Obrněná technika. 11, Spojené státy americké

Obrněná technika. 11, Spojené státy americké https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233939/bmid_obrnena-technika-11-spojene-staty-a-tBk-233939.jpg 4 7 7

Na úspěšnou řadu knih, věnujících se dějinám vývoje a nasazení obrněné techniky v období od konce první světové války do roku 1945, navazuje další díl, věnovaný Spojeným státům americkým.

DavidGreňa
05.04.2020 5 z 5

Séria kníh obrnená technika patrí medzi najlepšie knihy zaoberajúce sa tankami, samohybnými húfnicami a obrnenými vozidlami z obdobia druhej svetovej vojny. Všetky knihy sú rozdelené podľa štátov. Každá z 12 kníh tejto série obsahuje popis tankov s perokresbami, fotkami. Každý tank a vozidlo má opis vývoja, zloženia, modernizácie, zaradenia a pri známejších typoch aj použitie v boji a opis samotných bojových stretov s protivníkmi. Na začiatku knihy respektíve na začiatku opísanej techniky jednotlivých krajín je aj niekoľko stranový opis armády danej krajiny. V knihách nechýbajú ani najznámejšie projekty obrnenej techniky, ktoré nikdy neboli použité v boji ako napr. Maus, T28, TOG2 a ďalšie. Tieto knihy momentálne prekonávajú len knihy, ktoré sú špecializované na jeden tank, ako napríklad kniha Tiger od Thomasa Andersona, alebo Panther od pánov Greenovcov. Určite tieto knihy odporúčam.