Obrázky z Bretaně podruhé

Obrázky z Bretaně podruhé https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140021/bmid_obrazky-z-bretane-podruhe-140021.jpg 4 12 2

Nové pokračování úspěšných příběhů drsného a romantického regionu na západě Francie zavede čtenáře do míst, kde maloval český malíř Jan Zrzavý, na tajuplný ostrov Île de Sein, kam ani "pták nelétá rád", zamíříme po stopách bretaňských rybářů, kterým moře dávalo živobytí a zároveň s ním bojovali o své životy, či navštívíme typickou bretaňskou pouť. Ale nikdy se příliš nevzdálíme od moře, setkáme se s jedním z posledních strážců majáku a na plachetnici postavené podle plánů Julese Vernea se spolu s oblíbeným autorem vydáme dokonce na plavbu po Atlantiku. Text plný fotografií doprovázejí originální barevné ilustrace dalšího milovníka Bretaně, Adolfa Borna.... celý text

jarmik
26.02.2017 3 z 5

Nejvíce mě zaujala patrně kapitola o tom, kdo je největším fotografem bretaňské krajiny: komerčním králem je evidentně p. Philip Plisson, který organizuje velkolepé fotografování z vrtulníku a jeho dramatické snímky majáků a pobřežních skalisek jsou prý všudypřítomné v kavárnách celého světa. P. Šmíd zvolil jeden takový snímek p. Plissona i pro obálku této své knihy. Výrazným soupeřem a protipólem p. Plissona byl již zesnulý p. Thersiquel, lokální matador, který zemřel v chudobě a celý život se zaměřoval na zachycení všednější (a možná realističtější) tváře bretaňského regionu.

Kniha se mi nakonec líbila. K naladění před dovolenou v Bretani ji mohu doporučit.

Selinute
26.12.2012 5 z 5

Knížku jsem dostala jako vánoční dárek . Je úžasná jako všechny od pana Šmída. Bretaň mám moc ráda, bohužel jeden poznávací zájezd nemůže ukázat všechny krásné místa této nádherné části Francie. Proto jsem panu Šmídovi moc vděčná za další vydání "Obrázků z Bretaně", které mi mohou ukazát nová místa, která stojí za další návštěvu. Určitě by se mi moc líbilo v Brestu, Nantés, či Quimperlé, v nádherném městě kde se zastavil čas v Locronanu, ve starém korzárském městě Roscoffu a na pobřeží růžové žuly. Ráda bych zvovu navštívila Le Mont-Sain.Michal, - Horu svatého Michala i když ta vlastně oficiálně patří k Normandii. Stejne jako pan Šmíd bych taky ráda viděla domek u Plougrescantu, Castel Meur, který je sevřený mezi dvěma kameny - zmáčknutý ve skalní náruči tolikrát fotografovaný a tak známý. A v neposlední řadě jsou to všudepřítomné nádherné květy hortenzií, kvetoucí v různých barevných odstínech prostě všude.