcech, které mne činily šťastným..

Krásná myšlenka :)

Majkrofon
13.02.2018 5 z 5

Veľmi krátka kniha, ktorá vás však ani na sekundu nenechá chladným a vtiahne vás do neuveriteľného a nádherného príbehu. Opäť skvelá kniha plná fantázie. Neil Gaiman je naozaj jeden z najlepších vo svojom žánri.

Devil-Ivet
03.02.2018 2 z 5

Já se nemohla začíst. Neoslovilo mě to natolik, abych z ní byla nadšená a dost mě to zklamalo. Nápad to sice není špatný a má to spád a nějaké ty akce, ale…

lazarus
28.01.2018 4 z 5

Hezký příběh, hodně podobný Bradburyho Z prachu zrozeným.

Elea
26.01.2018 5 z 5

Gaimana mám ráda, obdivuji jeho nekonečnou fantazii a vynikající vypravěčský styl.

Veronicess
16.01.2018 5 z 5

Tento príbeh bol tak krásne čarovný, že som sa po prečítaní nemohla prestať usmievať. Kniha ma úplne vtiahla do deja, bola pútavá a veľmi milá. Zatiaľ najlepšia čo som od Neila Gaimana čítala.

Makii
22.12.2017 3 z 5

Nebyl to můj šálek čaje. Moc se mi ani nelíbila skladba vět a výběr některých označení... Nevím, jak to říct. Nečetlo se mi to dobře.

MartinaF
30.11.2017 4 z 5

Fantasy román, který jsem přečetla docela rychle. Gaimanovy knihy mám vcelku ráda, ale to, co jsem od něj zatím měla v rukou, byl takový průměr. Nejspíš mě příznivci za to ukamenují, ale taková Koralina nebo Kniha hřbitova byla mnohem lepší. Přesto však si myslím, že je to velice povedená kniha a díky detailnímu popisu je čtenář přímo tam a prožívá s malým chlapcem jeho dobrodružství.

BariEli
21.11.2017 4 z 5

Další knížka, po které jsem sáhla jen náhodou. A nelituji. Můj první Gaiman. Neslibuji, že hned zitra jdu do jeho další knihy. Ale příběh byl krásný a jako rodič jsem se musela pozastavit nad tím, jak rozdílně vidí svět dítě a dospělý.

KAREL6725
15.11.2017 4 z 5

Knihy N. Gaimana mám rád , řadím je do TOP knih. Bylo to pěkné , ale pro mě až moc depresivní. Nikdykde je lepší.