Obrázky z lesů a polí

Obrázky z lesů a polí https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60417/obrazky-z-lesu-a-pol.jpg 5 2 1

Eicherik
22.10.2023 5 z 5

Nádherná kniha o lesní zvěři. Jako první mě zaujal obal na kterém stojí strážce lesa, který se opírá o starou sosnu a shlíží na svůj kopcovitý revír. V pěti kapitolách se setkáme s rodinkou divočáků, tchořem, mladým zajícem, prohnanou kunou a starým moudrým havranem, ale též i s pytlákem. Kniha je psána mysliveckou rukou a zkušenostmi a na konci je slovníček mysliveckých, lidových a odborných výrazů. Všechno chování zvěře je reálné a ukazuje jeho každodenní boj o přežití, přesto to není čtení depresivní. Autor je také ke své profesi myslivce velmi otevřený, upřímný, nic neskrývá a nedělá se lepším. Doporučuji všem milovníkům lesa, zvěře a rostlinstva.
Citace: Toho roku měl zase vlastní rodinu. Neřekli byste, že jsou havraňata krásná nebo aspoň hezká, daleko spíše byste hlasovali, že jsou dokonce ošklivá. Není na nich nic jiného než ty drápy a ohromné zobáky. Rodičům se však líbí a mají je rádi.

Část díla

Jaroslav Hubálek