Objevení země Chazarů

Objevení země Chazarů https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69450/bmid_objeveni-zeme-chazaru-nEM-69450.jpg 4 9 3

Sovětský badatel v oboru historie kočovnických říší na eurasijském kontinentu líčí, jak byla odhalována kultura chazarského lidu, který od poloviny 7. st. n. l. do r. 965 představoval jednotný a silný společenský celek na severu od Černého moře. Knížka současně informuje o zajímavých postupech výzkumu, rozebírá doklady o životě Chazarů a vytváří i významné hypotézy. Charakteristickým rysem je autorův komplexní pohled z hraniční čáry několika vědních disciplín.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Mladá fronta

Открытие Хазарии (Otkrytije Chazarii) , 1965

Hobo
01.01.2020 5 z 5

Natolik zapomenutá historie jednoho národa, že se z povědomí vytratilo, kde se vlastně nacházelo jeho území. Publikace popisuje první hledání, kde země Chazarů vůbec byla, kde vedly jeho hranice. První archeologické nálezy dokázaly hranice určit. Kniha je zajímavá nejen těmito archeologickými objevy, ale i historickým nástinem vývoje národů na obrovském asijském a evropském území.

Saša57
27.11.2018 5 z 5

Při čtení knihy "Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity" od Martina C. Putny jsem narazil na odkaz na knihu ruské historika a archeologa L. N. Gumiljova "Objevení země Chazarů" a tak jsem sáhnul po této téměř už zapomenuté knize do své knihovny. Kniha mě překvapila svou odbornou kvalitou i tím, jak byla srozumitelně napsána pro laickou čtenářskou veřejnost. Výborná kniha pro všechny kdo se, byť jen trochu, zajímají o historii Chazarů nebo Ruska. Možná jsem trochu postrádal více podrobnějších map. Je to přece jenom už hodně let, co jsem ve škole absolvoval zeměpis tehdy Sovětského svazu a tak jsem musel při čtení mít neustále po ruce mapu dané oblasti. Dávám maximální počet bodů!

kasparos
13.01.2017 3 z 5