Obléhání Leningradu 1941-44

Obléhání Leningradu 1941-44 https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137790/bmid_oblehani-leningradu-1941-44-UGG-137790.jpg 3 4 2

Válečné operace na severním úseku východní fronty, blokáda a osvobození Leningradu během 2. světové války Plukovník armády USA v záloze David M. Glantz, vojenský historik uznávaný doma i v Rusku, se celý život zabýval dějinami Rudé a Sovětské armády a studiem ruské a sovětské vojenské strategie. V knize Obléhání Leningradu nestranně a bez emocí chronologicky a podrobně líčí vojenské operace jedné z významných kapitol druhé světové války. Není vynecháno ani utrpení civilního obyvatalstva, ale autorovi jde především o seriózní vylíčení vojenských úspěchů i nezdarů obou stran a vyhýbá se jakýmkoli propagandistickým hodnocením, jejichž obětí se téma v minulosti stávalo.... celý text

Literatura faktu Válečné Historie
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Siege of Leningrad , 2001

engelmar
20.03.2024 2 z 5

Já jsem teda od té knihy čekal více, přijde mi malinko zavádějící název a obrázek, čekal jsem lepší popis utrpení těch lidí a co se dělo reálně ve městě, místo toho to byl spíš vojenský popis, kde která strana měla kolik jednotek, příběhy těch lidí jsou tam minimální. Kdyby se to nenapsalo 900 dní hrůzy ale 900 dní bojů a místo úvodního obrázku by byl třeba tank, nebylo by to zavádějící, ale asi by to tolik lidí nečetlo

jand81
07.06.2015 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Pro čtenáře je bohužel méně čtivá, neboť se při popisu bojových střetů mezi Rudou armádou a Wehrmachtem, kterých je zde opravdu hodně, trochu ztrácí, a to zejména v popisu válčících jednotek. To však do publikací tohoto druhu patří. Její přínos je však velký. Doporučuji k přečtení všem zájemcům o tuto sice známou, ale málo popsanou etapu druhé světové války.